Internet, Społeczeństwo, Turystyka

Gdzie szukać aktualnych wydarzeń z Holandii? Lista serwisów informacyjnych dla Polaków w Holandii

Liczba Polaków mieszkających w Holandii stale rośnie, a to oznacza, że coraz więcej osób będących w Niderlandach musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. To wiąże się z poszukiwaniem informacji o aktualnych wydarzeniach w nowych okolicach, atrakcjach, nieruchomościach na wynajem czy pracy. Gdzie Polacy mogą szukać wiadomości z Holandii?

GlosPolski.nl

Wydarzenia w Holandii Polacy znajdą na https://glospolski.nl, to jeden z serwisów informacyjnych przeznaczonych dla Polonii mieszkającej w Niderlandach. Na stronie dostępne są najnowsze wiadomości z różnych regionów kraju, niektóre z nich dotyczą spraw ważnych jedynie dla Polaków. Ponadto internauci mają możliwość zaznajomienia się z kwestiami finansowymi, chodzi o podatki w Holandii, zasiłki, rachunki itp., czyli wszystko to, co z praktycznego punktu widzenia interesuje Polaków najbardziej. GłosPolski.nl to także porady z zakresu pracy, nieruchomości, zdrowia, a nawet kulinariów. Na stronie znajdują się również informacje o wydarzeniach rozrywkowych w okolicy, na które warto się udać.

Amsterdam rzeka

Polonia.nl

Kolejnym serwisem dl Polaków mieszkających w Holandii jest Polonia.nl. Na stronie znaleźć można informacje o aktualnych wydarzeniach, nie tylko w polityce, ale też kulturze, w społeczeństwie. Dostępne są także porady z zakresu zdrowia, kariery, prowadzenia biznesu, wychowywania dzieci itp. Jest też oddzielna zakładka Praca, w której przydatne informacje na temat zatrudnienia w Holandii mogą znaleźć Polacy poszukujący stanowiska w określonej branży. Ponadto Polonia.nl publikuje też informacje o zmianach, mających realne przełożenie na codzienne życie, mowa o staraniach o kredyt, podwyżkach opłat, staraniach o mieszkanie itd.

MojaNiderlandia.nl

MojaNiderlandia.nl to dosyć rozbudowany serwis dla Polaków mieszkających w Holandii. Są tam publikowane artykuły ważne dla Polonii, najczęściej dotyczą one zmian w prawie pracy, nieruchomości, rozrywki, aktualnych wydarzeń itp. Jest też zakładka Społeczność, gdzie można poznać innych Polaków mieszkających w Niderlandach. Ponadto na stronie jest Forum, na którym istnieje możliwość wymiany informacji, zapytania o coś, nawiązania relacji. Jest też dział Ogłoszenia, na których można znaleźć, ale i zamieścić anonse w różnych kategoriach.

wHolandii.pl

Strona internetowa wHolandii.pl poświęcona jest w znacznej mierze Polakom poszukującym pracy w Niderlandach, choć nie tylko. Z zamieszczanych publikacji dowiedzieć się można, jak przygotować się do wyjazdu do Holandii, publikowane są informacje dotyczące holenderskiego rynku pracy, wynagrodzeń, ubezpieczeń, świadczeń socjalnych. Znaczna część informacji poświęcona jest życiu w Niderlandach. Osoby, które planują przeprowadzkę, dowiedzą się, jakie są średnie koszty życia, wynajmu mieszkania, jakich formalności należy dopilnować zaraz po przyjeździe. Ponadto przeczytać można również o kwestiach istotnych dla rodzin, dotyczą one edukacji, zawierania małżeństw, narodzin dzieci, a także integrowania się ze społecznością holenderską i nauką tutejszego języka.

22 marca 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.