Dom i Ogród

Lodówki z zamrażalnikiem – kiedy warto kupić lodówkę razem z zamrażalnikiem?

Już nikt nie wyobraża sobie kuchni bez lodówki. Dzięki niej potrawy i produkty pozostają dłużej świeże. Kiedy chcemy kupić nową lodówkę pojawia się wiele pytań. Który model wybrać? Czy lodówka powinna posiadać zamrażalnik? W tym artykule przeczytasz porady i dowiesz się, dlaczego i kiedy warto kupić lodówkę z zamrażalnikiem.

Lodówkę wybieramy pod wieloma względami. Najczęściej jest to wymiar, pojemność, cena, zamrażalnik czy wygląd estetyczny. Dodatkowe opcje, które coraz częściej pojawiają się w lodówkach to kostkarka lodu oraz strefy przechowywania. Najczęściej jednak w polskich domach znajdziemy klasyczną lodówkę z zamrażalnikiem. Dlaczego tak jest? Kiedy kupić lodówkę z zamrażalnikiem?

Lodówka z zamrażalnikiem – czym się kierować przy zakupie?

Większość klientów kupujących lodówkę jest przekonana, że znajdzie w niej zamrażalnik. Nic bardziej mylnego. Nie każda lodówka składa się z chłodziarki i zamrażalnika. Informację o posiadanej zamrażalce znajdziesz w opisie produktu lub dowiesz się od samego sprzedawcy. Lodówki z zamrażalnikiem są dość popularne a oferta jest szeroka np. w sklepach internetowych (http://www.zadowolenie.pl/agd/lodowki-z-zamrazalnikiem), dlatego warto przejrzeć ich asortyment. Kiedy upewnisz się, że lodówka posiada część mrożącą, weź pod uwagę inne kryteria jak rozmiar oraz klasa energetyczna lodówki.

Wyposażona kuchnia

Kiedy kupić lodówkę z zamrażalnikiem?

Lodówka z zamrażalnikiem to idealnie rozwiązanie dla par i rodzin. W takim domu przygotowuje się więcej posiłków i zużywa więcej produktów spożywczych. Wiele z nich po otwarciu szybko się psuje lub posiada krótką datę przydatności. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem jest zamrażalnik, który sprawi, że produkty będą dłużej świeże.

Lodówka z zamrażalnikiem na dole czy u góry?

Lodówki posiadają zamrażalkę w jej dolnej lub górnej części. Wygodniejszą opcją będzie zakup lodówki z zamrażalnikiem na dole. Dlaczego? Ponieważ kiedy zamrażarka znajduje się u góry, przy każdym otwarciu lodówki osoba zmuszona jest do schylania się lub przyklękania w celu odnalezienia konkretnego produktu. Dzięki zamrażalnikowi zamontowanemu na dole problem taki znika. Zamrażalnik na dole jest często większy niż ten u góry, dzięki czemu zmieścisz tam więcej produktów.

Dla kogo lodówka bez zamrażalnika?

Ten typ lodówki będzie idealny dla osób aktywnie spędzających czas, które rzadko bywają w domu. Takie osoby nie potrzebują zamrażalnika, ponieważ rzadko z niego korzystają. Najczęściej stołują się poza domem lub przygotowują posiłki systematycznie. Należy również zwrócić uwagę na cenę – lodówki z samą chłodziarką są tańsze niż te, które posiadają dodatkowo zamrażalnik.

Przed zakupem nowej lodówki zastanów się czego od niej oczekujesz. Jeżeli posiadasz dużą rodzinę, posiłki spożywacie głównie w domu i potrzebujesz dużą lodówkę, postaw na pojemną chłodziarko-zamrażalkę. Dzięki temu zmieścisz w niej znacznie więcej artykułów spożywczych. Zamrażalnik umożliwi wydłużenie daty ważności produktów..

30 listopada 2016

1 komentarz do “Lodówki z zamrażalnikiem – kiedy warto kupić lodówkę razem z zamrażalnikiem?”

  1. A nie jest to właśnie standard? Idąc do sklepu elektronicznego najczęściej lodówki są razem z zamrażalnikami, sama nawet niedawno kupowałam taką lodówkę. Raczej rzadko spotyka się teraz same lodówki, chyba że takie małe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.