Dziecko

Lalki dla dziewczynek, które na długo pokocha Twoje dziecko

Lalka to zabawka, którą musi mieć każda mała dziewczynka, ale nie tylko. Wbrew stereotypom, chłopcy również chętnie bawią się lalkami, podobnie jak dziewczynki samochodami. Jak jednak znaleźć tą idealną lalkę, którą pokocha nasze dziecko i będzie mu towarzyszyć przez długi czas, a może nawet przez całe dzieciństwo?

Rodzaje lalek

Może się wydawać, że nie ma znaczenia to, jaką lalkę kupimy, nasze dziecko i tak pewnie będzie zadowolone, w końcu lalka to lalka. Tymczasem okazuje się, że lalka lace nierówna, a sklepy z zabawkami dla dzieci mają niesamowicie szeroki wybór tego typy zabawek oraz akcesoriów z nimi związanych, wystarczy zajrzeć tutaj urwis.pl/lalki-i-akcesoria/lalki. Mamy do wyboru lalki, które pełnią funkcję przytulanek, lalki interaktywne oraz lalki Barbie czy też Monster High. Jak widać wybór jest ogromny, dlatego należy rozważnie podejść do tematu.

lalka bobas

Rola lalek w rozwoju dziecka

Posiadanie i zabawa lalkami w wieku dziecięcym jest tak oczywista i naturalna, że bardzo często nie doceniamy, a wręcz bagatelizujemy rolę, jaką lalki odgrywają w naszym życiu. Nie bez powodu są to absolutnie ponadczasowe zabawki, których zabytkowe egzemplarze pochodzą już ze średniowiecza. Czego uczy zabawa lalkami? Przede wszystkim pozwala dziecku wczuć się w różne role społeczne, takie jak bycie rodzicem, rodzeństwem, nauczycielem czy lekarzem. To bardzo ważne, gdyż uczy dzieci empatii, zrozumienia, rozwija wyobraźnie, a także przygotowuje do dorosłego życia, w którym będą musiały pełnić pewne społeczne role.

Akcesoria do zabawy lalkami

Aby urozmaicić zabawę, warto oprócz lalki podarować dziecku dodatkowe akcesoria. Mamy do wyboru wiele ubranek dla lalek, dzięki którym nasza pociecha może uczyć się ubierać swoją ulubioną zabawkę, co na pewno będzie miało pozytywny wpływ na wykonywanie tej czynności w rzeczywistości i pomoże usamodzielnić się dziecku. Poza tym, do wyboru mamy szeroką gamę wózków, domków dla lalek, a nawet skuterów i samochodów.

wózek dla lalek

Jak lalki mogą pomóc dorosłym?

Być może brzmi to absurdalnie, ale lalki mogą być bardzo przydatne dla rodziców pełniąc funkcję terapeutyczną. Oczywiście nie chodzi o to, by leczyć poważne zaburzenia, ale o to by łatwiej dotrzeć do naszych milusińskich. Zdarza się, że jakiś problem męczy dziecko, które wstydzi się nam o nim opowiedzieć. W takim wypadku można posłużyć się jego ulubioną lalką i skłonić malucha, aby opowiedział o swoich zmartwieniach właśnie jej. Taka zabawka często jest najlepszym przyjacielem naszego dziecka, towarzyszem zabaw, a także powiernikiem sekretów. To bardzo ważne funkcje w początkowym etapie rozwoju młodego człowieka, której nie wolno bagatelizować.

24 września 2017

1 komentarz do “Lalki dla dziewczynek, które na długo pokocha Twoje dziecko”

  1. Lalki dla dziewczynek zawsze się dobrze sprawdzą, wychodzę z założenia, że przede wszystkim dobrze jest wybrać je względem wieku. Sama ostatnio dwulatce kupiłam całkiem ładną lalkę szmaciankę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.