Moda

Gdzie szukać inspiracji na stylizacje modowe?

Zaczyna brakować ci pomysłów na stylizacje modowe? Nasze redaktorki z doświadczenia wiedzą, że nie jest to proste. Dlatego specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy zestawienie miejsc, w których znajdziesz inspiracje i porady modowe. Jesteś ciekawa? Czytaj dalej.

Serwisy, poradniki modowe

Na pierwszy ogień idą serwisy modowe i poradnikowe, które modą się zajmują. W nich przejrzysz nie tylko stylizacje, ale również sugestie, co jest teraz modne, jak dobierać ubrania do figury czy jak łączyć poszczególne elementy garderoby. Porady modowe przedstawia internetowy poradnik cowidze.pl, w którym można znaleźć wskazówki przydatne podczas tworzenia codziennych stylizacji. Takie gazety i serwisy internetowe jak Elle czy Vogue, choć są kopalnią wiedzy, to często pokazują modę wybiegową, tzw. high fashion, która nie ma żadnego przełożenia na polskie realia, dlatego my polecamy nieco inne źródła.

Blogi modowe

Żródłem inspiracji są blogi modowe, a tych jest całkiem sporo (nie martw się, zaraz napiszemy o tych, które naszym zdaniem warto śledzić). Oprócz tego, że publikowane są w nich propozycje różnych stylizacji wraz z linkami do miejsc, gdzie można kupić poszczególne ciuchy, to jeszcze można zobaczyć, jak ubrania wyglądają na „zwykłej” kobiecie, a nie na modelce. Bloga Jessici Mercedes, Maffashion, Macadamian Girl czy Make Life Easier raczej nikomu nie trzeba nikomu przedstawiać, ale chcielibyśmy jeszcze wspomnieć o stylizacjach Pauli Jagodzińskiej, Pani Ekscelencji oraz StylOly.

Warto wspomnieć, że niektóre z tych blogerek, działając w ramach stałej współpracy z wybranymi markami, tworzą ciekawe zestawienia ciuchów ze znanych sieciówek, dostępnych na każdą kieszeń.

Modna stylizacja

Instagram, Pinterest

Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o modę, to prym wiedzie Instagram oraz Pinterest. To platformy społecznościowe, w których główną rolę odgrywają zdjęcia. Każdą ze wspomnianych wyżej blogerek można znaleźć przynajmniej na jednej platformie, a oprócz tego można śledzić wiele innych dziewczyn lub wyszukiwać stylizacji po konkretnych słowach kluczowych, lub, na Instagramie, hashtagach. To dobry sposób, aby być na bieżąco z trendami w modzie, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

YouTube

YouTube dawno przestał być platformą, która kojarzy się przede wszystkim z udostępnianiem utworów muzycznych. Można tam znaleźć filmiki z wieloma stylizacjami na różne okazje. Do najpopularniejszych należą profile Zophii Stylistki, Radzkiej oraz Sheers My Heels Oliwii Bugały.

I same propozycje ubrań to nie tylko. Na profilach tych kobiet znajdziesz wiele trików, porad, co z czym łączyć, aby wyglądać atrakcyjnie.

Capsule wordrobe

Żeby nie było wątpliwości – capsule wordrobe to nie miejsce w sieci z poradami modowymi, lecz pewna idea, konkretny styl w modzie. Czemu o nim w ogóle piszemy? Ponieważ to rozwiązanie dla tych kobiet, które nie interesują się najnowszymi trendami i po prostu chciałyby wiedzieć, jak szybko stworzyć pasującą do siebie stylizację. Zresztą zaraz zrozumiesz, o co nam chodzi.

Capsule wordrobe, czyli szafa kapsułowa, to zestaw ubrań, które można dowolnie ze sobą łączyć, bez obawy, że nie będą do siebie pasować. Chodzi o przemyślany minimalizm, kupowanie ubrań bazowych, które uzupełniają się wzajemnie. O tej idei możesz poczytać u… blogerek modowych, np. Simplecity, dlatego odsyłamy cię do nich po więcej informacji i kończymy już na dziś. Jak ci się podobały nasze propozycje?

26 lutego 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.