Piercing twarzy — nazwy, rodzaje kolczyków na twarzy
Moda

Piercing twarzy — nazwy, rodzaje kolczyków na twarzy

Biżuteria od wielu lat zdobi nasze uszy, w ostatnich latach coraz częściej ludzie decydują się na piercing twarzy. W dzisiejszym artykule skupimy się na rodzajach przekłuć twarzy, wyjaśnimy jakie nazwy piercingu funkcjonują i które miejsca ozdabia się najczęściej.

Kolczyki nie tylko w uszach, ale też na twarzy

Piercing to popularna metoda ozdabiania swojego ciała, która polega na wykonywaniu ukłuć i ozdabianiu ich biżuterią. Kolczykowanie traktowane jest jako tzw. modyfikację ciała, która w teorii jest permanentnym lub długotrwałym przyozdobieniem własnego ciała.
Obecnie zabiegi kolczykowania są coraz bardziej popularne i w każdym większym mieście można już znaleźć profesjonalne studio piercingu, w którym można ozdobić sobie uszy, twarz i inne części ciała.

Rodzaje piercingu twarzy

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy skupić się wyłącznie na przekłuciach, które dotyczą twarzy, jest ich naprawdę sporo, szczególnie tych w okolicach ust, naszym zdaniem to miejsce zasługuje na osobny artykuł. Kolczykować ciało możemy z pomocą tradycyjnych kolczyków tytanowych lub wykorzystując tzw. microdermale, które są pewnego rodzaju implantami – wszczepia się je pod skórę, tak by wystawał sam diamencik.

Nazwy kolczyków na twarzy

Poniżej przedstawiamy główne przekłucia twarzy, jedne z nich są bardziej popularne, inne mniej.

Bridge na nosie

Bridge to ozdoba, którą wykonuje się u nasady nosa tuż pod brwiami. Do przekłucia zakłada się sztangę o odpowiedniej długości, dopasowanej do anatomii ciała. Kolczyk może być wykonany z tytanu, bioplastu bądź z PTFE, choć na świeżą ranę zaleca się zakładać tytan, ponieważ jest to materiał najbezpieczniejszy.

Vertical Bridge, kolczyk na czole

Vertical Bridge to pionowe przekłucie, które wykonuje się między brwiami, na czole. Do tego rodzaju zabiegu można wykorzystać microdermale bądź surfacebar-y, które są specjalnie wykrzywione, tak by łatwiej było je zaaplikować pod skórę. Należy szczególnie dbać i uważać na taki rodzaj piercingu, ponieważ narażony jest na migrację.

Dahlia, kobiecy kolczyk w okolicach ust

Dahlia to bardzo kobiece przekłucie, kolczyki umieszcza się blisko kącików ust. Dahlia jest raczej rzadko wybierana, inne przekłucia w okolicach ust cieszą się większym powodzeniem, a szkoda, naszym zdaniem dodaje uroku. Po przebiciu miejsca igłą zakłada się tradycyjny labret, którego rozmiar dobrany jest na podstawie anatomii klienta.

Cheeks, piercing policzków

To przekłucie swego czasu było bardzo popularne, kiedyś wykonywało się je wyłącznie z użyciem kolczyków typu labret. Cheeks polegają na przekłuciu policzków w miejscu, w którym u niektórych występują tak zwane dołeczki. Obecnie raczej odchodzi się od tej metody na rzecz wszczepiania implantów pod skórę, ponieważ ich czas gojenia jest krótszy często o połowę.

Chin, przekłucie na brodzie

To kolejne nietypowa modyfikacja twarzy, ponieważ wykonana jest… na brodzie. Do tego przekłucia wykorzystuje się tytanową sztangę, sam piercing raczej wykonuje się pionowo, tak, by kolczyk przechodził przez całą brodę.

Anti Eyebrow, piercing w miejscu kości policzkowej

Anti Eyebrow to przekłucie, które wykonuje się w okolicach kości policzkowej. Można je wykonać przy użyciu surfacebar-ów lub microdermali, najczęściej jednak wszczepia się implanty pod skórę.

12 grudnia 2022

3 komentarze do “Piercing twarzy — nazwy, rodzaje kolczyków na twarzy”

  1. jak można celowo się tak oszpecać? czy ludzie nie zastanawiają sie jak beda wygladac na starosć? W moich kregach to nie do pomyslenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.