Motoryzacja

Jak ochronić lakier samochodu?

O tym, że warto dbać o lakier samochodu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Każdy lubi jeździć zadbanym autem, to w końcu świadczy o tym jacy jesteśmy my sami. Pytanie tylko jak ten lakier chronić? Na jaki zabieg warto się udać? A może samemu zadbać o wygląd lakieru auta?

• Jak zadbać o wygląd samochodu?

Mylą się ci, którzy uważają, że wystarczy samo mycie auta. Żeby samochód jak najdłużej wyglądał, jakby dopiero wyjechał z salonu, należy zadbać w profesjonalny sposób. Wiele osób decyduje się na ochronę lakieru samochodu w wersji premium (np. caressence.pl/uslugi/detailing-zewnetrzny/gtechniq-c1-crystal-lacquer-1500-pln), dopiero takie zabiegi potrafią przywrócić naszemu pojazdowi dawny wygląd.

• Jak samemu dbać o lakier?

Podstawową czynnością jest woskowanie po umyciu auta. Można to zrobić na myjni wybierając odpowiedni program, a można zrobić u siebie w garażu. Wystarczy kupić odpowiednie preparaty do woskowania, jednak musimy pamiętać, że to zajmie trochę naszego cennego czasu i energii. Po takim zabiegu nasze auto będzie nie tylko dobrze się prezentowało, ale też będzie odporne na zabrudzenia i korozję.

Jak zadbać o samochód?

• Jak woskować auto?

Chociaż nie jest to skomplikowana czynność, należy pamiętać, aby robić to w miejscu, gdzie aktualnie nie pada słońce. Samochód nie może być nagrzany, bo wtedy nasze wysiłki pójdą na marne. Zanim jednak przystąpimy do woskowania, auto trzeba starannie umyć. Niektórzy decydują się także na użycie cleanera, który ułatwia wiązanie się wosku z lakierem. Następnie warto pomyśleć o kolejnym specyfiku, który kładzie się pod wosk. Jest to glaze, który ukrywa drobne rysy i przywraca samochodowi dawny wygląd lakieru.

• A co gdy sami nie dajemy rady z lakierem?

Zawsze można skorzystać z pomocy specjalistów, którzy potrafią doprowadzić nawet bardzo zniszczone auta do porządku. Istnieje szereg zabiegów, które skutecznie potrafią odnowić wygląd samochodu. Jest to między innymi korekta lakieru, która polega na wieloetapowym przywracaniu go do pierwotnego niemal stanu. Lakier musi zostać dokładnie oczyszczony, karoseria zabezpieczona woskiem z górnej półki i dopiero wtedy można mówić o dokładnej ochronie auta. Tak zabezpieczony samochód nie tylko dobrze wygląda, ale też jest bardziej odporny na zanieczyszczenia i promienie UV.

• A może zabezpieczyć samochód na wiele lat?

Teraz auta nie trzeba co miesiąc woskować, aby utrzymać je w dobrym wyglądzie cały czas. Na rynku pojawił się zabieg, który zabezpiecza lakier na wiele lat. Wystarczy użyć do tego specjalnej powłoki Gtechniq C1, która skutecznie będzie chroniła samochód przez dłuższy czas. Zastosowanie takiego rozwiązania gwarantuje ochronę przed mikrorysami, matowieniem, kwaśnymi deszczami czy brudem. Decydując się na taki zabieg nie trzeba pamiętać o częstych wizytach na myjni, nie mówiąc już o woskowaniu, które stanie się zbędne. Tak zadbane auto na pewno będzie przyciągać swoim wyglądem, bo mamy pewność, że zastosowana powłoka zapewni mu salonową prezencję.

28 czerwca 2016

1 komentarz do “Jak ochronić lakier samochodu?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.