Najważniejsze święta wszyscy oczywiście obchodzimy, ale kalendarz skrywa ich więcej niż mogłoby się wydawać. A niektóre są zupełnie od czapy. Oto krótki przegląd najdziwniejszych świąt. Oczywiście tylko niektórych, bo jest ich co niemiara.
- Światowy Dzień Kaca – 1 stycznia
- Dzień Dziwaka – 7 stycznia
- Międzynarodowy Dzień Przytulania – 31 stycznia
- Międzynarodowy Dzień Kopania Rowów – 3 lutego
- Dzień Singla – 15 lutego
- Dzień Pozdrawiania Blondynek – 26 lutego
- Światowy Dzień Drzemki w Pracy – 12 marca
- Święto Uwalniania Książek
- Dzień Rozwalania Zabawek – 30 czerwca
- Dzień Bez Przekleństw – 17 grudnia
- Międzynarodowy Dzień Odpoczynku od Świętowania
Światowy Dzień Kaca – 1 stycznia
Jakie święto obchodzimy pierwszego stycznia? Myślicie, że może Nowy Rok? No, w sumie tak. Ale obchodzimy też (a niektórzy przede wszystkim) Światowy Dzień Kaca. Tak jest, po suto zakrapianej sylwestrowej nocy, cały świat łączy się we wspólnym przeżywaniu konsekwencji.
Dzień Dziwaka – 7 stycznia
W zasadzie każdy jest trochę dziwny, nie sądzicie? Wszyscy mają swoje dziwactwa. Na co dzień staramy się z nimi może za bardzo nie afiszować, żeby ludzie nie patrzyli na nas spode łba, ale siódmego stycznia możemy na jeden dzień przestać się kamuflować. Jeśli więc od dawna czuliście nieopanowaną chęć, by wyjść na miasto z ośmiornicą na głowie, żonglując przy tym rowerowymi dętkami – nie trafi Wam się lepsza okazja!
Międzynarodowy Dzień Przytulania – 31 stycznia
Wreszcie można do woli poprzytulać naszych bliskich. Śmiało, nie krępujcie się! To przecież ważna rzecz dla umacniania relacji międzyludzkich. A ponieważ przytulania nigdy za wiele, święto to obchodzone jest również dwudziestego czwartego czerwca. Czemu nie? Jeśli ktoś się nie załapał w styczniu, ma szansę to nadrobić. A pozostali mogą urządzić poprawiny.
Międzynarodowy Dzień Kopania Rowów – 3 lutego
Śmiało, chwytajcie za łopatę i do dzieła! W polskich warunkach zwykle jeden kopie, a reszta się przygląda (co zostało zobrazowane choćby w pamiętnym „Brunecie wieczorową porą”), może więc przynajmniej trzeciego lutego spróbujemy kopać rowy wspólnie?
Dzień Singla – 15 lutego
Jeśli nie macie z kim obchodzić walentynek, nic straconego. Następny dzień jest tylko dla Was! Teraz wszyscy single mogą odreagować to wszystko, przez co musieli przejść dnia poprzedniego (wszechobecne tandetne serduszka czy wszędobylskie pary, trzymające się za ręce). Dodatkowym plusem jest to, że ten dzień nie jest tak skomercjalizowany jak walentynki. Chociaż to pewnie dlatego, że właściwie nie wiadomo, jak go obchodzić.
Dzień Pozdrawiania Blondynek – 26 lutego
Koniecznie pozdrówcie każdą spotkaną blondynkę. Nie chcecie przecież chyba wyjść na sztywniaków, którzy nie obchodzą tego jakże ważnego święta? Brunetki nie powinny czuć się zazdrosne – one będą pozdrawiane dwudziestego pierwszego grudnia. Tylko szatynki i rude zostały w kalendarzu bezczelnie pominięte. Żeby nikomu nie było przykro, najbezpieczniej będzie codziennie pozdrawiać w ogóle każdą i każdego.
Światowy Dzień Drzemki w Pracy – 12 marca
Niektórzy mają taki dzień codziennie, ale oficjalnie Dzień Drzemki w Pracy wypada dwunastego marca. Możecie więc przyciąć komara, a jeśli szef was nakryje, wyjaśnić mu, że to dla uczczenia dzisiejszego święta. Może to kupi. Jeśli nie, powołajcie się na naukowe teorie, jakoby kilkunastominutowa drzemka podczas dnia pozytywnie wpływała na produktywność.
Święto Uwalniania Książek
To święto jest ruchome – każdego roku ustala się inny termin. A o co w nim chodzi? Ano o promowanie idei bookcrossingu, czyli o to by książki nie były „więzione” w domach na półkach i zbierały kurz, lecz krążyły swobodnie z rąk do rąk i przede wszystkim były czytane.
Dzień Rozwalania Zabawek – 30 czerwca
Idea stojąca za tym świętem jest dosyć zagadkowa. Nikt chyba do końca nie wie, co twórcy mieli na myśli. Czy chodzi tu o to, żeby dziecko otrzymanymi pierwszego czerwca zabawkami pobawiło się przez miesiąc, a trzydziestego spektakularnie je zniszczyło? W takim razie lepiej, żeby nasze pociechy żyły w nieświadomości istnienia takiego święta.
Dzień Bez Przekleństw – 17 grudnia
Nader słuszna idea w naszych polskich realiach, jako że na co dzień bluzgają wszyscy zapamiętale – od przedszkolaków po emerytów. Ale cały dzień bez przekleństw? U nas?! Kto tyle wytrzyma?
Międzynarodowy Dzień Odpoczynku od Świętowania – 21 października
Jesteście zmęczeni już tymi wszystkimi świętami? Nie ma sprawy! W październiku mamy specjalny dzień przeznaczony na „nieświętowanie”. Jak można zobaczyć na tej liście, a także w bardziej szczegółowych kalendarzach, które można znaleźć w internecie, prawie w każdy dzień przypada jakieś święto, dlatego taka właśnie okazja, by nie świętować, to prawdziwa gratka. Gorzej, jeśli komuś wypadną akurat urodziny – wtedy nawet w Dzień Odpoczynku od Świętowania musi świętować!
Dodaj komentarz