Kobieta, Mężczyzna, Uroda

Jaki szampon przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn, a jaki dla kobiet?

Problem z wypadającymi włosami to coś, z czym zmaga się wiele osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele: genetyka, stres, zła dieta, leki i wiele innych czynników. Sposobów na wypadające włosy jest wiele, a na rynku nie brakuje kosmetyków, które mają w tym pomóc, także szamponów. Czym się kierować przy tym wyborze, na co zwracać uwagę?

Dlaczego włosy wypadają?

Włosy wypadają każdemu, codziennie tracimy ich od 50 do nawet 100, czego zazwyczaj nawet nie zauważamy. Problem pojawia się, gdy liczba traconego owłosienia przekracza te granice i wówczas możemy mówić o nadmiernym wypadaniu włosów. Jest to przypadłość, która w równym stopniu może dotykać tak mężczyzn, jak i kobiety i w wielu przypadkach jest przyczyną kompleksów.

Dlaczego jednak dochodzi to tak nadmiernej utraty? Powodów może być wiele: zła dieta, niedostateczna ilość witamin i minerałów, stres, nadmierne wystawienie włosów na czynniki chemiczne i mechaniczne. Czasem przyczyny mogą mieć też inne podłoże i zalicza się do tego między innymi: genetyka, zatrucie organizmu, zbyt ciasno spinane włosy, choroby, a także zażywane leki. Często są to czynniki przejściowe i po chwilowych kłopotach z wypadaniem, sytuacja wraca do normy, bywa jednak i tak, że konieczne będzie wspomaganie w postaci odpowiednich kosmetyków do włosów.

Jaki szampon przeciw wypadaniu włosów?

Choć środków przeznaczonych do włosów wypadających na rynku nie brakuje, najczęściej sięgamy po kosmetyki takie jak szampon. Wybór mamy tutaj bardzo szeroki, dlatego też należy się dobrze zastanowić nad tym, który preparat wybierzemy. Musi on działać nie tylko na włosy, ale i cebulki oraz skórę głowy. Szampon przeciw wypadaniu włosów warto wybrać naturalny (tak radzi blog ecoandwell.pl), bo tylko dzięki bogatym składnikom aktywnym, czerpanym z natury będziemy mogli liczyć nie tylko na właściwe rezultaty, ale i unikniemy nieprzyjemnych podrażnień. Włosy powinno się odżywić i wzmocnić, a skórę głowy dodatkowo nawilżyć.

Na rynku i w licznych drogeriach dostępnych jest wiele produktów różnych marek, które często oparte są na czystej chemii. Mają one pomóc w poroście włosów, jednak najczęściej obciążają one włosy i posiadają składniki na bazie SLS i silikonów, których powinno się unikać, ponieważ zamiast pomagać, będą szkodzić. Płeć nie ma tutaj też większego znaczenia, choć oczywiście producenci szamponów często oznaczają swoje produkty jako te przeznaczone dla kobiet lub mężczyzn — trzeba jednak pamiętać, że to skład odgrywa najistotniejszą rolę, tak i jak i przyczyna tego stanu rzeczy i do nich powinno się dobrać odpowiedni kosmetyk.

Kobieta z rozpuszczonymi włosami

Na co zwracać uwagę wybierając szampon na wypadające włosy?

Z pewnością ważny będzie tutaj skład, który powinien być odpowiednio dobrany i maksymalnie naturalny. Szampony na wypadające włosy najczęściej są preparatami dermokosmetycznymi o charakterze leczniczym, dlatego też, jak w przypadku wszystkich podobnych produktów, istotne jest, by sięgać tylko po sprawdzone marki. Warto czytać składy i sprawdzać producentów. Szamponów na wypadające włosy na rynku nie brakuje i rozstrzał cenowy jest naprawdę szeroki, przy czym warto pamiętać, że koszt danego kosmetyku nie zawsze będzie miał tutaj znaczenie. Liczy się przede wszystkim to, co w sobie zawiera. Szampon powinien mieć substancje aktywne, które odżywiają włosy i cebulki, nawadniają skórę głowy, a także stymulują krążenie krwi oraz chronią przed czynnikami zewnętrznymi.

Szampon do wypadających włosów powinien być bogaty w witaminy i minerały, szczególnie witaminę A i E, kolagen, cynk czy ekstrakty z roślin, np. mięty zielonej czy pieprzowej albo aloesu, które nawilżają, chronią i stymulują wzrost włosów.

Jak leczyć wypadające włosy?

Szampony przeciw wypadaniu włosów są bardzo powszechne i dostępne praktycznie w każdej drogerii i aptece. Trzeba jednak pamiętać, by przed wyborem konkretnego produktu pójść do lekarza i się przebadać. Ważne będzie to, by poznać przyczyny wypadających włosów, które jak już wiemy, mogą być różne. Szampon może nie być wystarczającym rozwiązaniem na problem z wypadającymi włosami – możliwe, że będzie konieczna zmiana przyzwyczajeń żywieniowych, redukcja kosmetyków stosowanych na włosy czy zniwelowanie innych czynników zewnętrznych.

Jeżeli jednak powodem wypadania są czynniki genetyczne, prawdopodobnie żaden szampon tutaj nie pomoże, tak samo jak i żaden inny lek. Mimo wszystko, jeżeli zauważymy, że włosy zaczynają nam wypadać w nadmiernych ilościach, warto jest poszukać przyczyny, a także właściwego rozwiązania.

26 września 2019

1 komentarz do “Jaki szampon przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn, a jaki dla kobiet?”

  1. Nie wiem czy faktycznie wszystko da się tak rozdzielić ponieważ szampon z konopiafarmacja z kofeina na wypadanie włosów zadziałał i u mnie i u męża. jest mocny więc pewnie nie sprawdzi się tylko u młodszych osób. raczej na takie zaawansowane wypadanie włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.