Motoryzacja

Porównywarka ubezpieczeń AC i OC – jak wykorzystać jej możliwości?

Porównywarka ubezpieczeń OC i autocasco to zaawansowane narzędzie, dzięki któremu możesz znaleźć najlepsze oferty, jakie aktualnie dostępne są na rynku ubezpieczeniowym. Nie przejmuj się – od strony użytkownika, czyli Ciebie, obsługa porównywarki jest bardzo prosta. Natomiast jej możliwości – ogromne. Nawet jeśli uważasz, że za swoje obecne polisy płacisz niewiele, może się okazać, że istnieją oferty nie tylko tańsze, ale i lepsze. Podpowiadamy, jak możesz je znaleźć.

Porównywarka ubezpieczeń OC i autocasco

Od strony użytkownika porównywarka ubezpieczeń oc ac ma postać formularza, którego pola będziesz musiał wypełnić. To na ich podstawie narzędzie wyszuka dla Ciebie najbardziej atrakcyjne oferty. Możesz ją znaleźć np. na https://kalkulator-ac-oc.pl/.

Pola formularza

Jeśli w przeszłości ubezpieczałeś już swoje auto, pytania, jakie pojawią się w formularzu, nie będą dla Ciebie niczym nowym. Jeśli natomiast auto ubezpieczasz po raz pierwszy, wyjaśniamy pokrótce, na czym to polega.

Ty i Twoje auto

Aby dobrać dla Ciebie najlepszą ofertę, będziesz musiał odpowiedzieć na szereg pytań. Będą one dotyczyły zarówno Ciebie, jako ubezpieczającego pojazd, jak i Twojego samochodu. Poniżej kilka przykładów.

Przykładowe dane dotyczące ubezpieczającego

 • PESEL
 • Rok wydania prawa jazdy
 • Płeć
 • Stan cywilny
 • Zawód
 • Adres zameldowania

Przykładowe dane dotyczące pojazdu

 • marka i model
 • rodzaj paliwa
 • rok produkcji
 • ilość drzwi
 • pojemność silnika
 • aktualny przebieg

Jak widzisz, odpowiedzi na pytania z formularza porównywarki ubezpieczeń AC i OC nie sprawią Ci żadnego problemu, nawet jeśli udzielasz ich po raz pierwszy. Co więcej, formularz sam uzupełnia część informacji, na podstawie danych, które podałeś wcześniej.

Bardzo ważne informacje

Formularz wypełniaj bardzo uważnie. Każda informacja, którą podajesz, jest tutaj istotna. Twoje dane osobowe będą figurowały w umowie ubezpieczenia. Większość pozostałych informacji, które podasz, będzie natomiast miało wpływ na ostateczną ofertę polisy. A właściwie polis…

Mężczyzna z laptopem

Formularz na stronie TU a formularz porównywarki

Podobny formularz, jak w porównywarce ubezpieczeń AC i OC, znajdziesz również na stronach większości TU. Różnica polega na tym, że w ich przypadku otrzymasz jedną tylko ofertę. Z kolei po wypełnieniu formularza porównywarki (zwanej również kalkulatorem ubezpieczeń), tych ofert otrzymasz co najmniej kilka, a najczęściej kilkanaście.

Inne korzyści z używania porównywarki

Poza mnogością ofert, porównywarka ubezpieczeń ma kilka dodatkowych zalet.

Narzędzie proponuje na ogół te ubezpieczenia, które będziesz mógł zakupić przez Internet. Towarzystwa ubezpieczeniowe w większości wypadków już z tego tytułu obniżają ceny polis.

Porównywarka na bieżąco zaciąga informacje o polisach z poszczególnych TU. Korzystając z niej, Ty również jesteś więc na bieżąco i otrzymujesz zawsze aktualne oferty.

Jeśli szukasz okazji cenowych i różnego rodzaju ofert specjalnych, o nich również szybko dowiesz się z wyszukiwarki. Zarówno jej twórcy, jak i towarzystwa ubezpieczeniowe dbają o to, by użytkownicy wiedzieli o tego typu akcjach i mieli okazję z nich skorzystać.

Cena to nie wszystko

Jeśli kupujesz tylko ubezpieczenie OC, w zasadzie powinieneś kierować się właśnie ceną. Zakres OC reguluje ustawa, jest on więc zawsze jednakowy. Bez względu na to, w jakim towarzystwie wykupisz polisę.

W przypadku pakietu OC/AC sprawa wygląda inaczej. Zakres AC może być podstawowy, ale może też być rozszerzony. Nawet jeśli jest podstawowy, wyłącznie od danego TU zależy, co będzie obejmował. W przypadku AC rozszerzonego te różnice mogą być jeszcze bardziej znaczące.

Nabywając pakiet OC/AC, samo AC, lub dowolne inne ubezpieczenie, którego zakres nie jest regulowany ustawowo, zawsze dokładnie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). To właśnie z nich dowiesz się, jaki jest zakres danej polisy, a także przeczytasz o tzw. wyłączeniach, czyli zdarzeniach, za które ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności.

10 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.