Biznes, Internet

Katalog, baza, spis firm – najpopularniejsze katalogi firm w polskim internecie

Poszukujesz firmy, która rzetelnie wykona zlecenie i nie wiesz jak ją znaleźć? W dobie internetu masz w ręku narzędzia, które bardzo ci w tym pomogą – mowa o bazach firm. Dzięki nim możesz wyszukać odpowiednie przedsiębiorstwo w swojej miejscowości. Ale z którego z licznych katalogów firm skorzystać? Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze.

1. pkt.pl

To jeden z największych w Polsce internetowych katalogów firm. Możesz tu znaleźć interesującą cię firmę w krótkim czasie dzięki przejrzystemu podziałowi na kategorie (takie jak na przykład Budowa i remont, Przemysł, Artykuły papiernicze, Dom i ogród, Dla dzieci i inne). Każda z kategorii z kolei dzieli się dodatkowo na branże, co pozwala na jeszcze bardziej precyzyjne wyszukiwanie.

Oprócz tego jest tu naturalnie mapa, która ułatwia zlokalizowanie danej firmy. A ponadto ta baza firm istnieje też w wersji mobilnej, dzięki czemu możesz zdobyć potrzebne ci informacje, gdy poza domem zdarzy się nieoczekiwana konieczność.

2. panoramafirm.pl

A oto i największa baza firm w naszym kraju – znajduje się ich tu niemal dwa i pół miliona. Znajdziesz tu interesującą cię firmę i poznasz jej ofertę, godziny otwarcia oraz dane kontaktowe. Specjalna mapa pozwoli ci zlokalizować firmę i zaplanować dojazd.

Każde przedsiębiorstwo łatwo znajdziesz, wpisując miejscowość, w której ma się znajdować, oraz wybierając jedną z kategorii (takich jak na przykład Kawiarnie i restauracje, Motoryzacja i sport, Zdrowie i uroda, Praca i edukacja). A by jeszcze wszystko ułatwić, możesz też zobaczyć, jakie są najczęściej wyszukiwane kategorie i firmy.

3. zumi.pl

Kolejna prosta w obsłudze wyszukiwarka, dzięki której, wpisując swoją miejscowość, szybko znajdzie wszystko, co interesuje cię w twojej okolicy – zarówno firmy, jak i kawiarnie, restauracje, hotele czy chociażby lekarzy.

4. firmy.net

Ta baza firm pozwala na bardzo precyzyjne wyszukiwanie – oprócz lokalizacji możesz wpisać nazwę firmy, branżę albo po prostu konkretny produkt czy usługę. Jest tu wiele kategorii, z których każda dzieli się na kilka podkategorii (przykładowo z kategorii Motoryzacja możemy wybrać takie podkategorie jak Pomoc drogowa, Komisy i giełdy samochodowe czy Części i akcesoria samochodowe).

Trzeba też wspomnieć, że oprócz wyszukiwarki firm jest to także baza wiedzy o skutecznych metodach prowadzenia biznesu i promocji (znajdziesz tu poradniki i e-booki, raporty, analizy i blog poświęcony tym zagadnieniom).

mężczyzna z laptopem na kanapie

5. msp.money.pl

Pod tym adresem znajdziesz WP money, najpopularniejszy w kraju portal poświęcony biznesowi i finansom. Oprócz świeżych wiadomości z tej dziedziny, jest tu także katalog firm, w którym szybko możesz wyszukać to, co cię interesuje, dzięki możliwości wyboru miast lub całych województw i odpowiednich kategorii.

6. europages.pl

Ponad dwa miliony firm w bazie, a co miesiąc przyłączają się następne. Wiele branż do wyboru, a oprócz tego interaktywne mapy, które pomogą ci bez trudu zlokalizować daną firmę.

7. baza-firm.com.pl

Zdarza ci się, że sam nie jesteś do końca pewny, czego tak właściwie szukasz? Ta baza firm pomoże ci uporać się z tym problemem, bo żeby odnaleźć w niej konkretną firmę, nie musisz dysponować pełnymi danymi o niej. Wyszukiwać możesz bowiem, podając branżę, województwo, miasto, ulicę, oraz oczywiście nazwę, a nawet tylko część nazwy. Mało tego, jeśli i z tym jest problem, możesz się ograniczyć do podania słowa kluczowego.

8. yellowpages.onet.pl

Tutaj możesz znaleźć nie tylko krajowe, ale i zagraniczne firmy, dzięki rzadko spotykanemu podziałowi w wyszukiwarce (Polska/Zagranica). Wyszukasz tu zresztą nie tylko firmy, ale i popularne produkty.

9. katalog.onet.pl

Baza firm, która zwraca uwagę swoją skromnością i prostotą, która ułatwia wyszukiwanie. Jest tu wiele wydzielonych kategorii, takich jak na przykład Muzyka, Rozrywka, Biznes i ekonomia czy rzadko spotykany dział w tego typu serwisach – Usługi drobne).

10. naszemiasto.pl

Ten portal pozwala ci odnaleźć najważniejsze miejsca w danym mieście. Nie tylko firmy, ale również urzędy, placówki dyplomatyczne czy chociażby kościoły i inne świątynie.

23 stycznia 2017

2 komentarze do “Katalog, baza, spis firm – najpopularniejsze katalogi firm w polskim internecie”

  1. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu firmowego w Wejherowie, gdzie znajdą Państwo szeroki asortyment wkładów kominkowych oraz pieców wolnostojących czy biokominków. W ofercie posiadamy również niezbędne materiały do montażu każdego modelu dostępnego na naszej stronie lub u producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.