Internet, Rozrywka

Co obejrzeć na Netfliksie, ile to kosztuje? Lista popularnych produkcji Netfliksa?

Netflix – wszyscy o nim mówią, ale o co chodzi? Co ta platforma ma do zaoferowania? I ile trzeba zapłacić za taką rozrywkę?

Co to jest Netflix?

Netflix jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform VOD. Można z niego korzystać za pomocą przeglądarki na dowolnym komputerze i urządzeniach mobilnych, a także na telewizorach Smart TV i używając aplikacji dostępnych w PlayStation, Xboksie, Apple TV, Wii, Chromecast i odtwarzaczach Blu-ray.

W zamian za miesięczną opłatę abonamentową Netflix zapewnia dostęp do swojej szerokiej oferty filmów i seriali. Wśród nich znajdują się nie tylko znane i lubiane klasyki, ale również własne produkcje Netfliksa. Jedną z cech wyróżniających tę platformę jest to, że użytkownik nie musi czekać na kolejne odcinki, ponieważ już w chwili premiery danego serialu od razu uzyskuje dostęp do pełnego sezonu.

Ile kosztuje Netflix?

Czy to droga rozrywka? Ile kosztuje Netflix, wyjaśnia artykuł na celnie.pl – opłaty zależą od rodzaju abonamentu. Podstawowy abonament to koszt 34 zł miesięcznie. Charakteryzuje się jakością SD. Abonament Standard za 43 zł umożliwia już odtwarzanie produkcji w jakości HD i to na dwóch ekranach jednocześnie. Najwyższe standardy, ale i najwyższe opłaty (52 zł) wiążą się z abonamentem Premium. To jakość 4K i możliwość oglądania produkcji na czterech ekranach jednocześnie.

Czy warto tyle zapłacić za Netfliksa? To już zależy od tego, czy wciągną nas oferowane przez niego filmy i seriale. Przyjrzyjmy się więc niektórym jego najpopularniejszym produkcjom.

Netflix na laptopie

Wiedźmin

Długo oczekiwana ekranizacja klasyki polskiej literatury fantasy. Owszem, jedną już mieliśmy. Czy serial z Michałem Żebrowskim rzeczywiście jest aż tak zły, jak o nim mówią, to rzecz gustu, ale nie ulega wątpliwości, że nie sprostał oczekiwaniom wielbicieli twórczości Andrzeja Sapkowskiego i postaci Geralta z Rivii.

Dzięki Netfliksowi doczekaliśmy się nowego podejścia do ekranizacji przygód białowłosego zabójcy potworów, tym razem z większym rozmachem i międzynarodową obsadą. W Geralta wciela się Henry Cavill, znany z roli Supermana. Czy tym razem udało się oddać ducha prozy Sapkowskiego na ekranie? To już widzowie sami muszą ocenić. Pamiętajmy jednak, że to dopiero pierwszy sezon, oparty na tomach opowiadań i stanowiący zaledwie preludium do sagi.

Stranger Things

Serial o grupce dzieciaków z małego miasteczka, które spotykają się ze zjawiskami nadprzyrodzonymi, zarówno tematyką jak i klimatem przywodzi na myśl produkcje z lat 80-tych. Właśnie liczne nawiązania do tej dekady wydają się być tym, co najbardziej przyciąga widzów, żywiących pewną tęsknotę za tamtym czasem w życiu i w kinie. Oprócz tego główni bohaterowie to paczka dających się lubić bohaterów, a w serialu nie brakuje intrygujących tajemnic. Nie dziwi więc, że produkcja doczekała się na razie trzech sezonów.

Irlandczyk

Netlfix wyprodukował też najnowszy film Martina Scorsese. Reżyser powraca tu do tego, co mu wychodzi najlepiej, czyli kina gangsterskiego. W obsadzie między innymi Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci i Harvey Keitel – te nazwiska mówią same za siebie. Ponieważ akcja tego monumentalnego, trzyipółgodzinnego dzieła rozgrywa się na przestrzeni kilku dekad, aktorzy do wielu scen zostali cyfrowo odmłodzeni.

25 lutego 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.