Jakie kolczyki będą pasować do piercingu ust? Gdzie szukać bezpiecznej biżuterii?
Moda, Uroda

Jakie kolczyki będą pasować do piercingu ust? Gdzie szukać bezpiecznej biżuterii?

Nieodpowiednio zrobiony piercing może zrobić nam krzywdę, podobnie jest z kolczykami, które wkłada się w świeże przekłucie. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, z jakiego materiału powinna być wykonana biżuteria do piercingu, jakiej unikać i jaki rodzaj kolczyków będzie pasował do piercingu ust.

Jakie kolczyki pasują do piercingu ust?

Kolczyków, które można założyć do piercingu ust, jest wiele. Najpopularniejszym rozwiązaniem są tzw. labrety, które wyglądem przypominają zwykły kolczyk, jednak z jednej strony zakończone są odkręcana kuleczką, a z drugiej płaskim dyskiem. Tego typu kolczyk zakłada się na takie przekłucia jak Dahlia, Medusa, Madonna czy Monroe.

Przy Vertical Labrecie, Frowney czy Jestrum zakłada się lekko skrzywiony kolczyk, który kształtem przypomina banana. Jego wielkość jest natomiast dopasowywana do anatomii ciała.

Przy przekłuciu wędzidełka górnej wargi – Smiley zakłada się podkówkę, choć są piercerzy, którzy preferują na to przekłucie banana lub kółeczko.

Z jakiego materiału powinna być wykonana biżuteria do piercingu?

Niedoświadczony piercer, czy kosmetyczka na świeże przekłucie ust, czy ucha założy kolczyk wykonany ze stali chirurgicznej 316l, która niestety jest uczulająca. Kolczyk ze stali może wywołać niepożądane reakcje alergiczne, które doprowadzą do tego, że będzie trzeba go wyjąć i wykonać przekłucie na nowo. Stal chirurgiczna zawiera w sobie takie metale jak nikiel, chrom, mangan i żelazo, z czego nikiel jest najbardziej uczulający. Należy pamiętać o tym, że reakcja alergiczna na nikiel może wystąpić nawet po kilku latach od założenia kolczyka z takiego materiału!

Bezpieczne i sprawdzone są kolczyki wykonane z tytanu G23, to one najlepiej sprawdzają się przy piercingu. Skład tytanu prezentuje się następująco: żelazo, glin, tytan i wanad. Wymienione metale nie powodują alergii, są one nawet wykorzystywane do produkcji implantów, są zatem bezpieczne dla zdrowia.

Inne materiały przyjazne dla świeżego przekłucia to bioplast oraz PTFE. Bioplast to miękki materiał, który polecany jest przy piercingu ust, ponieważ nie uszkadza szkliwa. Co więcej, to materiał na tyle plastyczny, że można go skrócić nożyczkami, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie zakłada się go jednak na świeże przekłucie. To polecany materiał dla osób, które mają uczulenie na nikiel.

Na przekłucia można zakładać także kolczyki wykonane ze złota, jednak dopiero na wygojone przekłucie. Co więcej, powinno się wtedy wybierać przynajmniej 18-karatowe złoto, ponieważ, nie zawiera ono tak dużo innych metali, jak kolczyki z mniejszą ilością karatów.

Gdzie szukać bezpiecznej biżuterii do piercingu?

Bezpiecznej biżuterii do piercingu szukaj na tematycznych stronach. Wybieraj takie sklepy, które chwalą się, że zapewniają profesjonalne wyposażenie do studia piercingu. Niektóre studia piercingu prowadzą także własny sklep online, gdzie można zamówić już wysterylizowaną biżuterię. Pamiętaj, żeby zawsze sprawdzić, z jakiego materiału wykonany jest dany kolczyk.

8 marca 2023

1 komentarz do “Jakie kolczyki będą pasować do piercingu ust? Gdzie szukać bezpiecznej biżuterii?”

  1. No bezpieczeństwo to podstawa, szczególnie jak chodzi o piercing! Ja na pewno nie polecam szukać bezpiecznej biżuterii po kosztach na jakichś podejrzanych stronach, bo to się dobrze nie kończy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.