Społeczeństwo, Zdrowie

Jak znaleźć wewnętrzny spokój?

Życie często rzuca nas na różne strony, a liczne problemy, które nas dotykają, mają silny niekorzystny wpływ na naszą psychikę i zaczyna w nas narastać silny niepokój, który skutecznie rujnuje, życie i nie pozwala na normalne funkcjonowanie. Co zrobić, żeby odzyskać utracony spokój i móc na nowo cieszyć się życiem?

Traktuj stres jako Twojego wroga

Nasz wewnętrzny spokój najczęściej burzy się w momencie negatywnych zdarzeń w naszym życiu, które sprawiają, że stajemy się bardziej spięci, poddenerwowani i rozdrażnieni. Wszystko nas denerwuje, odczuwamy strach i patrzymy na wszystko i wszystkich z niechęcią. Co nam w takim przypadku może pomóc? Można wymienić kilka, a nawet kilkanaście sposobów na to, jak sobie radzić z takimi sytuacjami, ale nie na każdego to może podziałać, najlepiej więc odnaleźć coś dla siebie, coś osobistego, co będzie nam w tym pomagało. Przede wszystkim trzeba będzie w to włożyć trochę wysiłku, bo bez niego niczego się nie zrobi.

Kobieta ćwicząca jogę

Staw czoło problemom

To, co zaburza nas spokój to najczęściej sprawy codziennego życia, którym należy stawić czoła, nie uciekać przed nimi i dążyć do tego, by zostały rozwiązane. Usunięcie problemu powinno równać się z odzyskanie spokoju wewnętrznego. Wydaje się to niezwykle proste, ale wcale takie nie jest, bo pod wpływem niekorzystnych sytuacji wycofujemy się czy wręcz udajemy, że niczego nie widzimy, a w środku wszystko się w nas burzy i nie daje nam spokoju. Należy przezwyciężyć strach, postawić pierwszy krok i dążyć do załatwienia sprawy, nawet jeżeli się boimy, bo dzięki temu szybciej wrócimy do siebie.

Nie przejmuj się i pozwól sobie na relaks

Czasem tak bardzo się wszystkim stresujemy i denerwujemy, że zaczyna nas to blokować, nie dając nam spokoju. Zdarza się, że przejmujemy się rzeczami, na które albo nie mamy wpływu, albo bardzo łatwo możemy je rozwiązać, tylko zwyczajnie wszystko bierzemy za bardzo do siebie. Warto wrzucić na luz, a jeżeli naprawdę nie jesteśmy w stanie o tym myśleć, pozwólmy sobie na odrobinę relaksu, zajmijmy się tym, co sprawia nam radość i co może nas uspokoić. Można spędzić czas na łonie natury, albo zająć się gotowaniem, można również zacząć czytać książkę, albo zwyczajnie się przespać. Nie ważne co będziemy robić, powinno nam to pozwolić nam oderwanie myśli i choć na chwile zapomnieć o troskach. Zadbanie o siebie i swoje potrzeby jest bardzo istotne.

Myśl pozytywnie

Odzyskanie spokoju zależy tylko i wyłącznie od san i od tego, jak postrzegamy świat. Nasze myśli mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Powinniśmy się zastanowić nad tym czy to, co nas otacza, jest naprawdę aż takie złe. Trzeba wszystko odpowiednio poukładać, zarówno w myślach, jak i w życiu, bo porządek życiowy to suma naszych czynów i myśli. Dziękuj za to, co dobrego się wydarzało w życiu i nie pozwól, by negatywne myślenie przejmowało nad tobą kontrolę. Możesz spróbować ćwiczeń oddechowych i pozwolić na swobodny przepływ myśli, joga może tu być rozwiązaniem, ale niekoniecznie tylko ona. Najlepiej na spokojnie rozważyć swoje problemy, przemyśleć je i użyć wizualizacji celu konfrontacji. Odważnie podchodź do wyzwań i postaraj się odzyskać kontrolę.

10 lutego 2016

1 komentarz do “Jak znaleźć wewnętrzny spokój?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.