Jak długo się goi piercing ust, uszu, twarzy?
Moda, Uroda

Jak długo się goi piercing ust, uszu, twarzy?

Kobiety chętnie przebijają sobie uszy, by móc je ozdobić biżuterią. Mało z nich zdaje sobie jednak sprawę, że zanim założą ozdobne, wiszące kolczyki do świeżo przekłutej dziurki w uchu, musi minąć trochę czasu. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, ile goją się kolczyki w uszach i jaki jest orientacyjny czas gojenia się piercingu twarzy.

Piercing może goić się nawet kilka miesięcy czas, ten jest różny w zależności od wielu czynników. Ma na to wpływ stan zdrowia, zdolność organizmu do regeneracji, czy to, w jaki sposób dbamy o przekłucie. Zwykle też piercing twarzy goi się szybciej od tego w uszach.

Jak długo goi się piercing ust?

Piercing ust goi się stosunkowo szybko, niektórzy mogą cieszyć się w pełni wygojonym przekłuciem już po trzech miesiącach. Na okres gojenia rany również powinno się zrezygnować z ostrych potraw, które mogą podrażniać, przez pierwsze dni powinno się także unikać palenia. Spożywanie nikotyny może znacznie wydłużyć proces gojenia się piercingu.

Jak długo goi się piercing w uchu?

Kolczyki w uszach są różne, te w płatkach goją się krócej, natomiast te w chrząstce bywają bardziej kłopotliwe. Kolczyk w płatku ucha goi się mniej więcej dwa miesiące. Kolczyki w chrząstce, w zależności od rodzaju przekłucia mogą goić się do 4 do 9 miesięcy. Najdłużej gojącym się przekłuciem jest Industrial, najkrócej – Lobe i Upper Lobe.

Jak długo goi się kolczyk w języku?

Przekłucia w obrębie jamy ustnej goją się szybciej, aby piercing języka w pełni się wygoił potrzeba do tego 4 miesięcy. Przez cały okres gojenia powinno się płukać jamę ustną płynem antyseptycznym, który nie zawiera alkoholu. Przez ten czas powinno się unikać zbyt gorącego i ostrego jedzenia, ponieważ może ono podrażniać, a w efekcie wydłużać czas gojenia rany.

Jak długo goi się piercing w brwiach?

Piercing w brwiach goi się dość szybko, to miejsce ma tendencję do nadmiernego puchnięcia i zasinienia, ale jest to w zupełności normalne, nie trzeba się tego obawiać. Kolczyk w brwi może zagoić się już w dwa miesiące.

Jak długo goi się piercing w nosie?

Piercing w nosie może goić się miesiąc, warto jednak wybrać odpowiednią porę do tego przekłucia, ponieważ zima, czy okres wiosenny, jeśli ktoś jest uczulony na pyłki, może znacznie wydłużyć proces gojenia się przekłucia.

Jak długo goją się Mikrodermale?

Mikrodermale, mimo że są umieszczane pod tkanką skórną, to goją się najszybciej. W zależności od rodzaju zabiegu mogą się one zagoić już w trzy tygodnie. Po tym czasie organizm zaczyna przyzwyczajać się do ciała obcego pod skórą, już po miesiącu od zabiegu piercing będzie wyglądał dobrze.

Jeśli zależy nam na tym, by piercing goił się szybko, musimy przestrzegać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim nie powinniśmy dotykać przekłucia brudnymi rękami, samą ranę należy czyścić dwa razy dziennie. W okresie gojenia powinno się unikać sauny i basenu przez co najmniej 10 tygodni. No i najważniejsze, kolczyka, który dał nam piercer, nie powinno się wyciągać z przekłucia przez przynajmniej 12 miesięcy.

4 marca 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.