Kobieta, Uroda

Jak dbać o włosy zimą?

Zimą nasze włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Gwałtownie zmieniające się temperatury, niekorzystnie bowiem wpływają na ich stan. Włosy stają się matowe, łamliwe i zaczynają nadmiernie wypadać. Jak temu zapobiec? Oczywiście poprzez odpowiednią pielęgnację! Chcesz poznać sekrety, pięknych, mocnych, zdrowych i lśniących włosów? Przeczytaj nasz artykuł! Oto 5 sposobów na idealną fryzurę!

1. Noś czapkę!

Pewnie, jak większość z nas, nie jesteś jej fanką, ale niestety jest ona absolutnie niezbędna! Choć fryzura po zdjęciu czapki nie prezentuje się tak imponująco jak przed jej nałożeniem to czapka chroni cebulki włosów przed zmarznięciem. Gdy chodzisz po mrozie z gołą głową nie tylko narażasz się na przeziębienie, ale również sprawiasz, że twoje włosy są narażone na szkodliwe działanie niskich temperatur.

Stają się one przez to osłabione i łamliwe. Gorzej rosną i częściej wypadają. Jeśli nie chcesz aby czapka źle wpływała na twoją fryzurę wybieraj takie zrobione z naturalnych włókien. Pozwalają one skórze oddychać, dzięki czemu włosy się nie niszczą.

kobieta w czapce

2. Odpowiednio myj włosy!

Do mycia używaj lekkich nawilżających preparatów. Poradzą sobie z codziennymi zabrudzeniami, a przy okazji nie obciążą włosów. Do ostatniego płukania zawsze używaj chłodnej wody! Zamknie ona łuski włosów i sprawi, że będą one bardziej błyszczące, a ich powierzchnia zostanie wygładzona.

Raz w tygodniu stosuj również maskę, która odżywi włosy i zapewni im odpowiedni poziom nawilżenia. Nałóż preparat równomiernie na całą długość włosów, owiń je dokładnie czepkiem lub ręcznikiem i potrzymaj przez kilkanaście minut. Następnie dokładnie spłucz kosmetyk.

3. Nie przesadzaj z suszarką!

Przez całą zimę twoje włosy narażone są na suche i gorące powietrze: w samochodach, środkach komunikacji miejskiej czy w biurze, gdzie włączona jest klimatyzacja. To nie wpływa dobrze na ich kondycję, dlatego zadbaj o to, aby ich dodatkowo nie wysuszać. Po umyciu pozwól, aby włosy wyschły naturalnie.

To zadziała na nie lepiej niż gorące powietrze płynące prosto z suszarki! Jeśli jednak koniecznie musisz użyć suszarki zadbaj o to, aby sprzęt miał chłodny nawiew, i to jego używaj chcąc wysuszyć włosy. A one na pewno ci się za to odwdzięczą olśniewającym wyglądem!

4. Używaj silikonów!

Tak wiemy, że przez cały rok wszystkie magazyny lifestyle’owe i poradniki dla kobiet sukcesu ostrzegały cię przed używaniem tych substancji. I w normalnej sytuacji przyznalibyśmy im rację. Silikony obciążają włosy, które stają się ciężkie, oklapnięte i kompletnie pozbawione życia. Jednak mają one jedną, wielką zaletę, której nie da się zakwestioować.

Doskonale chronią włosy przed niskimi temperaturami i uszkodzeniami mechanicznymi. A o te w okresie noszenia czapek, kapturów i wysoko zapiętych pod szyją kurtek nietrudno. Dlatego w zimie dajemy ci Droga Czytelniczko dyspensę i pozwalamy ci używać silikonów do woli! Korzystaj z tego póki możesz!

5. Stosuj olejowanie!

Ten popularny zabieg jest wprost idealny na tę porę roku! Doskonale odżywia włosy, dzięki czemu stają się one miękkie, lśniące, mocne i idealnie się układają. Pamiętaj o tym, aby olej dobrać do potrzeb swoich włosów! Przy jego wyborze nie kieruj się modą, a użytecznością! A kiedy już wybierzesz preparat odpowiadający potrzebom twoich włosów, dokładnie wmasuj go w nie, owiń je foliowym czepkiem i ciepłym ręcznikiem.

olejki kosmetyczne

Teraz pozostaje ci już tylko rozsiąść się wygodnie w fotelu i poczekać odpowiednią ilość czasu. Następnie dokładnie spłucz olej letnią wodą, umyj włosy i ułóż jak zwykle. Powtarzaj zabieg raz-dwa razy w tygodniu, a już wkrótce poczujesz jak twoje włosy wzmocnią się, będą bardziej miękkie i lśniące. A dla takiego efektu warto jest się trochę poświęcić, prawda?

19 lutego 2017

1 komentarz do “Jak dbać o włosy zimą?”

  1. Mrozy niszczą włosy, więc trzeba o nie wtedy zadbać. Propozycje podane w artykule wydają się rozsądne. Będę je stosować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.