Uroda

Jak dbać o paznokcie?

Wiele osób mówi, że piękne i zadbane paznokcie to wizytówka kobiety. Jest w tym trochę prawdy,
ponieważ ładnie pomalowane zwracają uwagę i świadczą o Twoim dobrym guście.

Bazy pod lakier do paznokci

Przede wszystkim zadaniem bazy do paznokci jest pielęgnacja i zapobieżenie odbarwieniom. Po drugie, baza pod lakier służy skuteczniejszemu trzymaniu się lakieru na paznokciach. Czym charakteryzuje się idealna baza pod lakier?

Otóż:

  • delikatną formułą,
  • neutralnym zapachem,
  • dodatkową funkcją odżywiania paznokci,
  • wysoką jakością i wydajnością,
  • zapewnieniem długotrwałego utrzymywania się lakieru na paznokciach,
  • prostą do rozprowadzenia konsystencją, która nie odpryskuje pod wpływem czynników zewnętrznych.

Na łamliwe paznokcie

Jeśli Twoje paznokcie są kruche, łamliwe, rozwarstwiają się lub po prostu chciałabyś je dodatkowo wzmocnić, idealnym rozwiązaniem są utwardzacze do paznokci. Utwardzacze stosowane przed lakierem pozwalają uchronić paznokcie przed negatywnymi skutkami działania lakierów, a także usztywniają i zwiększają odporność paznokcia. Można stosować go zarówno pod lakier (wtedy lepiej się trzyma) lub pomalować paznokcie wyłącznie samym utwardzaczem, który odżywi paznokcie.

podobne:  Jak dbać o paznokcie u rąk? 10 zasad pielęgnacji paznokci

Produkty do pielęgnacji paznokci

Zmywacze do paznokci

Jeśli często malujesz paznokcie, równie często używasz zmywaczy do paznokci. Wydaje się, że to rzecz drugorzędna, jednak okazuje się, że zdrowie paznokci uzależnione jest nie tylko od stosowanych lakierów, utwardzaczy i baz, ale także od tego, czym zmywamy z paznokci lakier. W skład wielu zmywaczy wchodzi aceton, który osłabia płytkę paznokcia. Dlatego należy szukać takich zmywaczy, które acetonu nie posiadają. Każdy ze stosowanych zmywaczy wysusza paznokcie. Chcąc zachować zdrowy wygląd, należy odpowiednio nawilżyć dłonie. Pozytywnie wpływają jedwab oraz witaminy A i E. Nie powinno ich zabraknąć w składzie zmywaczy.

Lakiery do paznokci

Z pewnością lakiery do paznokci są jednymi z najczęściej używanych przez kobiety kosmetyków. Wszystkie panie, a zwłaszcza te, które w pracy muszą wyglądać estetycznie, używają lakierów do paznokci, aby ozdobić swoje dłonie. Przyleganie lakieru do paznokci zapewnia nitroceluloza, która może być toksyczna dla organizmu, ponieważ ten składnik stosowany jest także przy produkcji farb oraz klejów. Ftalan dibutylowy może powodować zakłócenia w obrębie układu hormonalnego. Z kolei za wysychanie lakieru odpowiada toluen – składnik, który powoduje, że lakier jest płynny. Po zastosowaniu lakieru, rozpuszczalniki odparowują, czasem powodując jednak podrażnienia oczu lub skóry. Nie znaczy to jednak, że musisz zrezygnować ze stosowania ich. Wystarczy, że wybierając lakier do paznokci, dokładnie przyjrzysz się jego składnikom i substancjom, które zawiera oraz wybierzesz tylko produkt wysokiej jakości.

podobne:  Jak dbać o paznokcie u rąk? 10 zasad pielęgnacji paznokci

Zobacz kosmetyki do manicure i pedicure np. w sklepie kosmetycznym Kontigo, pod linkiem: kontigo.com.pl/makijaz/manicure-i-pedicure.html.

Malowanie paznokci

Jeśli chcesz malować paznokcie, zwróć uwagę na skład lakierów. Powinnaś również pamiętać o zasadach, które wspomogą Twoje zdrowie. Przede wszystkim maluj paznokcie w przewietrzonych lub klimatyzowanych pomieszczeniach, aby zapobiec zbędnemu wdychaniu oparów. Co więcej, jeśli jesteś w ciąży, powinnaś unikać w ogóle malowania paznokci, aby nie dostarczać organizmowi zbędnych substancji, które kryje w sobie lakier do paznokci.

4 października 2017

1 komentarz do “Jak dbać o paznokcie?”

  1. Rzadko maluję paznokcie, ale ostatnio mam z nimi niemały problem, łamią się i nie wyglądają za dobrze, więc dobrze byłoby coś z nimi zrobić. Paznokcie to jednak swego rodzaju wizytówka kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.