Społeczeństwo

Prywatne domy opieki dla starszych osób w Śląskiem

Nasze społeczeństwo jest coraz starsze, tego nie da się ukryć, z czasem więc coraz bardziej przybywa nam domów opieki dla osób starszych, zarówno tych prywatnych, jak i publicznych. Choć oba warianty są do siebie podobne, różnią się pod wieloma względami, w tym także w podejściu do rezydenta. Coraz popularniejsze stają się prywatne domy opieki, które oferują wiele udogodnień oraz fachową pomoc dla osób starszych. Warto jest się przyjrzeć tym, znajdującym się na Śląsku.

Jakie są zalety prywatnych domów seniora?

Zdecydowaną różnicą między publicznymi, a prywatnymi placówkami jest przede wszystkim fakt, że w przypadku prywatnych domów opieki koszty utrzymania pokrywa pensjonariusz lub jego rodzina. Mimo wszystko w takich domach panuje większa elastyczność, a często domy te obfitują dodatkowo w wiele atrakcji i możliwości samorozwoju dla seniorów. Indywidualne podejście do każdego rezydenta także pozwala na zapewnienie lepszej opieki. Krótka lista prywatnych ośrodków powinna pokazać z czym ma się do czynienia.

Dom Seniora – Kalety

Domów opieki w Województwie Śląskim nie brakuje, a dom opieki w Śląskiem to np. Dom Seniora w Kaletach: domseniorakalety.pl, niewielkiej miejscowości między Częstochową a Katowicami nieopodal Tarnowskich Gór. Jest to prywatny ośrodek dla osób starszych, w którym można otrzymać fachową pomoc lekarską oraz dogodne warunki mieszkaniowe z pełnym wyżywieniem. Jest tam prowadzona rehabilitacja oraz organizowane są różnego rodzaju wspólne zajęcia i wycieczki. Niewielka miejscowość wraz z ciekawym otoczeniem natury zapewniają spokój i dają możliwość do realizacji własnym zainteresowań.

Pokój wspólny Domu Seniora

Pensjonat pod Lipami – Woźniki

Ten prywatny dom opieki znajduje się nieopodal Kalet, także pomiędzy Częstochową a Katowicami. Jest to przyjazne miejsce stworzone dla osób starszych, zaopatrzone we wszelkiego rodzaju udogodnienia, jak opieka lekarska, możliwość rehabilitacji i rekreacji. Pensjonat znajduje się w okolicy bardzo zielonej z dużym ogrodem i licznymi drzewami, co pozwala na długie spacery w przyjaznym klimacie.

Dom Seniora Oaza Spokoju – Sosnowiec

Oaza Spokoju jest domem spokojnej starości przystosowanym do całodobowej opieki, gdzie rezydenci mają zapewnioną fachową pomoc i wsparcie. Obok komfortowych pokoi, można tam znaleźć sale rehabilitacyjne, pokój dzienny, a także jest możliwość uczestnictwa w terapiach zajęciowych. Dodatkowo można korzystać z uroków natury poprzez spacery po ogrodzie oraz organizowane przez ośrodek wycieczki. Zapewnia się pełną opiekę oraz wszelkie najpotrzebniejsze udogodnienia.

Dom Seniora Willa Rosa – Tarnowskie Góry

Ten dom seniora znajduje się w jednej ze spokojniejszych i cichszych dzielnic Tarnowskich Gór, a jego podstawowym zakresem działań, jest zapewnienie seniorom jak najlepszych warunków. Profesjonalny personel ośrodka ma zapewnić pełną opiekę i wsparcie, a seniorzy mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania w sposób dowolny. Organizowane są wycieczki, uroczystości świąteczne oraz bale karnawałowe. Duży ogród pozwana na miłe spędzanie czasu w otoczeniu natury.

20 grudnia 2016

1 komentarz do “Prywatne domy opieki dla starszych osób w Śląskiem”

  1. nie raz dom opieki dla starszej osoby to naprawdu0119 najlepsze rozwiu0105zanie mimo opiekuju0105cej siu0119 mocno rodziny, czasami ktou015b na stare lata ma tyle werwy u017ce trzeba aby widziau0142 siu0119 z ru00f3wieu015bnikami i grau0142 w gry planszowe do kou0144ca u017cycia 🙂 nie ma w tym nic strasznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.