Biznes, Turystyka

Wyjazd integracyjny w góry – jakie atrakcje warto zaplanować?

Dzisiaj wyjazdy integracyjne są koniecznością nie tylko w dużych korporacjach, ale i w mniejszych firmach. Dzięki nim możliwe jest zgranie całego zespołu. Osoby, które na co dzień nie mają zbyt wielu okazji do poznania się, spędzają ze sobą czas. Dodatkowo, jeśli wybierze się góry na miejsce wyjazdu integracyjnego, wówczas ma się do dyspozycji wiele atrakcji, które usprawniają team building.

Wyjazdy integracyjne w góry – dlaczego warto?

O tym, czy warto zorganizować wyjazd integracyjny, nie trzeba nikogo przekonywać. Przede wszystkim największą jego zaletą jest to, że pozwala współpracownikom się lepiej poznać. Często charakter pracy kompletnie nie sprzyja tworzeniu jakichkolwiek bliższych relacji. To przekłada się na mało efektywną pracę, mniej przyjazne nastawienie do niej. Dzięki wyjazdowi integracyjnemu pogłębiają się więzi. To sprawia, że zespół zdecydowanie lepiej ze sobą współpracuje.

Co więcej, zabierając pracowników na wyjazd zamiast do pracy, zmienia się niejako ich rutynę. Mogą odpocząć, zabawić się, a w efekcie „naładować baterie”. Osoby takie nie tylko wychodzą zza biurek czy innych stanowisk, ale i na pewien czas zostawiają także inną swoją codzienność, czyli obowiązki domowe, opiekę nad dziećmi. Dzięki temu są w stanie totalnie się oderwać i poświęcić całą swoją uwagę dobrej zabawie. Taka beztroska dodaje skrzydeł, optymizmu.

Często wyjazd integracyjny jest pewnego rodzaju nagrodą dla pracowników. Jest to też motywacja do dalszej pracy. Bywa i tak, że tego typu atrakcja pozwala na wskrzeszenie pozytywnej opinii o firmie u pracowników, którzy powoli oddalają się od przedsiębiorstwa. To również okazja na sprawdzenie nowo zatrudnionych pracowników – tego, jak radzą sobie w pewnych sytuacjach.

Dokąd na firmowy wyjazd integracyjny?

Kluczowe podczas organizacji wyjazdu integracyjnego jest to, jakie miejsce się na niego wybierze. Do dyspozycji są wycieczki krajowe i zagraniczne. Pobyt może odbyć się w miastach, ale samo zwiedzanie nie jest dobrym sposobem na zintegrowanie pracowników. Zdecydowanie lepsze są miejscowości przy rzekach, jeziorach, nad morzem lub w górach. Dlaczego? Kontakt z naturą pozwala na zdecydowanie lepszy wypoczynek. Wyjazd poza cywilizację, tylko z ograniczoną ilością osób, zmusza nas do tego, byśmy spędzali wspólnie czas.

Ale nie tylko… Doskonałym sposobem na integrację zespołu są różnego rodzaju aktywności. Nad morzem może być o nie trudno. Jednak wiele zależy od oferty hotelu. Spacery z pewnością będą okazją do poznania się, ale na plaży zorganizować można zabawy, które mają wspomóc team building. Najczęściej są to różnego rodzaju konkurencje, które mają na celu rywalizację. Są to jednak atrakcje, o które łatwo i w innych miejscach, jak nad jeziorem, gdzie dodatkowo można popływać na kajakach.

Jednak najczęściej na wyjazdy integracyjne wybierane są góry. To one stwarzają okazję do aktywnego wypoczynku. Integracja w górach dla firm to np. wycieczki rowerowe i rajdy górskie (www.bcamp.pl), ale i wiele więcej atrakcji. Jakich?

grupa osób w górach

Wyjazd integracyjny w góry – jakie atrakcje warto zaplanować?

To, na jakie atrakcje warto się zdecydować w dużej mierze zależy od miejsca w górach, które ma być docelową destynacją. Zupełnie inny charakter mają Beskidy, Tatry i Pieniny czy Sudety. Każda lokalizacja zaoferować może coś zupełnie innego. W Pieninach można postawić na spływ kajakowy, W Sudetach warto przechadzać się wśród skał, a Tatry są dla osób, które lubią adrenalinę. Beskidy są zdecydowanie bardzo uniwersalne.

Niezależnie od tego, jakie miejsce wybierze się, możliwy jest marsz na orientację, paintball, wspinaczka w parku linowym, strzelnica, leśne tory przeszkód. No i oczywiście wszelkie konkurencje typu team building. Jakie? Na przykład wyścigi na wieloosobowych nartach, w potrójnych spodniach, z woreczkami na głowie, czy na piłce do skakania oraz skaczących rurach. W tego typu konkurencjach sprawdza się nawet przeciąganie liny czy inne tego typu rywalizacje. Pozwalają na świetną zabawę w grupie pracowniczej i lepsze poznanie się.

25 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.