Czy piercing ust boli? Które przekłucia twarzy są najboleśniejsze?
Moda, Uroda

Czy piercing ust boli? Które przekłucia twarzy są najboleśniejsze?

Piercing to nietypowa ozdoba ciała, coraz więcej osób ozdabia swoje ciało tego typu modyfikacjami. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, czy piercing ust boli i które przekłucia są najboleśniejsze.

Czy piercing ust boli?

Język oraz jama ustna są najbardziej unerwione, dlatego też kolczyk iw ustach bolą mocniej niż np. w uchu. Jednak nie jest to zasada, ponieważ każdy może odczuwać ból inaczej. Np. Osoby, które zawodowo śpiewają i mają mocno rozbudowane mięśnie wokół ust, mogą odczuwać większy ból i dyskomfort przy takich przekłuciach jak Madonna czy Monroe. Bolesne mogą być również przekłucia, które przechodzą przez czerwień wargową (Ashley, Jestrum). Nasze usta są mocno ukrwione i delikatne, kolczykowanie w tym miejscu może mocno zaboleć.

Sam ból jest chwilowy i ustaje kilka minut po przekłuciu. Należy jednak pamiętać, że sam okres gojenia może wywoływać pewien dyskomfort przy mówieniu. Szczególnie w pierwszych kilku dniach od wykonania zabiegu w studiu piercingu.

Które przekłucia na twarzy bolą najbardziej?

Trudno powiedzieć, który piercing boli najbardziej, ponieważ ból to kwestia względna. Każdy z nas ma zupełnie inną tolerancję na ból. Jednych dane przekłucie może boleć bardziej, innych wcale. Bez wątpienia piercing twarzy boli, twarz to mocno unerwiona część ciała, a najbardziej unerwiony jest język oraz okolice jamy ustnej. Na twarzy bolesny może być kolczyk Septum, który przekłuwa chrząstki przegrody nosowej oraz Bridge i Nasallang.

Niektórzy piercerzy kolczykowanie tych miejsc wykonują w znieczuleniu miejscowym, można do tego użyć specjalnej maści znieczulającej albo sprayu z lidokainą, jednak czas oczekiwania na działanie jest dość długi. Niewiele osób w branży korzysta z tego rozwiązania. Większość argumentuje to tym, że ból i tak jest chwilowy.

Jaki piercing jest najboleśniejszy?

Przekłucia ust oraz języka są ciężkie, jednak są takie, które bardziej bolesne. Do takich przekłuć należy piercing miejsc intymnych. Co ciekawe, przekłuwanie męskich sutków boli nawet bardziej niż kobiecych, ponieważ są one bardziej unerwione. Piercing miejsc intymnych nie jest wykonany zbyt często, ale kiedy już znajdzie się odważny, to zwykle korzysta się z maści znieczulającej, ponieważ są to obszary mocno unerwione na naszym ciele. Do bardziej wymagających przekłuć należy też Microdermal, to nakłucie powierzchniowe, które polega na tym, że kolczyk umieszcza się bezpośrednio pod skórą. Nacięcie wykonuje się przy użyciu skalpela, następnie pod skórą umieszcza się specjalny kolczyk, ten krok może wywołać niemały dyskomfort.

Jaki piercing boli najmniej?

Jeśli marzysz o piercingu, ale boisz się bólu, to nic straconego. Jest kilka miejsc, których kolczykowanie boli mniej. Do mało bolesnych piercingów należą takie przekłucia, jak:

  • Lobe,
  • Upper Lobe,
  • Helix,
  • Flat,
  • Conch,
  • Standard Eyebrow.

Jak widać, osoby, które mają małą tolerancję na ból, mogą pozwolić sobie na kilka kolczyków w chrząstce oraz na piercing brwi.

1 marca 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.