Mężczyzna, Moda

Jak dopasować marynarkę? 3 rodzaje męskich marynarek na każdą okoliczność

Jeśli chodzi o wybór marynarek jest on naprawdę spory: od marynarki z jednym, guzikiem, dwoma guzikami, dwurzędowe, bardziej i mniej dopasowane, podzielone ze względu na rodzaj kołnierza i krój. Niektórzy mężczyźni tylko w wyjątkowych sytuacjach decydują się na włożenie marynarki, a są to: ślub, studniówka, obrona pracy magisterskiej, do kościoła, na rozmowę kwalifikacyjną. Tylko nieliczna grupa mężczyzn chodzi na co dzień w marynarkach do pracy. Jednak niezależnie od tego, czy pracujesz w korporacji, czy nie, powinieneś umieć dopasować marynarkę do okoliczności.

1. Marynarka smokingowa

Jest najbardziej eleganckim typem marynarki zakładanej na wyjątkowe okazje takie jak gale czy wręczenia nagród. Wymaga posiadania nieskazitelnej sylwetki, najlepiej prezentuje się na mężczyznach wysokich i szczupłych. Marynarka tego typu wygląda dobrze tylko ze spodniami dopasowanymi do kompletu. Charakteryzuje się rozcięciem z tyłu, kieszenią na piersi, kieszeniami z wypustkami z przodu oraz dwoma kieszeniami wewnętrznymi. Guziki takiej marynarki zwykle pokryte są satyną. Najlepiej wybrać tę w kolorze czerni lub granatu. Dla mężczyzn o figurze trapezu najlepsza będzie wersja z lekko rozszerzonymi ramionami.

podobne:  Jak dobrać garnitur, żeby pasował

Mężczyzna poprawia sobie krawat

2. Marynarka garniturowa

Jest częścią garnituru i dobrze wygląda ze spodniami z kompletu. Występuje w wersji jedno i dwurzędowej. Jest wymagana dla mężczyzn pracujących na stanowiskach kierowniczych, na ważnych spotkaniach biznesowych, na egzaminach. Marynarka ta ma często kamizelkę do kompletu, występuje w bogatej, ale stonowanej kolorystyce. Najczęściej noszą ją mężczyźni pracujący w korporacjach, politycy, prawnicy. Nie powinno się łączyć jej z dżinsami, ponieważ do tego służy marynarka sportowa. Tego typu marynarka najlepiej wygląda w fasonie klasycznym, należy jednak pamiętać by była dopasowana do sylwetki, nie może być zbyt duża, passe będzie także założenie do pracy tak modnej teraz marynarki super-slim.

Mężczyzna w czarnym smokingu

3. Marynarka sportowa

Ma najmniej formalny charakter, nie występuje ani ze spodniami, ani z kamizelką do pary. Często jest wykorzystywana w luźnym stroju codziennym, zwykle wykonana jest z grubych tkanin o bogatej kolorystyce w różne wzory: jodełkę, pepitę, żabie oczka. Charakteryzują ją naszywane kieszenie, łaty na łokciach czy guziki występujące w kontrastowym kolorze do koloru marynarki.

podobne:  Jak dobrać garnitur, żeby pasował

Marynarka jest typem ubioru, który podkreśla pozycję społeczną, intelektualną, wygląda dobrze bez konieczności wkładania stroju formalnego. Zwłaszcza marynarki sportowej nie powinno się pomijać w męskim ubiorze, gdyż ma bardziej codzienne zastosowanie. Można ją założyć na koszulę, jak i na koszulę polo, do dżinsów. Może tez służyć w chłodniejsze dni jako blezer. Z kolei dwa pozostałe rodzaje marynarek-smokingowa i garniturowa, świetnie nadadzą się do podkreślenia elegancji i formalności danej sytuacji. Przed przystąpieniem do kupna marynarki powinno się mieć dokładne dane dotyczące swoich wymiarów, a jeśli uroczystość, na którą kupuje się marynarkę jest bardzo ważna, można także skorzystać z rady profesjonalisty.

22 lutego 2016

1 komentarz do “Jak dopasować marynarkę? 3 rodzaje męskich marynarek na każdą okoliczność”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.