Jakiej grubości igła jest potrzebna do przekłuwania ucha?
Moda, Uroda

Jakiej grubości igła jest potrzebna do przekłuwania ucha?

Piercerzy, którzy wykonują przekłucia, korzystają z jałowych igieł z wenflonem, są one wysterylizowane i zabezpieczone. W zależności od miejsca przekłucia wybiera się inną igłę. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o rozmiarach kolczyków oraz o tym, jakiej grubości igła jest potrzebna do przekłucia ucha, chrząstki, języka czy pępka.

Czym piercer przebija ucho?

Doświadczony piercer nie używa pistoletu, tylko sterylnej, jednorazowej igły z wenflonem. Igła z wenflonem znajduje się w specjalnej plastikowej rurce, to właśnie dzięki niej zakładanie kolczyka jest takie proste. Wystarczy po przekłuciu wyciągnąć igłę, rurka zostaje w kanale przekłucia, następnie do niej wkłada się kolczyk i przeciąga razem z rurką. I to wszystko, kolczyk na świeże przekłucie został założony. Piercerzy wybierają igły nie tylko ze względu na sterylność, ale też wygodę. Na rynku dostępne są już specjalne igły dla piercerów, które wyposażone są w system samozwalniajacej się rurki. Kiedyś piercer, do odblokowania plastikowej rureczki potrzebował nożyczek, teraz jest to znacznie prostsze.

Jakiej grubości igła jest potrzebna do przekłucia?

Grubość igły będzie się różnić w zależności od miejsca przekłucia. Przy przekłuciach powyżej szyi, czyli twarz i uszy, standardowo korzysta się z igły o grubości 1,2 mm. Nie jest to jednak twarda zasada, jeśli ktoś ma pełniejsze usta, to piercer może wybrać inny rozmiar igły, ta decyzja należy do niego i to on będzie wiedział, jaką igłą najlepiej wykonać dane przekłucie.

Przekłuwanie ucha

Kolczyki w uszach mają zwykle 1,2 mm grubości, to najczęściej wybierana grubość igły, jednak zdarzają się wyjątki. Niektórzy piercerzy przy wykonywaniu np. przekłucia zwanego orbitalem (to jeden kolczyk, którzy przechodzi przez dwie dziurki obok siebie) korzystają z igieł 1,6 mm, a to dlatego, że wtedy łatwiej jest ich przeciągnąć kolczyk z jednej dziurki do drugiej. Gdyby wybrali igłę 1,2 mm, mogliby przy zakładaniu niepotrzebnie podrażnić kanał przekłucia klienta.

Przekłuwanie pępka

To, jaką igłą przekłuwa się pępek, też już zależy od piercera, ponieważ jest kilka szkół piercingu. Niektórzy wolą przekłuwać pępek igłą o grubości 1,6 mm, takiego samego rozmiaru jest też wsadzany kolczyk. Inni jednak wolą grubsze igły. Brzuch jest często miękki, z tego powodu wsadzenie kolczyka w świeże przekłucie może być nieco utrudnione, z tego powodu co niektórzy piercerzy decydują się na grubsze igły, nawet takie, które mają aż 2,1 mm.

Przekłuwanie języka

Przekłucie języka nie należy do najprostszych, to tkanka mięsista, która jest bardzo mocno unerwiona. Wykonanie tego przekłucia wymaga skupienia, piercerzy zwykle korzystają z igieł o grubości 1,6 mm, następnie w świeże przekłucie zwykle wkłada się kolczyk o długości 16 mm, ale długość jest ściśle dobierana do anatomii klienta. Kolczyk w języku musi zostać starannie dobrany, ny nie obijał się o podniebienie oraz nie uszkadzał zębów.

20 lutego 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.