Kobieta, Uroda, Zdrowie

Poznaj przyczyny wypadania włosów w ciąży! Dowiedz się, jak sobie poradzić z tym problemem

Wypadanie włosów w ciąży jest problemem, który – choć zdarza się bardzo rzadko – może dotyczyć wielu kobiet. Zamiast jednak wpadać w panikę i stresować się, warto przeciwdziałać tej przypadłości. Sprawdź, co możesz zrobić, aby wzmocnić kosmyki i zapobiec ich dalszej utracie.

Kondycja włosów u większości kobiet ciężarnych ulega znacznej poprawie. Kosmyki zwykle stają się mocniejsze, grubsze i bardziej lśniące. Niestety nie wszystkie panie mogą się cieszyć ładnymi i zdrowymi włosami. Dla części kobiet wypadanie włosów w ciąży staje się codziennością.

Kobieta w ciąży

Przyczyny wypadania włosów w ciąży

Wypadanie włosów w ciąży nie ma jednej przyczyny. Dlatego przed przystąpieniem do walki z tym problemem, trzeba dotrzeć do jego źródła.

 • Zawirowania hormonalne
  Chociaż wzmożona aktywność estrogenów zwykle prowadzi do zatrzymania naturalnego wypadania włosów, u wielu kobiet hormony działają zupełnie odwrotnie. Estrogeny wydzielane w nadmiarze mogą prowadzić do zwiększonej utraty kosmyków. Jest to jednak proces całkowicie odwracalny – włosy przestają wypadać wówczas, gdy poziom hormonów ustabilizuje się. Dochodzi do tego ok. 6-9 miesiąca po urodzeniu dziecka. Dodatkowe informacje na ten temat można znaleźć także na stronie www.vitapil.pl/Tajemnice-wlosow/Zdrowe-wlosy-w-ciazy/wypadanie-wlosow-w-ciazy.
 • Niewłaściwa dieta
  Najczęstszą przyczyną wzmożonego wypadania włosów w ciąży jest nieracjonalna dieta. Zbyt mała podaż składników odżywczych sprawia, że cebulki włosowe nie są dostatecznie odżywione. Włosy więc stają się coraz słabsze i wypadają.
 • Silny stres
  Ciągły niepokój o zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka, napięcie emocjonalne – to czynniki, które mogą mieć związek z wypadaniem włosów w ciąży.
 • Niektóre choroby
  Wzmożona utrata włosów może być spowodowana wieloma chorobami lub stanowić następstwo prowadzonego leczenia. Jeśli kobieta zmaga się z chorobami tarczycy lub przewlekłą infekcją, przyjmuje leki np. przeciwzakrzepowe, powinna liczyć się z nadmierną utratą kosmyków.
 • Sposoby na wypadanie włosów w ciąży

  Walka ze wzmożonym wypadaniem włosów w okresie ciąży zależy głównie od przyczyny problemu. Dlatego w pierwszej kolejności należy do niej dotrzeć, by podjąć stosowne działania. Pamiętaj, że niedobory składników i minerałów często związane są z silnymi wymiotami, z którymi zmagają się kobiety ciężarne w pierwszym trymestrze. Dlatego musisz zadbać o zdrową dietę i – w razie potrzeby – możesz wesprzeć się odpowiednimi suplementami na włosy. Wybieraj jednak tylko te, które dedykowane są kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym, np. Vitapil® Mama. Preparat bazuje na kompleksowym składzie, dlatego każda tabletka dostarcza włosom silny zastrzyk niezbędnych witamin i minerałów przeciwdziałających wypadaniu kosmyków.

  Jeśli zmagasz się z chorobami, np. tarczycy, musisz być pod ścisłą kontrolą lekarza endokrynologa. Być może koniecznością będzie wprowadzenie nowych leków lub zastosowanie innych dawek, aby zmniejszyć problem wypadania włosów?

  Chcąc zadbać o kondycję kosmyków, musisz więcej odpoczywać i unikać sytuacji stresowych. Naucz się zwalczać napięcie emocjonalne, np. poprzez wykonywanie czynności sprawiających Ci przyjemność. Sięgnij po ciekawą książkę, słuchaj ulubionej muzyki albo wyjdź na spacer.

  Wypadające włosy w okresie ciąży wcale nie muszą być Twoim problemem. Najważniejsze jest to, by odnaleźć przyczynę takiego stanu i w odpowiedni sposób wzmacniać kosmyki. Zdrowa dieta oraz właściwa pielęgnacją odgrywają tutaj ważną rolę.

28 grudnia 2017

1 komentarz do “Poznaj przyczyny wypadania włosów w ciąży! Dowiedz się, jak sobie poradzić z tym problemem”

 1. Temat jak najbardziej na czasie, a często spotykałam się właśnie z takimi zapytaniami, a odpowiedzi brakowało. Przyczyn jak widać może być kilka, ale najlepiej byłoby chyba skonsultować się też z lekarzem, a nie wyciągać wnioski na podstawie własnych przypuszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.