Doradztwo biznesowe to szersze spojrzenie na trudne tematy związane z finansami!
Biznes

Doradztwo biznesowe to szersze spojrzenie na trudne tematy związane z finansami!

W dzisiejszych czasach prawie każda firma posiada osobę lub cały sztab, który zajmuje się księgowością bądź zleca jej prowadzenie firmie zewnętrznej. Trudno się temu dziwić, sprawy związane z finansami nie są proste, a ma dodatek trzeba zadbać by wszystko było poprawnie rozliczone, aby zaoszczędzić sobie kłopotów. Można na to zagadnienie spojrzeć jednak szerzej. Bo firma nie tylko potrzebuje porządku w dokumentach i liczbach, ale także pomocy w wielu innych kwestiach biznesowych.


To, że firma zleca sprawy księgowe odpowiednim firmom nie jest niczym niezwykłym. Jednak pojawił się nowy nurt, który pokazuje, że także doradztwo biznesowe to standard w rozmowach z biurem księgowym np. http://www.jasta.pl/doradztwo-biznesowe.html. Na tym przykładzie możemy zobaczyć czym dokładnie jest doradztwo biznesowe i w jaki sposób może nas ono wesprzeć w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Korzyści mogą być duże, gdyż firmy zajmujące się takim doradztwem pomagają nam w sprawach, które często są dla nas zawiłe i ciężko nam podjąć w tych kwestiach odpowiednie decyzje.

Doradztwo biznesowe – co to jest?

Doradztwo biznesowe zajmuje się wspieraniem firm w prowadzeniu ich działalności, a także w przeprowadzaniu zmian i planowaniu rozwoju przedsiębiorstw. Dotyczy to praktycznie wszystkich dziedzin związanych z funkcjonowaniem firm, od współtworzenia strategii gospodarczych po prowadzenie promocji i marketingu. Najczęściej wybieraną usługą jest jednak pomoc w zarządzaniu finansami. Co dokładnie może dla nas zrobić takie doradztwo biznesowe?

Czy doradztwo biznesowe pomoże w kontaktach z bankami?

Jak najbardziej. Taka firma będzie mogła pośredniczyć między nami, a bankami między innymi w czasie wnioskowania o uzyskanie kredytu. Na wstępie przygotuje prognozy i analizy potrzebne bankom, a następnie przeprowadzi naszą firmę przez proces ubiegania się o środki finansowe. To jednak nie wszystko. Doradztwo biznesowe może pomóc nam w pozyskaniu środków nie tylko z banków, ale dla przykładu z GAPP S.A., czyli Górnośląskiej Agencji Promocji Przedsiębiorczości, która oferuje fundusz pożyczkowy.

Dwaj mężczyźni wspólnie tworzący dokument przy biurku

Czy w zakresie tworzenia umów także można liczyć na pomoc doradztwa biznesowego?

Praktycznie każda firma zajmująca się doradztwem biznesowym ma w swojej ofercie pomoc w konstruowaniu umów cywilno-prawnych, handlowych, a nawet tych dotyczących faktoringu. Możemy zlecić takiemu doradztwu profesjonalne przygotowanie praktycznie każdej umowy, która będzie nam potrzebna i będziemy mogli mieć pewność, że będą one zgodne z przepisami oraz naszym interesem.

Podczas przeprowadzania likwidacji firmy doradztwo biznesowe także pomoże?

Oczywiście, tym aspektem także zajmuje się doradztwo biznesowe. Jeśli planujemy zakończyć naszą działalność, taka firma podpowiada jak dokonać tego najlepiej i jakich formalności należy dopełnić, by sprawnie przeprowadzić ten proces. Sporządzi dla nas także wszystkie potrzebne deklaracje i zawiadomienia, czyli kompletną dokumentację. Dotyczy to oczywiście różnych przedsiębiorstw. Do doradztwa biznesowego może zgłosić się i osoba fizyczna, która posiada działalność gospodarczą, i spółka cywilna, osobowa czy kapitałowa.

30 września 2016

1 komentarz do “Doradztwo biznesowe to szersze spojrzenie na trudne tematy związane z finansami!”

  1. byłam o krok od wzięcia pożyczki „od ręki” na szczęście znajomy doradca polecił mi pewniejsze rozwiązanie z nie tak wysokim rrso – kredyt gotówkowy. można je sobie porównać w internetowych porównywarkach. W banku ma się pewność, że nie będzie ukrytych kruczków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.