biznes

W czym może pomóc Ci księgowa kiedy prowadzisz firmę?

Przejrzysta i oparta na obowiązujących przepisach księgowość w firmie to niezwykle istotny element w prowadzeniu działalności gospodarczej. W czym może pomóc księgowa w firmie i dlaczego warto korzystać z jej usług?

jak może pomóc księgowa w firmie

Jaką księgowość możesz wybrać dla firmy?

Zakładając swój biznes musisz podjąć decyzję co do sposobu rozliczeń, możesz wybrać pomiędzy księgowością online, a księgowością prowadzoną w tradycyjny sposób. Niezależne, na który model prowadzenia rozliczeń się decydujesz, kiedy chcesz sam prowadzić rachunki w firmie powinieneś zapoznać się z szeregiem przepisów min. prawa podatkowego. Samodzielna księgowość jest obarczona nie tylko sporym nakładem czasu i wysiłku, wiąże się też ze sporym ryzykiem popełnienia błędów.

podobne:  Gdzie magazynować i jak dobrze wybrać magazyn?

Kiedy uznasz, że skomplikowane procedury nadmiernie komplikują prowadzenie Twojej działalności, brak Ci czasu na analizę prawnych uregulowań rozważ usługi doświadczonej księgowej. Powierzając rachunki firmy w ręce kompetentnej osoby dowiesz się jaka forma opodatkowania jest dla Twojej firmy najkorzystniejsza. Pozbędziesz się żmudnego obowiązku wypełniania księgi przychodów i rozchodów, czy sporządzania deklaracji podatkowych. Księgowa może także reprezentować Cię w US i ZUS (Sykulska.pl), ograniczysz w ten sposób kontakt z urzędami do niezbędnego minimum. Wyliczy i odprowadzi składki ubezpieczeniowe, zarówno Twoje jak i zatrudnianych pracowników. Zyskasz dzięki temu zdecydowanie więcej czasu na organizację pracy firmy i generowanie zysków.

Księgowa w firmie – w czym może pomóc?

Wsparcie księgowej często okazuje się nieocenione, najlepiej skorzystać z jej pomocy jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Pomaga wybrać odpowiednią formę prawną dla Twojego biznesu, co bezpośrednio przekłada się na ilość obowiązków prawno-księgowych, wysokość ponoszonych kosztów i odprowadzanych podatków.

podobne:  Z czego składa się linia do pierogów? Czego potrzebują producenci pierogów?

W zależności od przyjętego sposobu rozliczeń księgowa prowadzi księgi handlowe, podatkową książkę przychodów i rozchodów, ewidencję przychodów, czy księgowość w oparciu o kartę podatkową. W jej ręce możesz przekazać całokształt rozliczeń z pracownikami, gromadzenie i analizę faktur firmy oraz wszystkich dokumentów związanych z prowadzonym biznesem. Księgowa pomoże Ci również w zarządzaniu finansami firmy oraz w sprawach administracyjnych. W jej zakresie obowiązków często znajduje się rozliczanie projektów unijnych i dofinansowań oraz dotacji zewnętrznych.

Zalety korzystania z usług księgowej

Profesjonalne usługi zwolnią Cię z obowiązku uporania się o własnych siłach z ogromem dokumentacji i rozliczeń. Przenosząc całą księgowość na zewnętrzny podmiot zyskasz zdecydowanie więcej czasu na organizację pracy firmy i generowanie zysków. Rzetelna księgowość to często sposób na źródło oszczędności w firmie.

podobne:  Tunele Graf - czym są?

Klarowne, przejrzyste i terminowe rozliczenia, oparte na aktualnych regulacjach prawnych, zapewniają spokój w prowadzonej działalności. Minimalizując ryzyko błędów nie musisz martwić się o przykre konsekwencje, również finansowe.

12 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *