Piercing nie tylko twarzy, jakie są inne popularne modyfikacje ciała?
Uroda

Piercing nie tylko twarzy, jakie są inne popularne modyfikacje ciała?

Piercing twarzy oraz inne modyfikacje ciała służą przede wszystkim podkreśleniu swojego indywidualizmu, wyrażeniu swojej osobowości. Współcześnie nie budzą już takiego zaskoczenia, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Do tego są akceptowane w większości miejsc pracy, dzięki czemu nietypowa ozdoba ciała nie ogranicza już niczyich możliwości na rynku pracy. Jakie modyfikacje ciała są aktualnie na topie?

Piercing ucha

Piercing ucha jest chyba najczęściej spotykany i budzi najmniejszą ciekawość. Kolczyki w tej części ciała to coś, co zwłaszcza kobiety noszą od wieków, jednak z czasem zmianie ulegała ich ilość, wielkość oraz rozmieszczenie. Szczególnie zwracającym uwagę rodzajem modyfikacji jest w tym wypadku proces stopniowego rozciągania przekłutego otworu w płatku ucha, aby umożliwić noszenie biżuterii o większych rozmiarach, nazywanej „tunelem” lub „plugiem”.

Rozważając poddanie się takiemu zabiegowi, wiele osób zastanawia się jak długo się goi piercing ust, uszu, twarzy. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jakim dokładnie miejscu znajduje się ozdoba, a także jak dbamy o gojącą się ranę.

Piercing brzucha

Piercing tej części ciała najczęściej dotyczy pępka. Piercing brzucha jest popularną formą modyfikacji ciała, zwłaszcza wśród kobiet, chociaż niektórzy mężczyźni również decydują się na tę formę ozdoby. Piercing pępka polega na przekłuciu górnej, dolnej lub bocznej części pępka w celu umieszczenia biżuterii.

Do piercingu pępka używa się różnych rodzajów biżuterii, w tym:

  • barbells – prosta lub zakrzywiona sztanga, często z ozdobnymi końcówkami,
  • bananki – mogą być pełne lub mieć kształt półksiężyca (tzw. captive bead rings).

Microdermale

Microdermale, znane również jako pojedyncze punktowe piercingi lub implanty dermalne, to forma modyfikacji ciała, w której mały implant jest umieszczony pod skórą, pozostawiając na powierzchni jedynie małą, ozdobną końcówkę. To, co odróżnia microdermale od tradycyjnych piercingów, to fakt, że mają one tylko jeden punkt wyjścia na powierzchni skóry, w przeciwieństwie do piercingów, które mają wejście i wyjście.

Inne, nietypowe modyfikacje

Szeroką dyskusję wzbudził pomysł wszczepiania ludziom implantów NFC. Można to potraktować, jako swego rodzaju modyfikację ciała, która poza funkcją ozdobną, ma również walory praktyczne. Implanty NFC (Near Field Communication) to niewielkie urządzenia elektroniczne, które można wszczepić pod skórę człowieka. Te mikrochipy działają na zasadzie komunikacji bliskiego zasięgu i mogą przechowywać i przekazywać dane, gdy znajdą się w pobliżu czytnika NFC. Technologia NFC jest powszechnie stosowana w wielu aplikacjach codziennego użytku, takich jak płatności mobilne, karty dostępu czy bilety elektroniczne.

A czy Ty masz na swoim ciele piercing? Co myślisz o różnych rodzajach modyfikacji ciała? Swoje odczucia opisz w komentarzu.

7 marca 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.