Turystyka

Promem do Zjednoczonego Królestwa!

Podróż do Wielkiej Brytanii kojarzy się raczej z podróżą samolotem. Dla miłośników fal i relaksujących rejsów ciekawszym rozwiązaniem może być prom do Anglii. Co ciekawe, taka wycieczka wcale nie musi trwać długo – osoby, które zdecydują się na podróż statkiem mogą znaleźć się u wybrzeży Wielkiej Brytanii już po kilku godzinach.

Podróż samolotem a promem: porównanie

Większość osób chcących odwiedzić Zjednoczone Królestwo wybiera podróż samolotem. Oczywiście lot ma sporo zalet – jest stosunkowo krótki, a połączenia do Wielkiej Brytanii oferuje niemal każde lotnisko w Polsce. Entuzjaści lotów wskażą niewątpliwie jeszcze jedną zaletę – niskie ceny biletów lotniczych. To jednak tylko część prawdy, ponieważ w rzeczywistości bilety samolotowe nie zawsze się opłacają. Nierzadko w obleganych terminach za lot z Polski do Wielkiej Brytanii trzeba zapłacić kilkaset złotych – i to w jedną stronę. Należy zresztą pamiętać o pewnych ograniczeniach, które wiążą się z podróżą samolotem. Po pierwsze – konieczny jest najpierw dojazd do lotniska, które realizuje dane połączenie. A to nie zawsze jest proste, zwłaszcza jeśli lotnisko znajduje się kilkadziesiąt kilometrów za miastem, a lot odbywa się np. wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Po drugie – na to samo musimy przygotować się już w Wielkiej Brytanii. Jeśli nie chcemy wydać fortuny na bilety, prawdopodobnie zarezerwujemy lot do lotniska sporo oddalonego od interesującego nas miejsca. A przejazdy między lotniskami a większymi miastami niestety nie należą do najtańszych.

Jeśli chodzi z kolei o rejs promem, to wydaje się on nieco egzotyczną opcją – przynajmniej jeśli chodzi o wycieczkę do Zjednoczonego Królestwa. Przyzwyczajeni jesteśmy raczej do podróży statkiem do skandynawskich wybrzeży. Rejs promem do Wielkiej Brytanii może być jednak ciekawą alternatywą. Po pierwsze – trwa kilka godzin, co powinno zadowolić zarówno zwolenników stosunkowo krótkiej podróży jak i osoby, które uwielbiają rejsy statkami pasażerskimi i uczucie przemierzania mórz. Po drugie – ceny kształtują się na poziomie kilkuset złotych, jednak warto zauważyć, że rejs promem obejmuje także transport samochodu. To bez wątpienia duże ułatwienie dla osób, które chciałyby poruszać się swoimi pojazdami lub planują wycieczkę objazdową po Zjednoczonym Królestwie.

Most w Londynie

Oferta dla obieżyświatów

Promy do Anglii czy Irlandii wpływają z portów w różnych krajach europejskich. Na przykład promy Stena Line (z ofertą można zapoznać się pod adresem https://www.stenaline.pl/do-uk-irlandii) wypływają głównie z Holandii i Francji. Rejs do Zjednoczonego Królestwa to zatem świetny wybór dla osób, które zaplanowały dłuższą wycieczkę po całej Europie (lub przynajmniej po krajach Europy Zachodniej). Dodatkowo z Europy kontynentalnej można dostać się promem także do Irlandii. Dzięki temu, że oferta uwzględnia transport kierowcy razem z autem, podróżnicy nie muszą zastanawiać się, co zrobią z samochodem, gdy będą chcieli zwiedzić także Wielką Brytanię.

Z Wielkiej Brytanii do Irlandii? Jak najbardziej!

Dla niektórych kusząca może być również inna oferta. Mowa o rejsie promem z Wielkiej Brytanii do Irlandii. Tutaj ponownie – na pokładzie promu znajdzie się miejsce i dla kierowcy, i dla jego pojazdu. Interesująca może być zwłaszcza trasa Holyhead-Dublin; turysta przedostaje się wprost z Walii do serca Irlandii.

Dodatkowe korzyści wynikające z rejsu promem

Rejs promem daje jeszcze jedną możliwość – podróżny może wziąć taki bagaż, jaki jest mu potrzebny. Linie lotnicze dość rygorystycznie podchodzą do tematu przewozu bagaży. Ponadto tanie linie zaostrzyły wewnętrzne przepisy dotyczące przewozu bagażu podręcznego. Podróżny musi zapłacić jeszcze więcej niż do tej pory, by móc wnieść na pokład tzw. duży bagaż podręczny. Warto też pamiętać, że jeśli ktoś planuje dłuższy wyjazd, może nie zmieścić wszystkich potrzebnych rzeczy nawet do bagażu rejestrowanego. W przypadku rejsu promem podróżny absolutnie nie musi się o to martwić.

Nie można też zapomnieć o tym, że podróż statkiem wiąże się z licznymi atrakcjami (w przeciwieństwie do lotu samolotem). Restauracje, rozrywka, a nawet sklepy – to wszystko sprawia, że nawet osoby, które nie przepadają za podróżą po morzu, będą oczarowane i zapomną na chwilę o swoim lęku.

Artykuł sponsorowany

14 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.