Edukacja, Społeczeństwo

Dlaczego warto adoptować psa ze schroniska?

Zastanawiasz się nad kupnem psa? Przeglądasz ogłoszenia popularnych hodowców, ale nie wiesz jakiego pupila wybrać? Radzimy ci: zrezygnuj z tego sposobu! Zastanów się nad zaopiekowaniem się zwierzakiem ze schroniska. To nie tylko staje się coraz bardziej popularne ale niesie za sobą również wiele korzyści. Chcesz wiedzieć jakich? Przeczytaj nasz artykuł!

Uczysz się wyrażać swoje emocje

Jeśli zawsze byłeś osobą skrytą, która nie mówiła o uczuciach, a już na pewno ich nie wyrażała, to możesz być pewien, po przyjęciu psa pod swój dach na pewno się to zmieni. Opieka i zabawa z psem nauczą cię okazywania drugiej istocie czułości i zainteresowania, co na pewno wpłynie pozytywnie również na twoje relacje z innymi ludźmi. Może dzięki temu poznasz nowych przyjaciół, którzy zmienią twoje życie? Jedno wiemy na pewno: jednego zyskasz na pewno.

pies ze schroniska

Zapewnisz dom bezbronnej istocie

Los psów leży w rękach ludzi. Od tego jak będą traktowani zależy całe ich życie. Psy potrzebują domu, miejsca w którym będą czuły się bezpieczne i kochane. I to poczucie jest dla nich bardzo ważne. Więc jeśli myślisz, że takim działaniem nic nie zmienisz to bardzo się mylisz. Zmienisz i to sporo, bo dasz komuś całkiem nowe życie, takie na jakie od początku zasłużył. A to jest bardzo ważne.

Zyskasz przyjaciela na całe życie

Psiaki w schronisku cierpią nie z powodu złego traktowania, ale samotności. Nawet najlepsza opieka nie zapewni mu tego co troskliwy właściciel, czyli ciepła, troskliwej opieki i miłości. Jeśli postanowisz mu zagwarantować pies na pewno ci się odwdzięczy. Zyskasz najlepszego przyjaciela, który nigdy cię nie opuści i zawsze będzie przy tobie trwał. Każdy chciałby mieć kogoś takiego przy sobie, a ty możesz to zyskać robiąc naprawdę niewiele. Naprawdę warto.

brązowy pies

Zrobisz dobry uczynek

I poprawisz sobie humor. W końcu nie robisz tego dla siebie. No dobrze, nie tylko dla siebie. Zapewnienie psiakowi domu, w którym ktoś będzie o niego dbał i będzie się tam czuł bezpiecznie to bardzo poważne zadanie. Takie, na którego wykonanie, większość ludzi się nie decyduje. Ten ruch uczyni cię bohaterem ratującym biedne zwierzę przed samotnością i cierpieniem. A to chyba fajna perspektywa, prawda?

Zaoszczędzisz pieniądze

Wiemy, że przy podjęciu decyzji o przygarnięciu czy kupnie zwierzęcia aspekt finansowy odgrywa ważną rolę. W końcu trzeba przygotować dom na przybycie czworonoga, kupić wszystkie potrzebne mu rzeczy oraz zadbać o jego komfort i pożywienie. A to niestety kosztuje.

Dlatego zamiast wydawać dodatkowo pieniądze na rasowego szczeniaka przygarnij kundelka ze schroniska. To nic nie kosztuje, a radość taka sama, a może nawet i większa niż w przypadku zakupu psiaka z rodowodem. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy cię do podjęcia właściwej decyzji.

31 stycznia 2017

2 komentarze do “Dlaczego warto adoptować psa ze schroniska?”

  1. Każde zwierzę zasługuje na to by dać mu szansę, a pies ze schroniska gorszy nie jest i tak samo jak każdy inny potrafi kochać szczerą psią miłością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.