Dziecko

Za kogo przebrać dziecko na bal przebierańców?

Na pewno w każdym przedszkolu organizuje się bal maskowy lub bal przebierańców i dobrze, bo to prawdziwa radość dla dziecka. Jeśli Twoja pociecha nie ma jeszcze pomysłu za kogo może się przebrać, skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Jak wybrać strój karnawałowy dla dziewczynki?

Z pewnością jest mnóstwo postaci z bajek czy filmów, które podobają się Twojej córeczce. Największą furorę wśród dziewczynek od lat robią jednak stroje wróżek, księżniczek i baletnic. Niekoniecznie jednak Twoja mała musi chcieć być przebrana za powyżej wymienione postacie, dziewczynki z charakterem często chcą wcielać się w Cyganki czy piratki. Te dwa ostatnie przebrania nie są na szczęście bardzo trudne do zdobycia czy przygotowania. Jeśli w Twojej okolicy nie ma akurat wypożyczalni strojów, za bazę do przebrania powinna posłużyć sukienka. Kiedy Twoja córka zamarzy by być księżniczką, koronę na pewno wykonacie same wycinając wzór z papieru i ozdabiając złotem czy srebrem. Skrzydełka wróżki również możesz wyciąć z papieru i ozdobić brokatem. Natomiast przebranie piratki wymaga pewnej interpretacji, strój musi sprawiać wrażenie lekko podartego – nie zapomnij też czarną szarfą przewiązać córce oka.

Dziewczynka w stroju księżniczki

Za jaką postać przebrać chłopca?

Chłopcy mają, podobnie jak dziewczynki, swoje ulubione postaci z bajek czy kreskówek. Standardowe stroje takie jak strażaka, żołnierza, Indianina, króla z pewnością nie będą trudne do wykonania. Wspólne przygotowywanie indiańskiego pióropusza może być prawdziwą frajdą dla całej rodziny. Z kolei każdy chłopiec na pewno marzy by raz w życiu być przebranym za pająka czy Spider-Mana – do wykonania tego stroju potrzebujesz tylko czarnej bluzki, czarnych legginsów, czarnych skarpetek i oczu wykonanych z papieru. Aby spotęgować efekt możesz synowi wymalować farbami dla dzieci pajęczynę na twarzy.

Chłopiec z gitarą

Stroje, które pasują dla chłopca i dziewczynki

Oprócz postaci z bajek istnieją jeszcze podobizny zwierząt, ptaków, zjawisk. Być może Tobie i Twojemu dziecku przyjdzie do głowy, by przebrać się za misia, sowę czy ślimaka. Te stroje wymagają już trochę więcej zachodu, dlatego trzeba za ich przygotowanie (jeśli zamierzamy strój stworzyć same) wziąć się odpowiednio wcześnie. Pewnym pomysłem może tutaj być przygotowanie maski, która będzie imitowała pyszczek zwierzęcia czy dziób ptaka. Niech zresztą dziecko samo zdecyduje jakie elementy danego zwierzęcia podobają mu się najbardziej i wtedy warto na przykład do rękawiczek doszyć białe łatki czy w przypadku przebrania za wilka lub zebrę wybrać bluzkę w paski.

Bal przebierańców niekoniecznie oznacza, że dziecko musi od stóp do głów utożsamiać się z daną postacią, proponujemy wybrać tylko niektóre elementy sugerujące dane zwierzę czy zjawisko. Dziecko będzie miało dużo radości jeśli koledzy i koleżanki z przedszkola będą zgadywać za kogo się przebrało. Jeśli zależy nam, by nasze dziecko wyróżniało się na tle innych, warto także sięgnąć do polskich legend. Dziś bardzo rzadko przebiera się dzieci w stroje krakowiaka czy Bazyliszka, a szkoda, bo są one bardzo piękne i kolorowe.

2 stycznia 2017

1 komentarz do “Za kogo przebrać dziecko na bal przebierańców?”

  1. Najlepiej byłoby zapytać dziecko za co chce się przebrać, ewentualnie podrzucić mu jakieś propozycje i niech wybierze, bal ma być dla niego i ma być dobrą zabawą 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.