Piercing cieszy się coraz większą popularnością, panie i panowie chętnie przekłuwają sobie uszy i nie tylko! W dzisiejszym artykule porozmawiamy o piercingu ust, przedstawimy, jakie są najpopularniejsze rodzaje przekłuć w okolicy ust oraz opowiemy co nieco o bardziej nietypowych przekłuciach ust. Gorąco zapraszamy do lektury, jeśli zastanawiasz się nad piercingiem ust.
Rodzajów przekłuć w okolicach ust jest całkiem sporo, my jednak chcielibyśmy skupić się na najpopularniejszych opcjach. Poniżej przedstawiamy przekłucia, które często można znaleźć w portfolio piercerów, niektóre są bardziej znane, inne mniej.
Medusa – piercing nad ustami
Medusa to prawdopodobnie obecnie najczęściej wykonywany piercing ust. Wykonuje się go w rynience wargowo-nosowej, ponad łukiem kupidyna, kolczyk jest umieszczony równo na środku rowka. Do wykonania przekłucia wykorzystuje się labret, kolczyk zaraz po przekłuciu ma okrągły kształt, jednak po kompletnym zagojeniu można go wymienić na ozdobny. Kobiety z piercingiem Medusy zwykle zakładają wtedy kolczyk z pięknie opalizującym kamieniem. Pełne wygojenie Medusy może natomiast trwać około 3 miesiące, zdarza się, że nawet dłużej, jeśli nie stosujemy się do zaleceń pielęgnacyjnych piercera.
Kolczyk w czerwieni wargowej – Vertical Labret
Vertical Labret to szczególny kolczyk, ponieważ metalowy pręcik przechodzi pionowo zarówno przez wargę, jak i skórę w okolicach ust. Kolczyk zatem w całości przechodzi przez czerwień wargową, do tego typu przekłucia wykorzystuje się kolczyk w kształcie banana. Pełne wygojenie piercingu może zająć ponad 3 miesiące, ale trzeba być ostrożnym, ponieważ piercing tego typu narażony jest na powstanie przerostu nabłonka.
Smiley – kolczyk w wędzidełku
Smiley wykonuje się w wędzidełku, dlatego na pierwszy rzut oka nie jest on widoczny, można go dostrzec tylko przy uśmiechu, stąd jego nazwa. Wędzidełko to tkanka, która łączy górną wargę z dziąsłami. Do wykonania przekłucia Smiley wykorzystuje się kolczyk podkówkę lub banana, jednak nie każdy może sobie na takie przekłucie pozwolić. Zdarzają się sytuacje, w których anatomia ciała nie pozwala na podobne przekłucie, ponieważ wędzidełko jest zbyt cienkie. Kolczyk w cienkim wędzidełku może grozić zarwaniem, a to już będzie wymagało interwencji lekarza. Przeciwwskazaniem do wykonania Smiley’a jest także aparat ortodontyczny, ponieważ mógłby się on zahaczać o drucik i podrażniać na nowo kanał przekłucia.
Kolczyki w dolnej wardze – Snake Bites
Snake Bites to był swego czasu bardzo popularny piercing, polega na przekłuciu dolnej wargi po obu stronach, niedaleko kącików ust. Swoją nazwę zawdzięcza skojarzeniu z ugryzieniem węża (a może z pocałunkiem, skoro są to usta?). Do Snake Bites zakłada się labrety zakończone kuleczką, ale po wygojeniu przekłucia można także założyć kółeczka, podkówki czy twistery.
Piercing w wardze – Ashley
Ashley to dość nietypowy kolczyk, ponieważ nie znajduje się w okolicach ust, a dokładnie w wardze. Ashley wykonuje się w dolnej czerwieni wargowej, umieszcza się go na samym środku ust. Przekłucie to pozwala optycznie powiększyć usta, dzięki czemu są one pełniejsze. Kolczyk w ustach goi się około 4 miesiące, jednak może się on wydłużyć.
Dodaj komentarz