Sport, Turystyka

Wyciągi w Beskidach: Szczyrk, Istebna, Wisła. Gdzie na narty w Beskidy?

Zima to dobra okazja do tego, by pokochać jazdę na nartach. Nauczyć się tego mogą osoby w każdym wieku, szusować zaczynają już przedszkolaki. Lepiej w tym celu wybrać jednak odpowiednie trasy narciarskie, które umożliwią naukę początkującym narciarzom. Gdzie warto wybrać się na narty w Beskidy? Jakie wyciągi cieszą się największym zainteresowaniem?

Gdzie na narty w Szczyrku?

Szczyrk to miasto bardzo dobrze przygotowane pod względem sportów zimowych. Jest wiele miejsc, z których skorzystać mogą zarówno początkujący narciarze, jak i ci już bardziej wprawieni. Wyciągi w Szczyrku oraz przygotowane trasy narciarskie to Beskid Sport Arena zlokalizowane w Dolinie Biłej. Oferta ośrodka skierowana jest do osób o wszystkich stopniach zaawansowania. Możliwe jest również skorzystanie ze szkoleń narciarskich dla dzieci i dorosłych. Będąc w Szczyrku, można spróbować swoich sił także w innych ośrodkach, np. w Kompleksie Narciarskim Biały Krzyż, Kompleksie Narciarskim Krasnal czy w Rodzinnej Stacji Narciarskiej Kaimówka.

Ośnieżone góry Beskid

Narty w Istebnej – gdzie się wybrać?

Istebna również świetnie jest dostosowana do potrzeb narciarzy. Są tu doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Doceniają je szczególnie ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami i chcą opanować tę umiejętność na dostosowanych do tego stokach. W Istebnej największą popularnością cieszą się ośrodki Złoty Groń i Zagroń. Pierwszy może pochwalić się trasami o różnym stopniu trudności. Są one regularnie ratrakowane, naśnieżane i oświetlone, aby zagwarantować wszystkim narciarzom jak najlepszy poziom bezpieczeństwa. Złoty Groń to także wypożyczalnia sprzętu, opieka medyczna, możliwość skorzystania z usług instruktorów. Ponadto kompleks ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną.

Równie dobrze przygotowany jest ośrodek Zagroń Istebna. Największą zaletą tej stacji narciarskiej jest łagodna, szeroka trasa, która umożliwia jazdę na nartach osobom o różnym stopniu zaawansowania. Istnieje też możliwość skorzystania z usług szkoły narciarskiej dla dzieci i lekcji dla dorosłych.

Gdzie jeździć na nartach w Wiśle?

W Wiśle wiele jest ośrodków narciarskich, z których warto skorzystać. Wśród nich wymienia się Stację Narciarską Soszów, która przygotowana jest zarówno dla początkujących narciarzy, jak i tych doświadczonych. W sumie łączna długość tras wynosi ponad 6 km. W stacji działa również szkoła narciarska z wykwalifikowanymi instruktorami, którzy mogą nauczyć jazdy na nartach dzieci i dorosłych. Dobrze rozwinięta jest również baza gastronomiczna, w każdej chwili można odpocząć od wymagającego szusowania.

W Wiśle jest jeszcze Ośrodek Narciarski Stożek. Oferta tego kompleksu jest jednak przeznaczona dla osób, które umieją już jeździć na nartach lub na snowboardzie. Dostępnych jest kilka zróżnicowanych tras, są one ratrakowane i dośnieżane. W ośrodku organizowane są także lekcje z instruktorami, dzięki którym można doskonalić swoje umiejętności narciarskie.

26 stycznia 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.