Społeczeństwo, Uroda, Zdrowie

Jak zacząć odchudzanie

Zaczynając odchudzanie należy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach, które w znacznym stopniu mogą pomóc w tym, niestety długotrwałym, procesie. Należy zapomnieć o szybkich natychmiastowych efektach, ponieważ może to skutkować problemami zdrowotnymi. Żeby skutecznie i bezpiecznie podjąć się odchudzania należy przestrzegać pewnych reguł.

Zmień nawyki żywieniowe i nastawienie

Warto być cierpliwym i niczego nie przyspieszać. Nie da się od tak po prostu schudnąć i wybrać swoją wymarzoną wagę. Żeby to osiągnąć należy pamiętać, że to potrwa, przygotować się mentalnie i uzbroić w cierpliwość. Pamiętaj, że decyzja o odchudzaniu wiąże się z szeregiem zmian, które trzeba podjąć w swoim życiu oraz tego, co, ile i kiedy będziemy jeść oraz wiele innych czynności, takich jak ćwiczenia.

Będzie to trudne, ale ostateczny efekt będzie więcej niż zadowalający. Ten proces równa się wielu wyrzeczeniom i licznym przeszkodom, które należy pokonać. Odchudzanie to również nauka, także na błędach. Najważniejsze jednak jest nastawienie na sukces oraz radość. Radość z tego, że w końcu podjęta została tak ważna dla mnie decyzja i że dążę do jej zrealizowania.

Jedz mniej, za to częściej

Bardzo ważne jest rozplanowanie posiłków, czyli to, co i kiedy będziemy jeść. Głodówka nie jest dobrym rozwiązaniem i nie będzie miała dobrego wpływu na nasze zdrowie. Najlepiej jeść pięć niewielkich posiłków dziennie. Dzięki temu będzie się silniejszym i zniknie problemu z wilczym głodem, przy którym najchętniej nie zrobić nic, tylko rzucić się na lodówkę.

Należy jeść regularnie, bez pośpiechu i nie należy unikać śniadań – nie bez powodu mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dieta, której się podejmujemy nie powinna wyniszczać organizmu, poza tym, wygłodzone ciało stara się magazynować jak najwięcej tkanki w ramach przetrwania. Nie warto więc stosować drastycznych diet-cudów.

Drewniana deska, na której leży miarka

Pij wodę i regularne ćwicz

Oprócz posiłków, bardzo ważne jest również nawodnienie organizmu. Najlepiej pić wodę mineralną niegazową i unikać słodkich napoi, szczególnie z dużą ilością cukru. Dobre są także herbaty owocowe oraz mocno rozcieńczone soki owocowe. Do tego trzeba pamiętać o codziennym ruchu. Odpowiednia dieta w połączeniu z codziennymi ćwiczeniami daje solidne efekty. Nie trzeba przy tym zacząć chodzić na siłownię, choć owszem, można. Warto zacząć jeździć rowerem, pływać i spacerować.

Gdy masz wybór między autem, a pójściem pieszo – lepiej wybrać spacer, a zamiast windy pójść schodami. Dobre są również codzienne domowe obowiązki. Ważne, aby ćwiczenia odbywały się regularnie i były powtarzalne. Powinno się ćwiczyć co najmniej 30 minut i niezbyt intensywnie, co pozwoli na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej oraz poprawia wydolność naszego organizmu.

Ustal plan działania

Diet i sposobów odchudzania można znaleźć wiele. Lepiej zrezygnować z szybkich efektów, ponieważ mogą zaszkodzić, trzeba zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Podejmując walkę z nadwagą czy dodatkowymi kilogramami, których chcielibyśmy się pozbyć musisz pamiętać o tym, że przede wszystkim robisz to dla siebie i dla swojego zdrowia. Chcesz czuć się i wyglądać dobrze, więc trzeba pamiętać o cierpliwości, nie od razu Rzym zbudowano, a jak już to zrobiono, był jednym z najpiękniejszych miast. Pospiech nie jest wskazany, ale elfek będzie więcej niż zadowalający.

8 lutego 2016

1 komentarz do “Jak zacząć odchudzanie”

  1. Zacząć to trzeba rozsądnie i z głową. Sama raczej bym nie próbowała, ale zdrowsze jedzenie, więcej ruchu to chyba coś o czym wiele osób zapomina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.