Biznes

Jakie akcesoria do kas fiskalnych warto mieć, kiedy obsługujesz klientów również poza firmą?

Kasa fiskalna to w wielu branżach konieczność nakładana na przedsiębiorców przez przepisy prawa. W jaki sposób można się postarać, by korzystanie z niej było jak najbardziej komfortowe? Dowiedz się, do czego mogą się przydać akcesoria do kas fiskalnych.

Czy trzeba mieć akcesoria do kas fiskalnych?

Na początek warto odpowiedzieć na pytanie, czy zaopatrzenie się w akcesoria do kas fiskalnych to konieczność. Czy są niezbędne, żeby kasa prawidłowo funkcjonowała? A odpowiedź brzmi: tak i nie. Widzisz, sprawa jest trochę bardziej złożona. Akcesoria do kas fiskalnych to nie tylko zasilacze czy szuflady (mojafiskalna.pl) – ich wybór jest dużo większy, niż mogłoby się wydawać. I niektóre z nich rzeczywiście są niezbędne, by móc właściwie obsługiwać kasę – należą do nich zasilacz sieciowy i odpowiedni papier, a w przypadku kas z elektroniczną kopią paragonu również karta SD.

Inne akcesoria właściwie nie są konieczne, by kasa fiskalna mogła spełniać swoje funkcje, ale uwaga – to wcale nie znaczy, że nie warto i w nie zainwestować. Sprawiają, że codzienne użytkowanie kasy fiskalnej staje się sprawniejsze i wygodniejsze. A teraz przyjrzyjmy się niektórym z akcesoriów do kas fiskalnych i zobaczmy, do czego mogą się przydać.

szuflada kasy fiskalnej

Zasilacz sieciowy

Jedno z tych kilku naprawdę niezbędnych akcesoriów. Zasilacz ma za zadanie zapewnić nieprzerwaną pracę kasy. Ponieważ czas pracy baterii jest – co oczywiste – ograniczony, dobrze, aby kasa na stałe była podpięta pod zasilacz, a akumulator był w użyciu jedynie wtedy, gdy zajdzie taka konieczność, na przykład podczas przerwy w dostawie prądu albo kiedy kasy trzeba użyć do pracy w terenie. Jeżeli pracujesz w zawodzie, w którym kasę musisz mieć przy sobie, więc wozisz ją z miejsca na miejsce, warto zaopatrzyć się w zasilacz samochodowy, który można podłączyć do gniazdka zapalniczki.

Papier do kas fiskalnych

Papier przeznaczony do kas i drukarek fiskalnych umożliwia drukowanie paragonów bezpośrednio po ich wystawieniu. Jak to już wcześniej napisaliśmy, również taki właśnie papier należy do niezbędnych akcesoriów, ponieważ wręczenie klientowi paragonu w formie papierowej to obowiązek. Papier taki musi być dobrej jakości, ponieważ wydruki powinny być czytelne, a przechowywanie ich przez dłuższy czas, jak tego wymaga prawo, nie powinno powodować ich blaknięcia.

Szuflady do kas fiskalnych

Szuflady do kas fiskalnych ułatwiają gromadzenie pieniędzy. Mają przegródki, dzięki którym banknoty można uporządkować. Dzięki temu przyjmowanie i wydawanie pieniędzy staje się łatwiejsze, odbywa się szybciej i sprawniej. Takie szuflady są zwykle sterowane przez urządzenia zewnętrzne. Posiadają też klucz do zamknięcia lub otwarcia.

Czytnik kart płatniczych

Przydatny może się okazać również czytnik kart płatniczych zintegrowany z kasą. Podłączenie odpowiedniego terminala do kasy eliminuje możliwość pomyłki przy wpisywaniu kwoty. Przyspiesza to obsługę klientów, a ponadto ułatwia przygotowanie raportów kasowych, jako że dokonywane kartami transakcje od razu są w nich ujęte.

27 kwietnia 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.