Dziecko

Jaka lalka dla małej dziewczynki? Pierwsza lalka

Lalka dla dziewczynki wydaje się być najlepszym pomysłem na prezent i to niezależnie od ile dziecko ma lat. Mimo to warto zwrócić uwagę na rodzaj zabawki, aby wybrać taką, która będzie dostosowana do aktualnego wieku. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza gdy planujemy zakup pierwszej lalki. Co wybrać?

Jaka zabawka dla małej dziewczynki?

Wybór zabawek dla dziewczynek jest bardzo szeroki, tak samo jak duży jest rynek produktów dla dzieci. Podstawą będzie tutaj jednak bezpieczeństwo, nie można więc kupić byle czego, zwłaszcza jak ma się do czynienia z maluchem w wieku około roku. Przeglądając oferty sklepów, łatwo można rozeznać się w tym, dla jakich dzieci są one przeznaczone, a obowiązkiem każdego producenta jest wyznaczenie wieku, który musi być uwzględniony na opakowaniu każdej zabawki.

Typów zabawek jest wiele a w przypadku dziewczynek, oczywistym wyborem jest lalka, a jak wiadomo, tych na rynku nie brakuje. Łatwo można przejrzeć je w sieci i wyselekcjonować. Dodatkowo inne zabawki niż lalka znajdziesz tu, bo jak wiadomo – nie każda dziewczynka musi się bawić tylko nimi. Ważne, by postawić na różnorodność. Klocki, maskotki, książeczki czy nawet jeździki mogą się sprawdzić równie dobrze.

Lalka szmaciana

Jaka lalka dla rocznej dziewczynki?

Małe dzieci nie mają jeszcze w pełni rozwiniętych umiejętności motorycznych, dodatkowo wciąż są w trakcie rośnięcia, jak również zaczynają rosnąć im zęby, co za tym idzie, chętnie biorą wszystko do buzi. Z tego też względu należy wybierać zabawki, w tym także lalki, bezpieczne i z przeznaczeniem dla tak malutkich dzieci.

Najczęściej i jednocześnie najchętniej wybieraną zabawką, będącą pierwszą lalką dla dziewczynki są lalki szmacianki. Wykonuje się je z miękkich i bezpiecznych materiałów, dzięki czemu nie ma zagrożenia, że dziecko połknie małe elementy, albo przypadkowo się uderzy – takie lalki pełnią też rolę przytulanek, a małe księżniczki z chęcią z nimi śpią. To dobre i bezpiecznie rozwiązanie już dla rocznej i młodszej dziewczynki, pod warunkiem, że posiada odpowiednie atesty.

Jaka lalka dla dwulatki?

Nieco starszej dziewczynce można zaprezentować już nieco inny typ lalek, choć oczywiście wymieniona wyżej lalka szmacianka, jest doskonałym pomysłem także dla dzieci starszych. Równie popularnym wyborem są także lalki bobasy, jednak z racji sposobu ich wykonania, niezbyt nadają się na pierwszy prezent dla dziewczynki, świetnie sprawdzają się z kolei u dziewczynek w wieku 2 – 3 lat. Wybór takich zabawek jest ogromny i zaczyna się od całkiem prostych laleczek, wyglądem przypominającym bobasy, a po bardziej zaawansowane produkty z całą masą elektroniki. W ten sposób mogą one płakać, śmiać się, mówić pierwsze słowa czy nawet siusiać, a dziewczynki chętnie takie lalki także przebierają i wożą w wózkach.

Kiedy kupić dziewczynce lalkę Barbie?

Lalki Barbie to specyficzny typ zabawek i choć są one uniwersalne, a ich popularność nie mija od pokoleń, to jednak nie nadają się one na prezent dla bardzo małych dziewczynek. Z racji swojej konstrukcji i często licznych drobnych akcesoriów i dodatków, nie poleca się ich dzieciom poniżej 3 roku życia. Jest to więc propozycja dla zdecydowanie starszych pociech, najlepiej w okolicach 3 – 4 lat i więcej. Dużą popularnością, obok klasycznych Barbie, cieszą się lalki stylizowane na postaci z bajek.

9 kwietnia 2020

1 komentarz do “Jaka lalka dla małej dziewczynki? Pierwsza lalka”

  1. Wnuczka pierwszą lalkę dostała właśnie szmacianą. Druga była już gumowa. Bardzo je lubi, sporo się nimi bawi. Lala oczywiście może też być dla chłopca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.