Ciekawostki, Społeczeństwo

Piercing – czy znajdę pracę w każdym zawodzie jeśli posiadam kolczyki na twarzy?

Nie raz spotykamy osoby, które posiadają kolczyki w różnych częściach ciała. Jedne posiadają mniejszą ilość, a drugie mają ich stosunkowo dużo. W niektórych przypadkach można zauważyć ludzi, którzy stosują piercing na swojej twarzy, aby nadać wyraźny i momentami groźny efekt wizualny. W niniejszym artykule będziemy pisać o osobach, które posiadają kolczyki na twarzy i powiemy, czy mogą znaleźć pracę.

Czym jest piercing?

Ostatnimi czasy piercing stał się popularny wśród osób z młodego pokolenia. Może być to spowodowane tym, że chcą wyróżnić się wizualnie spośród innych lub pokazać, że są zdolne do takich rzeczy. Zanim przejdziemy do dalszej części artykułu, warto najpierw napisać o piercingu, ponieważ może mieć to istotne znaczenie, dlaczego niektórzy ludzie chętnie go stosują. Piercing jest niczym innym jak formą ozdobienia ciała. Polega ona na przekłuwaniu różnych części ciała i wprowadzeniu do nich kolczyków. Zabieg ten może być przeprowadzony w specjalistycznych salonach.

Dlaczego ludzie stosują piercing?

Niezależnie od wieku i płci, powód dla którego stosują taką formę ozdobienia swojego ciała może być różny. Jeżeli chodzi o młode osoby, to w tym przypadku powód może być następujący:

• wyróżnienie się spośród środowiska,
• utożsamienie z subkulturą np. punkową,
• chęć zwrócenia na siebie uwagę,
• bunt,
• zakrycie swojego kompleksu.

Jednakże należy pamiętać, że piercing nie jest związany tylko z wielokrotnym przekłuwaniem różnych cześć ciała. Taka forma stosowana jest też przez większość osób, które po prostu chcą ozdobić swoje ucho jednym skromnym kolczykiem.

Gdzie ludzie najczęściej stosują piercing?

Osoby najczęściej przekłuwają uszy, ponieważ na nim można umieścić więcej, niż jeden kolczyk. Biżuteria może być umieszczona na tzw. poduszce – dolnej części ucha, albo na chrząstce. Kolejnym miejscem, na którym można umieścić kolczyk, jest warga. Do tego przeznaczone są takie kolczyki jak „sztangi” albo „septumy” – kolczyk w kształcie półkola. Na brwiach też stosuję się piercing, jednakże może być niebezpieczny, ponieważ miejsce te znajduję się blisko narządu wzrokowego i niewłaściwe przekłucie może wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Kolejnym miejscem jest nos i jego przegroda.

Czy osoba, która ma kolczyki na twarzy znajdzie pracę?

Przechodząc do meritum sprawy – czy osoba, która ma kolczyki na twarzy może znaleźć pracę? Oczywiście może, ale nie w każdej branży. Jeżeli chodzi o zawód, przy którym jest bezpośredni kontakt z klientem, to w tym przypadku osoba posiadająca biżuterię na twarzy może nie pracować w tym zawodzie. Dlaczego? Każde instytucje publiczne: urzędy, banki itp. muszą dobrze reprezentować swoją działalność i w tym przypadku taka osoba nie mogłaby podjąć pracę, ponieważ wyróżnia się spośród innych osób. Jeżeli chodzi o firmy, które nie mają bezpośredniego kontaktu z klientem, takie osoby mogą znaleźć prace. Pracodawca może nie patrzeć na wygląd takiej osoby, tylko na doświadczeniu zawodowym, kulturze osobistej itp.

Gdzie może pracować osoba posiadająca kolczyki na twarzy?

Osoba, która posiada kolczyki na brwiach lub wardze itp., może pracować w wielu branżach np. w pracowni reklamy. W takim miejscu będzie wykonywała czynności związane z projektowaniem ulotek i ich migowaniem, a także tworzeniem banerów reklamowych itp. Może także spróbować swoich sił w jakiejś pracy biurowej, przy której nie ma bezpośredniego kontaktu z klientem.

17 września 2021

3 komentarze do “Piercing – czy znajdę pracę w każdym zawodzie jeśli posiadam kolczyki na twarzy?”

  1. To bardzo krzywdzące, że nie wszędzie można dostać pracę, mając kolczyki na twarzy. Rozumiem jednak, że są zawody, w których to może być niemiło widziane. Jednak nie jestem zwolenniczką ani bezgranicznego eksponowania poglądów, ani rygorystycznego podchodzenia do tego typu „inności”. W każdym razie najważniejsze to mieć świadomość, że decydując się na kolczyk w wardze, można mieć trudność ze znalezieniem posady w banku.

  2. Jeszcze kilka lat temu sama patrzałam z zaciekawieniem na osoby z dużą ilością kolczyków, ale teraz uważam to za zupełnie normalne.

  3. Kilka lat temu to ludzi z tatuażami uważano za kryminalistów, dziś wiele biznesmenów ma tatuaże. Czasy się zmieniają, za kilka lat zakolczykowane buzie będą nawet w bankach. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.