Kobieta, Uroda, Zdrowie

Jak się pozbyć cellulitu? Domowe sposoby na walkę ze skórka pomarańczową

Z problemem cellulitu zmaga się coraz więcej kobiet w różnym wieku. Choć mogłoby się wydawać, że tego typu niedoskonałości związane są przede wszystkim z nadwagą, to okazuje się, że dotykają również szczupłych osób. Jak zatem walczyć z cellulitem? Proponujemy parę domowych sposobów.

Co to jest cellulit?

Potocznie nazywany „pomarańczową skórką”, cellulit to po prostu komórki tłuszczowe, które z powodu nieprawidłowego funkcjonowania, znacznie zwiększają swój rozmiar. Początkowo widoczne są tylko wtedy, gdy przy dobrym oświetleniu „uszczypniemy” dwoma palcami spory fragment skóry na udzie. Jeśli pojawią się na niej wgłębienia, to znak, że jesteśmy w początkowym etapie rozwoju cellulitu i jeśli odpowiednio nie zareagujemy, to z czasem stanie się on coraz bardziej widoczny. Według specjalistów na powstawanie cellulitu ma wpływ całość naszego trybu życia, nie tylko zachwiania hormonalne, czy błędy żywieniowe.

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka

Domowe sposoby na walkę z pomarańczową skórką

Oprócz szerokiej gamy maści, kremów i balsamów antycellulitowych, które oferują nam różne marki kosmetyczne, jest też wiele domowych sposobów na walkę z pomarańczową skórką.

  1. Masaż. Codziennie biorąc prysznic staraj się pamiętać o wykonaniu delikatnego masażu wodą (naprzemiennie ciepłą i zimną). Przy pomocy gąbki lub rękawicy do mycia wykonuj koliste ruchy od łydki, przez uda, aż po brzuch. Możesz także uciskać pięściami miejsca, w którym cellulit jest widoczny, a na koniec szczypać, aby usprawnić krążenie.
  2. Peelingi. Działają one nie tylko oczyszczająco i wygładzająco na naszą skórę. Oczywiście, po zastosowaniu peelingu wszelkie kremy antycellulitowe będą się lepiej wchłaniać, a tym samy staną się skuteczniejsze, jednak już samym peelingiem można dużo zdziałać. Szczególnie polecany jest peeling z dodatkiem kawy. Kofeina wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, ma działanie ujędrniające, więc warto dodać zmieloną kawę do żelu pod prysznic. Można także stworzyć ciekawszą mieszankę z cukru, olejku migdałowego (ew. oliwy z oliwek lub każdego innego olejku do masażu) oraz zmielonej kawy. Ciekawy dodatek stanowi również cynamon, który rozgrzewa, a także zawiera składniki pomagające zachować na dłużej młody wygląd skóry.
  3. Kąpiel. Jeśli ktoś nie lubi stać pod prysznicem, to równie dobrze może przygotować sobie ciepłą kąpiel, która rozgrzeje skórę i przygotują ją do masażu oraz aplikacji kosmetyków antycellulitowych.

Zdrowy tryb życia zwalcza cellulit

Bez wątpienia walkę z cellulitem należy zacząć od diety, z której powinny zniknąć fast foody, pełne konserwantów i chemicznie przetworzone produkty spożywcze. Bardzo ważny jest także sport, który ma nieoceniony wpływ na nasz organizm, w tym także na kondycję naszej skóry. Jazda na rowerze, pływanie, a nawet codzienny spacer wpłyną pozytywnie na nasz wygląd i samopoczucie. Jeśli obawiasz się ćwiczeń na świeżym powietrzu ze względu na złą pogodę, możesz wykonać wiele ciekawych ćwiczeń w domu, które pomogą ci pozbyć się cellulitu na udach czy pośladkach.

31 lipca 2017

2 komentarze do “Jak się pozbyć cellulitu? Domowe sposoby na walkę ze skórka pomarańczową”

  1. Słyszałam o tych sposobach, na ile się jednak skuteczne, tego nie wiem, bo szczerze mówiąc nie nam nikogo kto ich probował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.