Biznes

W czym może pomóc Ci księgowa kiedy prowadzisz firmę?

Przejrzysta i oparta na obowiązujących przepisach księgowość w firmie to niezwykle istotny element w prowadzeniu działalności gospodarczej. W czym może pomóc księgowa w firmie i dlaczego warto korzystać z jej usług?

jak może pomóc księgowa w firmie

Jaką księgowość możesz wybrać dla firmy?

Zakładając swój biznes musisz podjąć decyzję co do sposobu rozliczeń, możesz wybrać pomiędzy księgowością online, a księgowością prowadzoną w tradycyjny sposób. Niezależne, na który model prowadzenia rozliczeń się decydujesz, kiedy chcesz sam prowadzić rachunki w firmie powinieneś zapoznać się z szeregiem przepisów min. prawa podatkowego. Samodzielna księgowość jest obarczona nie tylko sporym nakładem czasu i wysiłku, wiąże się też ze sporym ryzykiem popełnienia błędów.

Kiedy uznasz, że skomplikowane procedury nadmiernie komplikują prowadzenie Twojej działalności, brak Ci czasu na analizę prawnych uregulowań rozważ usługi doświadczonej księgowej. Powierzając rachunki firmy w ręce kompetentnej osoby dowiesz się jaka forma opodatkowania jest dla Twojej firmy najkorzystniejsza. Pozbędziesz się żmudnego obowiązku wypełniania księgi przychodów i rozchodów, czy sporządzania deklaracji podatkowych. Księgowa może także reprezentować Cię w US i ZUS (Sykulska.pl), ograniczysz w ten sposób kontakt z urzędami do niezbędnego minimum. Wyliczy i odprowadzi składki ubezpieczeniowe, zarówno Twoje jak i zatrudnianych pracowników. Zyskasz dzięki temu zdecydowanie więcej czasu na organizację pracy firmy i generowanie zysków.

Księgowa w firmie – w czym może pomóc?

Wsparcie księgowej często okazuje się nieocenione, najlepiej skorzystać z jej pomocy jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Pomaga wybrać odpowiednią formę prawną dla Twojego biznesu, co bezpośrednio przekłada się na ilość obowiązków prawno-księgowych, wysokość ponoszonych kosztów i odprowadzanych podatków.

W zależności od przyjętego sposobu rozliczeń księgowa prowadzi księgi handlowe, podatkową książkę przychodów i rozchodów, ewidencję przychodów, czy księgowość w oparciu o kartę podatkową. W jej ręce możesz przekazać całokształt rozliczeń z pracownikami, gromadzenie i analizę faktur firmy oraz wszystkich dokumentów związanych z prowadzonym biznesem. Księgowa pomoże Ci również w zarządzaniu finansami firmy oraz w sprawach administracyjnych. W jej zakresie obowiązków często znajduje się rozliczanie projektów unijnych i dofinansowań oraz dotacji zewnętrznych.

Zalety korzystania z usług księgowej

Profesjonalne usługi zwolnią Cię z obowiązku uporania się o własnych siłach z ogromem dokumentacji i rozliczeń. Przenosząc całą księgowość na zewnętrzny podmiot zyskasz zdecydowanie więcej czasu na organizację pracy firmy i generowanie zysków. Rzetelna księgowość to często sposób na źródło oszczędności w firmie.

Klarowne, przejrzyste i terminowe rozliczenia, oparte na aktualnych regulacjach prawnych, zapewniają spokój w prowadzonej działalności. Minimalizując ryzyko błędów nie musisz martwić się o przykre konsekwencje, również finansowe.

12 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.