Uroda, Zdrowie

Jak dobrać okulary, by podkreślić swoje atuty?

Odpowiednio dobrane okulary potrafią dodać uroku każdej kobiecie, jak i podkreślić jej styl. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by zawsze wyglądać świetnie!

Niegdyś noszenie okularów nie kojarzyło się z niczym przyjemnym. Wiązały się one z nagłą zmianą wizerunku, która nie ukrywajmy – nie zawsze była mile widziana. Dziś okulary służą nie tylko do korekcji wady wzroku, ale także są modnym dodatkiem do codziennych i wyjściowych stylizacji. Oryginalne i stylowe modele regularnie pojawiają się na pokazach mody największych projektantów, dlatego warto to wykorzystać i dobrać oprawki, które pokreślą Twój styl i osobowość.

Kobieta w okularach i kapeluszu

Okulary dobrane do twarzy

Nim zdecydujesz się na modny model oprawek, sprawdź, czy ten będzie pasował do Twojej twarzy. To najważniejsze kryterium przy doborze okularów, które pozwoli Ci podkreślić atuty i zakryć mankamenty.

Twarz okrągła

Jeśli masz twarz okrągłą, to powinno zależeć Ci na optycznym wydłużeniu i wyszczupleniu twarzy. W tym celu warto wybrać okulary z ostrymi kątami — najlepiej prostokątne. Sprawdzają się modele wąskie, w ciemniejszym kolorze, które nie zasłaniają kości policzkowych.

Twarz w kształcie serca

Twarz w kształcie serca potrzebuje wyrównania proporcji pomiędzy szeroką górą a wąskim dołem twarzy. Tym samym świetnym rozwiązaniem będą okulary w jasnym kolorze, bez ostrych kątów-na przykład — kocie oczka, czy okrągłe oprawki.

Twarz owalna

W przypadku twarzy owalnej zazwyczaj podkreśla się regularnie rysy. Tym samym okulary powinny mieć zaokrąglone doły i lekko uniesioną górę. Sprawdzają się różnorodne kształty.

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa potrzebuje złagodzenia rysów, dlatego tutaj decydujemy się na okulary zaokrąglone i owalne. Można zaszaleć z kolorami.

Twarz podłużna

Jeśli masz twarz podłużną, to z pewnością zależy Ci na jej delikatnym optycznym skróceniu. Doskonałe do tego celu będą okulary oversize, lekko zakrzywione po bokach i dopasowane do kształtu twarzy.

Kolory

Te także mają znaczenie przy doborze okularów. Podstawowa zasada jest bardzo prosta – jasne kolory optycznie powiększają i poszerzają, a ciemne wyszczuplają i zmniejszają.

Okulary dopasowane do stylu

Gdy już wiesz, jak dopasować okulary do kształtu swojej twarzy, możesz przejść do drugiego istotnego kryterium ich doboru. Niech pasują do Twojego stylu i osobowości! Jeśli na co dzień ubierasz się bardzo kobieco, to postaw na takie oprawki! W ostatnich sezonach bardzo modne są oprawki kocie, z ozdobami, czy w pastelowych kolorach. Decydując się na piękną formę miej z tyłu głowy wytyczne o dobieraniu odpowiednich kształtów – a zawsze będziesz wyglądała świetnie.

Okulary to modny dodatek

Od dłuższego czasu okulary nie służą tylko i wyłącznie do korekty wad wzroku. Wprost przeciwnie – noszą je także osoby, które mają świetny wzrok, ale lubią eksperymentować z modą. Jeśli też interesujesz się trendami, to zadbaj o to, by mieć w swojej kolekcji kilka par okularów – od klasycznych, poprzez te ekstrawaganckie. Noś je w zależności od nastroju i stylizacji, którą w dany dzień masz na sobie!

Już teraz wybierz okulary, w których się zakochasz! Bogaty wybór oprawek znajdziesz na: edel-optics.pl. Pamiętaj, by przy ich wyborze kierować się kształtem twarzy i dopasować je do swojego charakteru oraz stylu, wtedy będą tylko i wyłącznie dodawać Ci uroku!

29 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.