Kobieta, Moda, Uroda

Analiza kolorystyczna- jak dobrać kolor do typu urody?

Każda kobie staje codziennie przed dylematem pod tytułem „Co mam na siebie włożyć?”. Jest to problem często obśmiewany przez mężczyzn, jednak to oni przede wszystkim są wzrokowcami i często nieświadomie oceniają nasz wygląd, właśnie na podstawie tego, co na siebie wkładamy. Jak zatem podkreślić główne atuty swojej urody poprzez dobrze dobrane kolory?

Zacznij od określenie swojego typu urody

Istnieją cztery główne typy urody: wiosna, lato, jesień, zima. Każdy z tych typów ma swoje podtypy, do których dobrane są odpowiednie kolory. Zwykle w doborze koloru ubrań kierujemy się wyłącznie swoimi upodobaniami i bywa tak, że pokrywają się one z tym, w czym wyglądamy korzystnie. Warto jednak rozszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie, aby unikną niepotrzebnych wpadek lub ułatwić sobie wybór np. podczas zakupów. Skąd nazwy głównych typów urody? Otóż istnieje teoria, według której do każdego typu urody pasują kolory pojawiające się w przyrodzie o danej porze roku. Przy określaniu swojego typu urody należy zwrócić głównie uwagę na naturalny kolor włosów, oczu oraz karnację skóry bez makijażu.

Typ urody ciepłe lato

Jak wygląda typ urody wiosna?

Jest to typ ciepły, charakteryzuje się takimi kolorami oczu jak jasny niebieski, zielony, miodowy, a nawet brązowy. Włosy mogą mieć odcienie od bardzo jasnego blondu, aż po delikatny orzechowy brąz oraz złote (nigdy nie mysie) pasemka. Cera jasna, ze skłonnością do rozszerzających się naczynek, zdarzają się piegi w złotym odcieniu. Ten typ urody posiada np. Charlize Theron, pasują do niego takie kolory, jak: jasne pastele, brzoskwiniowy, łososiowy róż, morska zieleń, turkus, ciepły brąz, intensywny żółty, chabrowy oraz granat.

Po czym poznać typ urody lato?

Charakterystyczne dla tego typu urody są włosy, które często mają mysi odcień, a paleta kolorystyczna sięga od bardzo jasnych blondów po średni brąz. Kolory oczu to: niebieskie, szare, niebieskoszare, zielone, czasem piwne lub jasnobrązowe. Skóra przy tym typie urody często opala się na czerwono, zwykle ma chłodny odcień oliwkowy lub różowy. Osobom o takiej urodzie pasować będą następujące kolory: jasne (niebieski, różowy, mięta, antracyt), szarości, lawenda, granat, czerwień. Należy wystrzegać się czerni i czystej bieli.

Czym charakteryzuje się uroda typu jesień?

Podobnie jak wiosna, jest to typ ciepły. Włosy będą miały więc zawsze ciepły połysk, a ich kolory to: rude, blondy, a także brązy. Oczy zwykle mają odcienie brązu, a cera ma skłonności do piegów i źle się opala, często ma kolor kości słoniowej, oliwkowy lub brzoskwiniowy. Ten typ urody świetnie odzwierciedla zanana aktorka Julianne Moore. Pasuję do niej takie kolory, jak: odcienie czerwieni (od makowej czerwieni po rudy, ceglany i pomarańcz), zieleń, khaki, brązy, bakłażan, ciepły beż. Unikać należy natomiast różu.

Po czym poznać zimowy typ urody?

Ten typ urody jest bardzo często mylony z jesienią. Spowodowane jest to występującym czasem bardzo jasnym odcieniem karnacji, ze skłonnością do rozszerzających się naczynek. Lepszą podpowiedzią będzie w takim razie kolor włosów, który jest zwykle nasycony, ciemno brązowy lub kruczoczarny. Oczy mogą mieć odcienie szarości, niebieskiego, zwykle jednak orzechowe lub czarno-brązowe. Charakterystyczne są również ciemne brwi i rzęsy. Osoba o tym typie urody będzie świetnie wyglądała w: krwistej czerwieni, bieli, czerni, granacie, fuksji, szarościach, fiolecie i głębokim brązie.

28 lipca 2017

2 komentarze do “Analiza kolorystyczna- jak dobrać kolor do typu urody?”

  1. Zawsze miałam problem z tymi typami urody, nigdy nie umiałam dopasować swojego, ale fajnie to opisaliście! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.