Pielęgnacja paznokci po hybrydzie — o czym pamiętać?
Moda, Uroda

Pielęgnacja paznokci po hybrydzie — o czym pamiętać?

Manicure hybrydowy to świetne i wygodne rozwiązanie dla kobiet ceniących estetykę i zadbane dłonie. Stylizacja ta jest trwała, jednak dłuższe jej noszenie, czy nieumiejętne ściąganie, może uszkodzić płytkę paznokcia. Czytaj dalej, a dowiesz się jak pielęgnować paznokcie po hybrydzie!

Czy hybryda może zniszczyć paznokcie?

Odpowiednio wykonany i ściągnięty manicure hybrydowy nie powoduje uszkodzenia płytki paznokciowej. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej wykonujemy ten zabieg w domu, często nie mając odpowiedniej wiedzy i sprzętu, a skutki mogą być opłakane.

Robiąc hybrydę, uszkodzić paznokcie można poprzez:

  • odmaczanie w acetonie, który rozpuszcza nie tylko lakier, ale również płytkę paznokcie, przez co stają się cieńsze i słabsze,
  • nieumiejętne użycie frezarki i pilnika. Zbyt mocne spiłowanie płytki powoduje jej zniszczenie, a w skrajnych przypadkach może uszkodzić łożysko paznokcia i prowadzić do wielu niebezpieczeństw z tym związanych,
  • nakładanie produktów na paznokcie w złym stanie. Aby poprawnie wykonać stylizację, paznokcie muszą być w dobrej kondycji, a wszystkie zmiany wyleczone. W innym przypadku może to tylko pogłębić istniejące już problemy.

Jak wygląda regeneracja paznokci po hybrydzie?

Jeśli po ściągnięciu manicure hybrydowego zauważasz, że stan Twoich paznokci uległ pogorszeniu, nie decyduj się na założenie kolejnej stylizacji. Zrób przerwę, najlepiej kilkutygodniową i daj im odpocząć i odrosnąć. Obcinaj regularnie paznokcie, a po pewnym czasie zauważysz, że są mocniejsze i lepszej kondycji.

Pamiętaj o odpowiedniej diecie. Dostarczanie organizmowi niezbędnych witamin i minerałów zdecydowanie pozytywnie wpłynie na kondycje nie tylko paznokci, ale też skóry i włosów. Nie zapominaj również o wodzie. Odpowiednie nawodnienie to podstawa, o której często zapominamy.

Polecanym sposobem na pielęgnacje paznokci po hybrydzie jest również stosowanie olejku rycynowego. Jego właściwości nie tylko wzmocnią płytkę, ale przyspieszą jej wzrost. Dla najlepszej skuteczności należy stosować go regularnie.

Zastosuj profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne dla paznokci po hybrydzie. Posiadają one w składzie witaminy i oleje, dzięki którym płytka szybciej dochodzi do siebie, staje się twardsza i zdecydowanie szybciej odrasta. Na rynku dostępnych jest wiele takich kosmetyków, najlepiej kupować je w aptece.

Co dalej z paznokciami po hybrydzie? Postaw na manicure biologiczny!

Manicure biologiczny, w przeciwieństwie do hybrydy nie wykorzystuje ani lakierów, ani lampy do stylizacji paznokci. Polega on na kąpieli paznokci w ciepłej wodzie, wtarciu w nich specjalnych olejów, a także delikatnym odsunięciu skórek i opiłowaniu płytki. Na koniec można pomalować paznokcie bezbarwną odżywką.

Zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Warto więc o nie dbać i nie dopuszczać do powstawania nieestetycznych przebarwień lub uszkodzeń, a jeśli już się pojawią to, należy szybko reagować, żeby nie dopuścić do ich rozwoju.

14 października 2022

3 komentarze do “Pielęgnacja paznokci po hybrydzie — o czym pamiętać?”

  1. Brrr hybrydy, raz miałam na nogach, skończyło się wzrośniętym paznokciem, który musiał być usuwany chirurgicznie. NIGDY WIĘCEJ….

  2. Po hybrydzie należy pamiętać o tym, żeby dać sobie czas na ich regenerację. Nie da się czasu przyspieszyć, a jeśli paznokcie zostały zniszczone przez hybrydę czy jej złe ściągnięcie nic nie pomoże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.