Kobieta, Moda

Najlepsi przyjaciele kobiety?

Oczywiście diamenty! Ach, która z nas nie zawiesi wzroku na pięknych błyskotkach przechodząc obok wystawy sklepu jubilerskiego, nawet na minutkę, ciesząc oko tym blaskiem? Bywa, że mężczyźni udając się do galerii handlowej, wybierają dłuższa drogę do planowanego sklepu, aby ominąć wystawę biżuterii. To dość zabawne, ale prawdziwe.

Pozłacana bransoletka

Kobiety zdecydowanie tego nie zrobią. Prawda jest taka, że uwielbiamy biżuterię i ozdoby. To taka wisienka na torcie dla każdej z nas. Ozdoby i błyskotki istnieją od kiedy istnieje kobieta, np. starożytny Egipt – tam biżuteria była specjalnie kuta na życzenie Kleopatry. Uwielbiała ona podkreślać swoją niebanalną urodę i otaczać się drogocennymi ozdobami. Na co dzień zakładała na siebie bardzo dużo bransolet, pierścieni, naszyjników. Z biegiem lat, biżuteria ewoluowała wraz trendami modowymi. Stała się bardziej lekka, subtelna, niczym pawie piórko.

Złoto, srebro, brąz?

Srebrna bransoletka

Pomijając ten trzeci, brązowy kolor, zarówno złoto jak i srebro to najpopularniejsze metale szlachetne. Dobór biżuterii bardzo często odbywa się poprzez analizę urody i karnacji. Kobiety o typie urody chłodnym, z ciemnymi włosami, dość jasną cerą, powinny wybierać zdecydowanie biżuterię ze srebra, która współgra z chłodnymi odcieniami. A możemy wybierać najróżniejsze wyroby srebrne: bransoletki damskie, kolczyki, naszyjniki, bransoletki damskie na kostkę, ozdoby do włosów i wiele innych. Natomiast dla kobiet o typie urody ciepłym, zdecydowanie zalecane są ozdoby złote. Bransoletki damskie z tego kruszcu są ostatnio wyjątkowo popularne w postaci tzw. celebrytek – bardzo delikatna i subtelna biżuteria, często z niewielkimi zawieszkami. Celebrytki to również naszyjniki, które wyglądają bardzo podobnie do bransoletek, są jedynie nieco dłuższe. Z pewnością jednak, taki komplet w roli prezentu, ucieszyłby niejedną kobietę. Jedną z największych zalet tego typu biżuterii jest to, że tak naprawdę pasuje do każdej kreacji i każdego stroju – zarówno do wyjściowego jak i do codziennej stylizacji. Sprawia to, że jest ona ozdobą wysoce uniwersalną.

Zestawy i komplety

Bransoletka z gołębiem

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, z biżuterią jest tak samo. Jeśli już zakupimy nowe kolczyki, to aż grzech nie dokupić naszyjnika do kompletu albo przynajmniej bransoletki. Pozłacane komplety są również bardzo ciekawe. Z pewnością będą też tańsze od tych z pełnego złota, a efekt w rezultacie będzie taki sam. Bo prawda jest taka, że każda kobieta jest inna. Mamy inne charaktery, sposób bycia, styl ubierania się. Biżuteria też musi nas wyrażać, współgrać z naszym ciałem, karnacją, czy kolorem oczu. Czasami nawet, biżuteria potrafi kreować nasz wizerunek, gdy bazą outfitu jest zwykła, prosta sukienka ołówkowa w ciemnej tonacji. Założenie do tego stroju naszyjnika z dużym, kontrastującym kamieniem, może zupełnie odmienić wygląd i nadać mu mniej oficjalnego charakteru. A może w drugą stronę – tak samo jak kupujemy buty do torebki i na odwrót, może warto kupować ubrania do biżuterii? A czy niektóre z nas, już tak nie robią? Bądźmy piękne w każdym calu.

Więcej bransoletek damskich możesz znaleźć pod linkiem: aniakruk.pl/bransoletki.html.

4 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.