Kobieta, Uroda

Suszarko-lokówki, czyli jak wybrać suszarkę i lokówkę w jednym?

Suszarko-lokówki to praktyczne urządzenia, dzięki którym można w szybki i prosty sposób stworzyć efektowną fryzurę. Trzeba jednak wiedzieć, czym się kierować podczas zakupu suszarko-lokówki, aby nie płacić za sprzęt, z którego funkcjonalności potem się nie korzysta.

Lokówka czy suszarko-lokówka? Co wybrać?

Na początku zastanów się, jak często kręcisz włosy i ile czasu Ci to zajmuje – od tego w głównej mierze zależy, jaki sprzęt powinnaś wybrać. A jakie są różnice między lokówką, a suszarko-lokówką?

Lokówki zbudowane są z ceramicznej lub metalowej końcówki z klipsem do przetrzymywania włosów oraz z termoizolacyjnej rączki. Ich największą zaletą jest to, że mogą być wyposażone w wymienne końcówki umożliwiające robienie loków o różnej grubości. Taka lokówka nie jest jednak bezpieczna dla włosów, ponieważ rozgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury. Nie powinna być też stosowana codziennie.

Lokówko-suszarki to urządzenia wyposażone w ceramiczną końcówkę z ząbkami. Umożliwia jednoczesne suszenie i kręcenie włosów, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu. Stylizacja odbywa się przy niższej temperaturze, dlatego jest bezpieczna dla włosów. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że przy pomocy lokówko-suszarki można stworzyć jedynie duże loki oraz dodać włosom objętości. Ten sprzęt nie sprawdzi się, gdy marzysz o drobnych loczkach typu sprężynka.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu suszarko-lokówki?

Tak jak w przypadku każdego innego sprzętu, najważniejsza jest moc suszarko-lokówki. Jest to ważne, ponieważ im wyższa moc, tym włosy szybciej są suche i wystylizowane. Dlatego warto przejrzeć i porównać różne modele urządzeń, co można zrobić m.in. na zadowolenie.pl/agd-male/do-higieny-i-pielegnacji/suszarko-lokowki. To dobry sposób na to, aby wybrać lokówko-suszarkę posiadającą najlepszy stosunek ceny do jakości.

Suszarko lokówki

Lepiej też wybierać sprzęt z możliwością regulacji temperatury. Niska temperatura nie poradzi sobie z grubymi, mocnymi włosami, natomiast zbyt wysoka może być niebezpieczna dla delikatnych i łamliwych włosów.

Dodatkowe funkcje suszarko-lokówek

Suszarko-lokówki mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak nawiew zimnego powietrza, jonizacja lub wydzielanie pary.

Dzięki możliwości stylizacji zimnym nawiewem fryzura będzie utrwalona, łatwiej ją też wymodelować. Jonizacja niweluje problem elektryzowania oraz puszenia się włosów, a dzięki wydzielaniu pary modelowanie jest prostsze.

Suszarko-lokówki mogą mieć też inne końcówki, dlatego należy zwrócić na to uwagę. Najczęściej można spotkać się z urządzeniami ze szczotką z włosiem, która jest odpowiednia do zniszczonych, cienkich włosów. Aby uzyskać efekt grubych fal powinno się wybierać sprzęt ze szczotką okrągłą. Suszarko-lokówka może mieć też nasadkę zwiększającą objętość.


Jeśli chcesz codziennie lub kilka razy w tygodniu modelować włosy, wybierz suszarko-lokówkę. Co prawda nie pozwala na stworzenie gęstych, drobnych loczków, ale jest szybsza w użyciu i z pewnością nie zniszczy Twoich włosów. Pamiętaj też, żeby zawsze porównywać parametry różnych modeli i dzięki temu jak najlepiej dopasować urządzenie do swoich oczekiwań.

30 listopada 2017

1 komentarz do “Suszarko-lokówki, czyli jak wybrać suszarkę i lokówkę w jednym?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.