Ciekawostki, Zdrowie

Sposoby na kaca – co jest dobre na kaca?

Kac, morderca bez serca. To coś, z czym najczęściej się spotykamy, szczególnie po dobrej imprezie i może zdarzyć się każdemu, kto choćby trochę przesadzi z alkoholem. Przetrwanie kaca często wiąże się z niewyobrażalnymi torturami i całe życie zaczyna nam wtedy brzydnąć. Jak sobie z nim radzić?

Co na kaca?

Najlepiej i może najłatwiej byłoby w ogóle nie pić, szczególnie gdy wiemy, jakie będą tego konsekwencję. Gdy jednak już się na to decydujemy, dobrze jest wiedzieć, co może skrócić nasze cierpienia. Sposobów jest wiele, choć lekarstwo w sensie medycznym nie istnieje i do tej pory nie zostało odkryte. Przez wieki jednak wypracowano wiele „domowych” metod radzenia sobie z tą przypadłością, które o dziwo w dużej mierze naprawdę działają i mają swoje naukowe podstawy.

podobne:  Wyprzedaże materiałów budowlanych, czego i kiedy szukać na wyprzedażach?

Szklanka z alkoholem stojąca na stole

Jak ochronić się przed i w trakcie picia?

Jeszcze zanim przystąpimy do spożywania trunków, można się przygotować do tego i tym samym, może nie wyeliminować, ale przynajmniej spowolnić działania alkoholu. Warto więc przed imprezą zjeść coś tłustego, alkohol wolniej się wchłania, gdy mamy pełny żołądek, a tłuszcz stwarza warstwę ochronną, warto także być wyspanym. Gdy przystępujemy do picia najlepiej pamiętać o tym, by nie mieszać trunków i robić kilkunastominutowe przerwy między jednym a drugim kuflem. Najlepiej też nie nie przytrzymywać alkoholu w ustach ani nie pić przez słomkę, bo w ten sposób działanie metanolu szybciej „idzie do głowy”.

Co zjeść i wypić, żeby pozbyć się kaca?

Gdy budzimy się rano i czujemy otępiający ból głowy, pierwsze o czym powinniśmy pamiętać to uzupełnienie płynów. Najlepiej wypić butelkę wody mineralnej, w tym jedną można wypić jeszcze przed snem, a drugą zaraz po przebudzeniu. Dobrze jest również dodać do wody odrobiny cytryny, co pomoże w przyswojeniu alkoholu i usunięciu toksyn. Bardzo istotne jest także to, co zjemy następnego dnia. Nawet gdy nie czujemy się dobrze i nic nam się nie chce, należy napełnić żołądek. Najlepiej zjeść coś kiszonego, jak ogórki, albo kapustę, produkty mleczne również świetnie się do tego nadają.

podobne:  Jak nadmiernie nie przytyć w ciąży?

Można też zjeść jajecznicę oraz pełnoziarnisty chleb z miodem. Świeże owoce również są doskonałym sposobem na radzenie sobie z kacem, warto więc pomyśleć o zjedzeniu banana albo jabłka. Trzeba też uzupełnić w organizmie witaminy wypłukane przez alkohol, więc wypicie soków owocowych, to dobry pomysł, ale jeżeli podrażni to nasz żołądek, wtedy lepiej sięgnąć po napar z imbiru. Można również pomyśleć o spożyciu ciepłej zupy albo rosołu.

Co pomaga na kaca?

Zimny prysznic. Zdecydowanie zaraz po przebudzeniu się, warto pomyśleć o odświeżającym zimnym prysznicu, który powinien nas orzeźwić i poprawić samopoczucie. Można również pomyśleć o aktywności fizycznej i choć pod wpływem kaca najczęściej nie jesteśmy zdatni do niczego, jednak poświęcenie czasu na ćwiczenia pomoże wydalić toksyny przez skórę, a dodatkowo przyspieszy przemianę materii, co wspomoże dojście do siebie. Jeżeli jednak naprawdę nie chcemy ćwiczyć, to można skorzystać z zimnych okładów. Warto również pomyśleć o drzemce, bo sen zdecydowanie wpływa korzystnie na nasz organizm, w trakcie którego dochodzi do szybszego oczyszczenia i pozwoli na zneutralizowanie uczucia otępienia oraz złagodzi bóle głowy.

podobne:  Jak spędzić wakacje z dzieckiem? Pomysły na urlop z maluchem
10 lutego 2016

1 komentarz do “Sposoby na kaca – co jest dobre na kaca?”

  1. Witamina C i popić wodę przed snem. Często słyszę o tej metodzie, ale jak się sprawdza w rzeczywistości? Ja tego problemu nigdy nie miałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.