Kupujemy używanego Volkswagena – Golf, Sharan, Passat… Które najpopularniejsze?
Motoryzacja

Kupujemy używanego Volkswagena – Golf, Sharan, Passat… Które najpopularniejsze?

Nie tylko w przypadku opli Niemiec płacze jak sprzedaje. Volkswageny też należą do popularnych, chętnie kupowanych aut przez Polaków. Jak kupić dobry, używany samochód tej marki? Który z nich wybrać? Volkswagen Golf, Lupo, a może Passat? Sprawdźmy!

Volkswagen Passat

To zdecydowany lider wśród samochodów tej marki. Ogłoszenia aut Volkswagen to największa oferta wśród ogłoszeń motoryzacyjnych (www.sprzedajemy.pl). Pierwszy samochód tego typu został zaprezentowany w 1973 roku, był to Volkswagen Passat B1, czyli typ, na bazie którego powstają teraz coraz to nowsze auta tej marki.

Najbardziej popularny wśród ogłoszeń motoryzacyjnych jest Volkswagen Passat B5, którego produkcję rozpoczęto w 1996 roku. W skład podstawowego wyposażenia takiego auta wchodzi m.in.: ABS, wspomaganie kierownicy i poduszki powietrzne. Na dodatkowe wyposażenie trzeba zwrócić uwagę kiedy wybieramy używany samochód. Warto dobrze przyjrzeć się samochodowi, który ma nam służyć przez kilka lat.

Jakiego volkswagena kupić?

Volkswagen Golf

To druga bardzo popularna grupa samochodów wybieranych przez Polaków. Golfy widać praktycznie na każdej ulicy, różnią się jedynie typem, jaki wybieramy. Najbardziej popularne są samochody marki Volkswagen Golf III i IV. Pierwszy z nich został wyprodukowany w 1991 roku i ma fanów do dziś, chociaż nazywany jest dynamicznym staruszkiem. Podczas zakupu takiego auta warto zwrócić uwagę na wyposażenie, ponieważ w wersji standard nie jest ono zbyt bogate. Wersja IV jest już nieco ulepszona. Była produkowana od 1997 roku i wciąż znajduje swoich fanów. Tutaj wyposażenie auta jest już bardziej zaawansowane. Również wygląd samochodu jest już nieco nowszy niż w poprzedniej wersji.

Volkswagen Lupo

Został zaprezentowany w 1998 roku i jeździ po polskich drogach do dziś. Chociaż wielu osobom przeszkadza jego wygląd, szczególnie tył, Polacy chętnie go wybierają. To najmniejszy hatchback tej marki. Wyposażenie podstawowe pozostawia jednak wiele do życzenia. Volkswagen Lupo zapewnia jedynie poduszkę powietrzną dla kierowcy, immobiliser i regulację wysokości przednich foteli. Większość kierowców decydowała się więc na dodatkowe wyposażenie, dzięki czemu teraz, w ogłoszeniach motoryzacyjnych, można zobaczyć udoskonalone wersje tego samochodu.

Volkswagen Sharan

Chociaż nazwa może mówić niewiele to jest to dosyć popularne auto. Szczególnie wśród osób z większą rodziną lub u taksówkarzy. Czemu? Ze względu na większą liczbę miejsc. Ten typ samochodu, w zależności od modelu, pomieści od 5 do 7 osób. Po raz pierwszy został zaprezentowany w 1995 roku. W pierwszej wersji był produkowany przez 15 lat, w 2010 roku, koncern zaprezentował nowszą, bardziej udoskonaloną i nowoczesną wersję tego auta, która jest równie popularna wśród fanów tej niemieckiej marki, jak pierwsza.

27 listopada 2016

1 komentarz do “Kupujemy używanego Volkswagena – Golf, Sharan, Passat… Które najpopularniejsze?”

  1. passat to już chyba klasyka zakupów samochodów używanych z niemiec, golf już mniej ale historię ma jeszcze dłuższą ha ha 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.