Kobieta, Mężczyzna, Uroda

Jak mieć białe zęby? 5 sposobów na piękny uśmiech

Naturalny, piękny biały uśmiech jest uznawany za jeden z wyznaczników atrakcyjności. Może się wydawać, że kolor naszego uzębienia nie jest aż tak istotny, w końcu nie musimy go cały czas pokazywać, jednak w rzeczywistości może on zaważyć na ocenie naszej osoby. Na szczęście z pomocą przychodzą nam proste metody na wybielenie zębów.

Wybielanie zębów

Domowe sposoby wybielania zębów

Najprostszym sposobem na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu może się wydawać wizyta u stomatologa. Jest to jednak dość kosztowny zabieg, dlatego też warto najpierw spróbować paru innych sztuczek:

 1. Soda oczyszczona
  Jedną z nich jest zastosowanie sody oczyszczonej. Odrobinę sody dodajemy do pasty do zębów, mieszamy i powstałą mieszanką szczotkujemy zęby minimum raz dziennie. Po tym zabiegu należy dobrze wypłukać usta, aby nie pozostał w nich nieprzyjemny posmak. Trzeba jednak pamiętać, że jest to ryzykowny sposób, gdyż zbyt duże stężenie sody uszkadza szkliwo, przez co zęby mogą stać się dużo bardziej podatne na próchnice czy kolejne przebarwienia.
 2. Kurkuma
  Mieszanka tej przyprawy z olejem kokosowym i miętowym olejkiem eterycznym może posłużyć jako domowej roboty pasta do zębów. Brzmi co najmniej dziwnie, jednak kurkuma posiada właściwości wybielające oraz przeciwgrzybiczne i antybakteryjne.
 3. Pasty wybielające
  Wystarczy wybrać się do drogerii lub apteki, aby znaleźć odpowiednią dla siebie pastę wybielającą, gdyż ich oferta jest naprawdę duża. Należy przy tym pamiętać, żeby do mycia zębów używać miękkiej szczoteczki, a samej pasty wybielającej nie stosować dłużej niż przez dwa tygodnie.
 4. Paski, żele i innej specyfiki
  Tego typu produkty do wybielania zębów działają za pomocą substancji aktywnej – nadtlenku wodoru. Aby zobaczyć różnicę, należy stosować je od dwóch do trzech tygodni. Najdokładniej działają żele, które wnikają także w przestrzeń międzyzębową dzięki stosowaniu specjalnych nakładek dopasowujących się do kształtu naszych łuków zębowych. Paski natomiast przykleja się na przestrzeni zębów pomiędzy czwórkami i pozostawia na 20 minut, dwa razy dziennie. Produkty takie jak wosk czy lakier przeznaczone są do malowania nimi zębów. Wszystkie te metody nie są zbyt drogie, ceny wahają się od ok. 20 zł. do 50 zł.
 5. Owoce, które wpłyną pozytywnie na kolor zębów
  Co ciekawe, zwykłe artykuły spożywcze mogą pomóc nam w uzyskaniu ładniejszego koloru zębów. Do takich cudownych przekąsek należą truskawki, cytrusy i banany. Należy jednak pamiętać o tym, że oprócz substancji, które wspomagają wybielanie naszych zębów, zawierają także cukier, dlatego nie mogą zastąpić pasty do zębów.

Czego unikać by zachować biel zębów na dłużej?

Przede wszystkim, po zjedzeniu produktów zawierających ocet lub sos pomidorowy, lub po wypiciu kawy czy wina, nie należy od razu myć zębów. Może to uszkodzić szkliwo i przyśpieszyć powstawanie przebarwień. Najlepiej przepłukać usta czystą wodą i wyszczotkować je mniej więcej po godzinie. Ponadto warto regularnie chodzić do dentysty i prosić go o radę, być może wystarczy usunąć za pomocą prostego zabiegu kamień nazębny, a nasz uśmiech stanie się bielszy.

28 lipca 2017

3 komentarze do “Jak mieć białe zęby? 5 sposobów na piękny uśmiech”

 1. O wielu tych sposobach nie wiedziałam. Mam wątpliwości co do past wybielających, słyszałam że niszczą one szkliwo.

 2. Ja tak samo nie miałam pojęcia zawsze wydawało mi się, że kurkuma, zważając na jej kolor i to jak zabarwia potrawę, wręcz przeciwnie zabarwi również zęby. Ale i tak wybielam zwykle u swojego dentysty w cmp dent, dla mnie to i wygodniejsze i daje większą gwarancję, że wszystko będzie ok, bo już niejedna moja koleżanka wybielała pastami a efekt był zupełnie odwrotny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.