Dom i Ogród

Lodówki z zamrażalnikiem – kiedy warto kupić lodówkę razem z zamrażalnikiem?

Już nikt nie wyobraża sobie kuchni bez lodówki. Dzięki niej potrawy i produkty pozostają dłużej świeże. Kiedy chcemy kupić nową lodówkę pojawia się wiele pytań. Który model wybrać? Czy lodówka powinna posiadać zamrażalnik? W tym artykule przeczytasz porady i dowiesz się, dlaczego i kiedy warto kupić lodówkę z zamrażalnikiem.

Lodówkę wybieramy pod wieloma względami. Najczęściej jest to wymiar, pojemność, cena, zamrażalnik czy wygląd estetyczny. Dodatkowe opcje, które coraz częściej pojawiają się w lodówkach to kostkarka lodu oraz strefy przechowywania. Najczęściej jednak w polskich domach znajdziemy klasyczną lodówkę z zamrażalnikiem. Dlaczego tak jest? Kiedy kupić lodówkę z zamrażalnikiem?

Lodówka z zamrażalnikiem – czym się kierować przy zakupie?

Większość klientów kupujących lodówkę jest przekonana, że znajdzie w niej zamrażalnik. Nic bardziej mylnego. Nie każda lodówka składa się z chłodziarki i zamrażalnika. Informację o posiadanej zamrażalce znajdziesz w opisie produktu lub dowiesz się od samego sprzedawcy. Lodówki z zamrażalnikiem są dość popularne a oferta jest szeroka np. w sklepach internetowych (http://www.zadowolenie.pl/agd/lodowki-z-zamrazalnikiem), dlatego warto przejrzeć ich asortyment. Kiedy upewnisz się, że lodówka posiada część mrożącą, weź pod uwagę inne kryteria jak rozmiar oraz klasa energetyczna lodówki.

Wyposażona kuchnia

Kiedy kupić lodówkę z zamrażalnikiem?

Lodówka z zamrażalnikiem to idealnie rozwiązanie dla par i rodzin. W takim domu przygotowuje się więcej posiłków i zużywa więcej produktów spożywczych. Wiele z nich po otwarciu szybko się psuje lub posiada krótką datę przydatności. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem jest zamrażalnik, który sprawi, że produkty będą dłużej świeże.

Lodówka z zamrażalnikiem na dole czy u góry?

Lodówki posiadają zamrażalkę w jej dolnej lub górnej części. Wygodniejszą opcją będzie zakup lodówki z zamrażalnikiem na dole. Dlaczego? Ponieważ kiedy zamrażarka znajduje się u góry, przy każdym otwarciu lodówki osoba zmuszona jest do schylania się lub przyklękania w celu odnalezienia konkretnego produktu. Dzięki zamrażalnikowi zamontowanemu na dole problem taki znika. Zamrażalnik na dole jest często większy niż ten u góry, dzięki czemu zmieścisz tam więcej produktów.

Dla kogo lodówka bez zamrażalnika?

Ten typ lodówki będzie idealny dla osób aktywnie spędzających czas, które rzadko bywają w domu. Takie osoby nie potrzebują zamrażalnika, ponieważ rzadko z niego korzystają. Najczęściej stołują się poza domem lub przygotowują posiłki systematycznie. Należy również zwrócić uwagę na cenę – lodówki z samą chłodziarką są tańsze niż te, które posiadają dodatkowo zamrażalnik.

Przed zakupem nowej lodówki zastanów się czego od niej oczekujesz. Jeżeli posiadasz dużą rodzinę, posiłki spożywacie głównie w domu i potrzebujesz dużą lodówkę, postaw na pojemną chłodziarko-zamrażalkę. Dzięki temu zmieścisz w niej znacznie więcej artykułów spożywczych. Zamrażalnik umożliwi wydłużenie daty ważności produktów..

30 listopada 2016

ONE COMMENT ON THIS POST To “Lodówki z zamrażalnikiem – kiedy warto kupić lodówkę razem z zamrażalnikiem?”

  1. liliana pisze:

    A nie jest to właśnie standard? Idąc do sklepu elektronicznego najczęściej lodówki są razem z zamrażalnikami, sama nawet niedawno kupowałam taką lodówkę. Raczej rzadko spotyka się teraz same lodówki, chyba że takie małe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *