Pielęgnacja paznokci u kosmetyczki. Jakie zabiegi kosmetyczne na dłonie i paznokcie wybrać?
Uroda

Pielęgnacja paznokci u kosmetyczki. Jakie zabiegi kosmetyczne na dłonie i paznokcie wybrać?

Dłonie to na nasza wizytówka, którą posługujemy się na co dzień. To także część ciała, która bardzo często ulega podrażnieniom, wysuszeniem czy uszkodzeniom, dlatego ważne jest, aby regularnie dbać o nie w specjalistycznych gabinetach. Jakie zabiegi kosmetyczne na dłonie i paznokcie warto znać?

Na czym polega klasyczny manicure?

Klasyczny manicure to zabieg, który znany jest nam od lat. Niegdyś mogły pozwolić sobie na niego tylko nieliczne panie, dzisiaj nie stanowi już luksusu dla wybranych. I bardzo dobrze, ponieważ pozwala zadbać o dłonie, paznokcie po zakończeniu zabiegu mają odpowiedni kształt, a skórki są usunięte. Na koniec paznokcie mogą zostać pomalowane zwykłym lakierem, hybrydowym, jak i pozostawione w naturalnej formie.

Jak wykonuje się manicure japoński?

Manicure japoński to jeden z popularniejszych zabiegów kosmetycznych, na które decydują się osoby, które borykają się z cienkimi, kruchymi, rozdwajającymi się paznokciami. Może być stosowany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Polega na opracowaniu skórek, opiłowaniu paznokci oraz wprowadzeniu w nie substancji odżywczych. Następnie zabezpieczone są pudrem i nabłyszczane. Efektem zabiegu są błyszczące, zdrowo wyglądające paznokcie. Zaleca się, aby wykonać 4 – 5 zabiegów w odstępach 2 – 3 tygodni. Dla jeszcze lepszego efektu odradza się malowania ich lakierem.

Na czym polega SPA dla dłoni?

Podczas wykonania manicure japońskiego lub niezależnie od niego można wykonać u kosmetyczki klasyczny zabieg pielęgnacyjny na dłonie. Doskonale sprawdza się dla osób ze zniszczoną, przesuszoną skórą. W czasie jego trwania robi się delikatny peeling dłoni, następnie przeprowadza się masaż na masce. Kolejnym krokiem jest założenie termo rękawic, dzięki którym możliwe jest wzmocnienie i przyspieszenie wchłaniania się składników odżywczych. Gdy skóra tego wymaga, aplikowany jest preparat mający na celu jej zabezpieczenie.

Parafina na dłonie i paznokcie — co to za zabieg?

Parafina na dłonie doskonale sprawdza się dla suchej i spierzchniętej skóry dłoni. Cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Na początku zabiegu dłonie są przygotowywane do nałożenia parafiny, poprzez: oczyszczanie skóry, wykonanie peelingu, zaaplikowanie rozjaśniającego serum z kwasami oraz bogatego, odżywczego kremu. Kolejnymi krokami są kilkukrotne zanurzenie dłoni w specjalnie przygotowanej parafinie, tak aby utworzyła się na nich gruba powłoka. Następnie nakładane są rękawice utrzymujące ciepło, a po określonym czasie substancja jest usuwana. Skóra jest wyraźnie odmłodzona i nawilżona. Utworzona jest także bariera ochronna przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Pozostałe zabiegi pielęgnacyjne na dłonie i paznokcie

Wraz z coraz większym zainteresowaniem dbaniem o dłonie i paznokcie poszerza się oferta gabinetów kosmetycznych w tym zakresie. Jakie jeszcze zabiegi warto znać? Przede wszystkim są to:

  • odmładzanie dłoni falami radiowymi, które sprawia, że skóra jest gładsza, bardziej nawilżona, a co za tym idzie, wygląda młodziej; zabieg ten pozwala także na usunięcie przebarwień;
  • odmładzanie dłoni za pomocą kwasu hialuronowego;
  • eksfoliacja — złuszczanie martwego naskórka;
  • peelingi dermatologiczne dopasowane do potrzeb skóry dłoni;
  • osocze bogatopłytkowe, które polega na pobraniu krwi pacjenta i wstrzyknięciu w dłonie przygotowanego z niej preparatu; pozwala na odmłodzenie tej części ciała;
  • mezoterapia igłowa poprawiająca wygląd skóry dłoni;
  • dermapen pozwalający na odmłodzenie skóry, usunięcie blizn i zmarszczek.

Warto jednak zaznaczyć, że nawet najlepiej wykonane przez kosmetyczkę zabiegi pielęgnacyjne nie będą efektywne i długotrwałe, gdy nie będą przestrzegane zasady domowej pielęgnacji paznokci oraz dłoni.

18 sierpnia 2022

2 komentarze do “Pielęgnacja paznokci u kosmetyczki. Jakie zabiegi kosmetyczne na dłonie i paznokcie wybrać?”

  1. Nie byłam nigdy na manicurze japońskim, warto się wybrać. Już nigdy nie dam sobie zrobić hybryd, za bardzo zniszczyły mi płytkę paznokcia…

  2. Uwielbiam parafinę na dłonie! To mój ulubiony jesienno-zimowy zbieg. Będę musiała też spróbować dermapenu, miałam kiedyś na twarz i efekty były super, nie wiedziałam, że można też na dłonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.