Turystyka

Polanica, noclegi, hotele, pensjonaty – gdzie szukać noclegu w Polanicy?

Polanica-Zdrój to niewielkie, urokliwe miasto położone w województwie dolnośląskim. Znane jest ze swoich właściwości uzdrowiskowych, stąd tak duża popularność tej miejscowości. W Polanicy dostępnych jest wiele hoteli, pensjonatów, domków i uzdrowisk, w których można się zatrzymać. Gdzie więc zdecydować się na nocleg w Polanicy-Zdroju i dlaczego warto?

Noclegi w Polanicy-Zdroju

Polanica-Zdrój dysponuje ogromną bazą noclegową dostosowaną do potrzeb wszystkich osób, zarówno turystów, jak i kuracjuszy. Dostępne są miejsca noclegowe w każdej cenie, bez problemów można znaleźć coś na miarę swoich możliwości finansowych. Szczególną popularnością cieszą się urokliwe hotele i sanatoria, w których można nie tylko odpocząć, ale także zadbać o zdrowie i urodę, jednym z takich miejsc jest Medical Sensus. Noclegi można znaleźć także w pensjonatach, prywatnych kwaterach lub wynajmując wspólnie ze znajomymi domek w Polanicy-Zdroju.

Dom w Polanicy-Zdroju

Zdrowie w Polanicy-Zdroju

Decydując się na nocleg w Polanicy-Zdroju warto skorzystać z szerokiej oferty pakietów zdrowotnych oraz spa, aby podreperować swój stan fizyczny, ale i psychiczny. Pomoc znajdą tu osoby, które chcą odpocząć, odstresować się, zafundować sobie detoks, zadbać o kręgosłup. Wiele sanatoriów ma także turnusy odchudzające, oczyszczające, jak i specjalne pakiety dla seniorów. Wybierając Polanicę można zatem poprawić swoją kondycję zdrowotną.

Polanica-Zdrój – co warto zobaczyć?

Polanica-Zdrój, chociaż jest niewielkim miastem, ma dla turystów szereg atrakcji. Wśród nich są zabytki wpisane do Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Już sam zachowany układ historyczny miasta zasługuje na uwagę turystów. Warto odwiedzić kościół parafialny pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w stylu neobarokowym. Zabytkowa jest także kaplica pomocnicza pod wezwaniem św. Antoniego z XVIII wieku. Obowiązkowym punktem na mapie Polanicy jest również malowniczy Park Zdrojowy, który powstał w 1906 roku. Ma przeszło 12 hektarów i zlokalizowany jest w samym centrum miasta. Składa się z kilku części – Parku Centralnego, Parku Leśnego, Parku Józefa, Parku Szachowego i parku przy centrum kardiologicznym. W Polanicy jest także zmodernizowany kilka lat temu Teatr Zdrojowy oraz Dom Zdrojowy, czyli pijalnia wód mineralnych.

Kiedy warto wybrać się do Polanicy?

W Polanicy-Zdroju życie turystyczne toczy się przez cały rok. Organizowane są różne imprezy kulturalne i sportowe, w których warto uczestniczyć. Szczególną popularnością cieszą się miesiące zimowe, kiedy wiele osób przyjeżdża do Polanicy na święta lub ferie. Wtedy trzeba pomyśleć o noclegach ze sporym wyprzedzeniem. Szybko rezerwowane są pokoje w hotelach i pensjonatach, wynajmowane są domki, ale i kwatery prywatne. Uzdrowiska na ten czas również mają specjalną ofertę świąteczną dla turystów, dlatego warto śledzić konkretne sanatoria i sprawdzać informacje o pakietach specjalnych.

8 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.