Kobieta, Uroda

Jak wyszczuplić uda?

Martwi cię nadmiar tkanki tłuszczowej na udach? Obawiasz się, że bikini odsłoni niedoskonałości Twojej figury? Wysmuklanie nie musi być dla Ciebie katorgą. Zobacz jak połączyć przyjemne z pożytecznym i poznaj skuteczne ćwiczenia, sporty i kosmetyki, które pomogą Ci zachwycać zgrabną sylwetką.

Ćwiczenia

Przysiady i wykroki

Szerokie przysiady będą dla Ciebie dobrą formą ćwiczeń, jeśli Twoje uda są zbyt masywne. Stań w szerokim rozkroku, a stopy ułóż na zewnątrz. Wykonuj przysiady tak jak zwykle, pamiętając, by ręce położyć na biodrach. Na wysmuklenie ud bardzo dobrze działają ćwiczenia-wykroki. Stań w prostej pozycji i wykonaj wykrok jedną nogą, następnie zegnij ją w kolanie, tak, aby nie dotykało podłogi. Powtórz ćwiczenie dla drugiej nogi. Oprócz tego, że wykonując powyższe ćwiczenia zmniejszysz szerokość ud, wymodelujesz przy okazji pośladki.

Kobieta wykonuje ćwiczenia na siłowni

Skoki na skakance

Pamiętaj, by przed serią skoków na skakance wykonać krótką rozgrzewkę – by uniknąć kontuzji rozgrzej mięśnie ramion i nadgarstki. Zacznij od 10 skoków w tempie wolnym i przeplataj je 10 skokami w tempie szybkim. Wykonaj trzy serie takich skoków.

Przenoszenie ciężaru i ściskanie piłki

W procesie wyszczuplania ud warto zwrócić uwagę na ich wewnętrzna stronę. Postaw nogę na krześle i ugnij ją w kolanie. Następnie nogą, która stoi na ziemi odepchnij się od podłoża, w tym czasie zmieniając położenie nóg (ta, która wcześniej stała na krześle, ma być oparta o podłogę). Ćwiczenia z piłką są bardzo pomocne przy wysmuklaniu górnych części nóg. Usiądź na podłodze i wyprostuj nogi, umieść między nimi piłkę i zacznij ją ściskać. Możesz także spróbować wykonywać przysiady z piłką.

Sporty

Kobieta w kwiecistej bluzce ćwiczy na macie

Bieganie i jazda na rolkach

Jogging rano i wieczorem pomoże Ci pozbyć się tłuszczu z ud, a przy okazji wymodeluje także mięśnie Twojego brzucha. Efekty takiego treningu będziesz mogła zauważyć już po dwóch tygodniach regularnych ćwiczeń. Bardzo dobrze rzeźbi figurę także jazda na rolkach. Pozwala wysmuklić uda, a jeśli połączysz ją z wymachami rąk, wzmocnisz również mięśnie ramion

Dziewczyna biegnie z psem nad brzegiem morza

Jazda na rowerze

Jeśli będziesz regularnie jeździła na rowerze, przekonasz się, że ten sport poprawi wygląd Twojej sylwetki. Wyszczuplisz i wzmocnisz uda i zrobisz też pierwszy krok w kształtowaniu ich masy mięśniowej.

Kosmetyki

Peeling kawowy

Peeling kawowy możesz przygotować sama w domu. Wystarczy, że połączysz zmieloną kawę z miodem i będziesz nacierać tą mieszanka skórę. Stosując kosmetyki z kofeiną, wyszczuplisz ciało, a szczególnie te jego partie, gdzie odkłada się zbędny tłuszcz.

Rozsypane, palone ziarna kawy

Inne formy aktywności

Taniec reggeaton

Jeśli jeszcze nie znasz tańca jakim jest reggeaton, czas to zmienić. Łączy on w sobie rytmy samby, tańców latynoamerykańskich i jamajskich. Doskonale wpływa na kształtowanie mięśni bioder i ud, jednocześnie wyzwalając kobiecość. Ten energetyczny taniec pozwoli Ci połączyć przyjemne z pożytecznym.

Uprawiając sporty takie jak jogging, jazda na rowerze czy na rolkach, jesteś w stanie osiągnąć wymarzoną figurę. Możesz wspomagać się też kosmetykami, które usuną nadmiar tłuszczu z ud (będzie to dobre rozwiązanie jeśli dodatkowo Twoją zmora jest cellulit). Poświęcając trochę czasu przyjemnościom takim jak taniec, z łatwością wymodelujesz sylwetkę – jest to tak miły sposób odchudzania, że nawet nie zauważysz kiedy zmniejszy się objętość Twoich ud.

18 lutego 2016

1 komentarz do “Jak wyszczuplić uda?”

  1. Bedę musiała zacząć więcej ćwiczyć i oczywiście wykorzystać te porady, nie jestem zbyt zadowolona ze swoich ud, choć nie są jeszcze aż takie złe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.