Ciekawostki, Kobieta, Zdrowie

Przekłuwanie uszu samemu czy w salonach? Co korzystniejsze?

Większość osób się zastanawia, czy przekłuwanie uszu samemu jest opłacalne, niż mieliby to zrobić w specjalistycznych salonach. Oczywiście można to zrobić samodzielnie, jednakże można wykonać to w nieprofesjonalny sposób, co może skutkować jakimiś nieprzyjemnymi konsekwencjami. W niniejszym artykule powiemy, jak samemu wykonać piercing na uchu, a także podpowiemy, czy opłaca się zrobić piercing w takich salonach.

Jak samemu przekłuć ucho?

Jeśli zdecydowałeś się sam przeprowadzić piercing, warto zapoznać się z kilkoma poradami, które mogą ci to ułatwić. Przede wszystkim powinieneś być zaopatrzony w kolczyk, waciki higieniczne, chusteczki, jakiś środek odkażający i przyrząd to przekłuwania (niewielki pistolet z igłą bądź wenflon do piercingu). Osobiście polecam specjalny pistolet do przekłuwania ucha, ponieważ można w łatwy i szybki sposób przeprowadzić zabieg. Gdy już posiadasz wszystkie potrzebne materiały, warto zadać pytanie, czy jesteś podatny na ból. Niektórzy od razu przekłuwają uszy i nie stosują różnych technik na jego zniwelowanie, jednakże niektóre osoby muszą użyć jakiegoś środka, który umożliwi złagodzenie bólu. Jeśli masz obawy, zamocz 2 waciki higieniczne i wstaw do zamrażarki na 5 min. Po tym okresie przyłóż jeden wacik na miejsce, w którym ma być przekłucie, a drugi po przeciwnej stronie ucha. Ten sposób powinien załagodzić ból spowodowanym przebiciem ucha, ponieważ zimna temperatura powoduje skurczenie naczyń krwionośnych. Gdy już to zrobiłeś, zaznacz niewielką kropką (np. cienkopisem) miejsce, na którym chcesz umieścić kolczyk i postaraj się wycelować. Pistolety do piercingu posiadają w sobie kolczyk, który po wstrzyknięciu, biżuteria zostaje automatycznie przymocowana do części ciała.

Czy przekłuwanie ucha samemu jest bezpieczne?

Większość osób samodzielnie podejmuje próbę przekłucia ucha w celu jego ozdobienia kolczykiem. Jednakże niektórzy mogą mieć obawy w postaci złego umiejscowienia kolczyka, bądź wątpliwości, czy ucho nie zostało w jakiś sposób uszkodzone. Warto zaznaczyć, że samodzielna próba może się wiązać z nieprzyjemnymi konsekwencjami, jakim jest naruszenie naczyń krwionośnych. Dodatkowo osoby, które są uczulone na metale, bądź cierpią na zaburzenie krzepliwości krwi, nie powinny samemu przeprowadzać tego zabiegu. Jeśli chcą samodzielnie przebić ucho, powinny udać się do specjalistycznych salonów.

Co korzystniejsze? Przekłuwanie uszu samemu czy w salonach?

Niektóre osoby zastanawiają się, czy rzeczywiście przekłuwanie ucha samemu jest korzystniejsze niż usługi w salonach piercingu. Warto dodać, że samodzielna próba nie wiąże się z kosztami za zabieg i można uzyskać taki sam efekt jak w takich miejscach. Jednakże w niektórych przypadkach można źle przekłuć ucho i narazić swoje zdrowie na niebezpieczeństwo. Usługi w specjalistycznych salonach odbywają się w sterylnych warunkach pod okiem doświadczonej osoby. Więc warto się zastanowić, czy nie lepiej wydać parę złotych na profesjonalny piercing ucha, czy narazić swoje zdrowie przy amatorskim zabiegu.

Ile kosztuje przekłuwanie uszu w salonach piercingu?

Jeśli zdecydowałeś się skorzystać z usług doświadczonych osób, warto zapoznać się z niewielkim cennikiem. Salony piercingu posiadają wiele ofert z tym związanych. W zależności od konkretnego miejsca przekłucia koszta mogą być zróżnicowane. Dodatkowo takie salony posiadają różnego rodzaju biżuterię i po wykonanym zabiegu otrzymujemy kolczyk. Przy piercingu ucha można zapłacić około 70 zł, w którym uzyskujemy nie tylko kolczyk, ale także profesjonalne porady, jak należy pielęgnować miejsce przebicia.

17 września 2021

4 komentarze do “Przekłuwanie uszu samemu czy w salonach? Co korzystniejsze?”

  1. Oj, przekłuwało się uszy samemu albo z koleżankami. Teraz dopiero się widzi, jaka to głupota była. Moją córkę chyba bym ze skóry obdarła a takie zachowanie nieodpowiedzialne.

  2. Serio ktoś zastanawia się co będzie bardziej korzystne? Ludzie, ogar! Sami albo z „pomocą” znajomych na pewno wyjdzie beznadziejnie, nie ma się co łudzić. Jak kogoś nie stać na przebicie w ludzkich warunkach to niech sobie odłoży kasę i zrobi to jak człowiek.

  3. SAMEMU? JEZU NIE. To się powinno skończyć w podstawówce…. Nie wiem jak dorosła kobieta może wpaść na tak głupi pomysł. Przecież to dziura na wylot! Tylko do profesjonalisty z tym!!!

  4. Ojojoj, 70 zł za kolczyk to może było w 2018 roku…. teraz za standardowy płatek ucha raczej sie płaci minimum! sto złotych….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.