Biznes

PITy online, czyli rozliczamy PIT przez internet – najpopularniejsze serwisy www do rozliczeń PIT

Problemy z rozliczaniem PIT-u? Każdego roku poradzenie sobie z PIT-em to nie lada wyzwanie, od którego nieraz głowa może rozboleć. Ale od czego postęp technologiczny? Mamy dziś do dyspozycji narzędzia, które znacznie ułatwią nam uporanie się z PIT-em. Mowa tu o niezwykle pomocnych serwisach internetowych, oferujących darmowe programy do rozliczeń.

1. E-pity

W tym serwisie można pobrać program, który przeprowadzi użytkownika przez wypełnianie deklaracji podatkowej w ten sposób, by się on w tym nie pogubił. Jak zapewnia się nas na stronie, z tym programem zajmie to tylko pięć minut.

Program pomaga wybrać odpowiedni formularz i inne niezbędne dokumenty, wyliczyć podatek, a nawet wysłać wypełniony już PIT do Urzędu Skarbowego.

Co jeszcze przemawia za tym, by skorzystać właśnie z tego serwisu i oferowanego programu? Otóż został on nagrodzony certyfikatem „Najlepsze w Polsce”. Za jego poprawność ręczy polskie Biuro Usług Informatycznych Stowarzyszenia Księgowych. Bo trzeba wspomnieć, że program e-pity jest wykorzystywany w pracy przez profesjonalnych księgowych i doradców podatkowych.

Zadbano też o bezpieczeństwo danych użytkownika – są one zapisywane tylko na jego osobistym komputerze, zaś transmisja danych jest szyfrowana. A gotowe pismo można wysłać drogą elektroniczną do dowolnego urzędu skarbowego w kraju – wystarczy wybrać go z listy.

Program, w porównaniu do konkurencyjnych, ma w swojej bazie najwięcej różnych typów deklaracji, bo ponad trzydzieści. Oferuje też gotowe wzory różnych pism, które mogą okazać się potrzebne, takich jak wnioski o zwrot nadpłaty, odroczenie płatności lub rozłożenie jej na raty.

Z programem można zapoznać się tutaj e-pity.

kalkulator wśród pieniędzy

2. PITax.pl

PITax reklamuje się jako najłatwiejszy w użyciu program na rynku. Sugeruje on użytkownikowi wiele porad, mających uprościć i usprawnić proces wypełniania deklaracji podatkowej.

Co ciekawe, uwzględnia on ważne wydarzenia w życiu użytkownika, takie jak choroba, ślub, czy narodziny dziecka, które mogą wpływać na podatki, i przypomina o nich podczas dokonywania rozliczeń.

Serwis udostępnia też stworzoną przez ekspertów bazę wiedzy, przydatnej dla każdego podatnika. Sprawdza też i pomaga poprawić błędy w zeznaniu podatkowym.

Co jednak najbardziej zachęcające, to że z serwisem PITax.pl użytkownik może zapłacić podatki w taki sposób, by było to dla niego jak najbardziej korzystne. Program przeprowadza go przez procedurę wypełniania PIT-u w ten sposób, by otrzymał on wszystkie należne sobie ulgi podatkowe, a w efekcie jak najwyższy zwrot podatku. Trzeba przyznać, że to bardzo przydatne, bo przepisy podatkowe bywają skomplikowane i sami możemy nie wiedzieć o wszystkich ulgach, które nam się należą.

Żeby dowiedzieć się więcej, zajrzyj tutaj PITax.pl.

praca przy laptopie

3. Pitroczny.pl

Twórcy tego serwisu położyli szczególny nacisk na łatwość i intuicyjność jego obsługi. Zorientuje się w nim nawet ten, kto nie ma żadnego pojęcia o obowiązujących podatkowych przepisach. Proces wypełniania deklaracji polega tu głównie na odpowiadaniu na proste pytania, które zadaje serwis.

Pomyłki – jeśli się zdarzą – można poprawić w każdej chwili, tak jak i w każdym momencie można przerwać wypełnianie PIT-u, by powrócić do niego w wolnym czasie.

Co ważne, serwis nie wymaga od użytkowników podawania żadnych danych osobowych – mogą je oni nanieść później, już na wydruku. To ciekawe rozwiązanie i ważne dla bezpieczeństwa klientów.

Więcej o programie można dowiedzieć się tutaj pitroczny.pl.

11 stycznia 2017

2 komentarze do “PITy online, czyli rozliczamy PIT przez internet – najpopularniejsze serwisy www do rozliczeń PIT”

  1. Rozliczanie się online jest jednak o wile wygodniejsze i nie ogranicza nas czas związany z otwarciem urzędów skarbowych. Teraz jeszcze weszło w życie, że urzędnik może wypełnić PIT za nas, ale rzeczywistość zweryfikowała, że było z tego więcej kłopotów niż pożytku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.