Dziecko

Kolorowy świat malucha w wersji eko. Ekologiczne zabawki dla dzieci

Ofiarowując swojemu dziecku zabawki, wybierz dla niego to, co najlepsze. Te naturalne, z organicznych tworzyw są bezpieczne i przy tym pięknie wykonane. Przytulanki, lalki i układanki w wersji ekologicznej dadzą Twojemu dziecku wiele radości.

Na przytulanie przyszedł czas

Szmaciane lalki i misie są jednymi z tych zabawek, dzięki którym dzieci zyskują poczucie bezpieczeństwa i rozwijają empatię. Wybierając dla swojej pociechy lalkę-przytulankę możesz skorzystać z oferty austriackiej luksusowej marki David Fussenegger, która słynie z produkcji koców i tekstyliów domowych, ale także produkuje przytulanki-poduszeczki. Posiada ona orkiszowy wkład, który można ogrzać w piekarniku w temperaturze 150 stopni Celsjusza. Miś Tummy Sleep jest propozycją marki Prince Lionheart. W jego wnętrzu umieszczono skrzynkę dźwiękową odtwarzającą odgłosy, które dzieci słyszały będąc w brzuchu mamy. Pomaga to niemowlakom przezwyciężyć traumę związaną z przyjściem na świat.

Żółta kaczuszka - zabawka dla dziecka

Dla małych miłośników zwierząt

Kiedy Twój maluch już nieco podrośnie, możesz starać się poszerzać krąg jego zainteresowań. Wszelkiego rodzaju układanki są do tego celu stworzone. Firma Skip Hop jest producentem multi zabawek, które nie tylko zajmują dziecko, ale też je uczą. Drewniana Nakładanka Alfabet ma w swojej ofercie bujankę z kolcami, na którą maluch może nałożyć drewniane postaci zwierząt z wypisanymi literami alfabetu. Zabawka wykonana jest z drewna o najwyższej jakości, przez co zapewnia dziecku bezpieczeństwo.

Firma Janod przychodzi z kolei z propozycja magnetycznej układanki Wesoły Ogród, która składa się z 10 elementów – 9 puzzli z postaciami i magnetycznej podstawy. Dzięki niej Twój maluch będzie uczył się rozpoznawać kształty i logicznie myśleć. Zabawka wykonana jest z drewna i innych naturalnych, bezpiecznych dla dziecka materiałów. Swoją prostota nawiązuje do francuskiego designu, stanowi też przykład minimalizmu.

Mały artysta tworzy

Jeśli Twoja pociechę zbytnio nuży żmudne rysowanie, spróbuj pobawić się z nią w tworzenie kolażu. Firma Djeco przychodzi z propozycją Zestawu Artystyczny Kolaż, w którego skład wchodzą 4 plansze ze wzorami, koperta z dekoracjami, szczegółowa instrukcja i klej. Dziecko ma za zadanie wykonać kolaże kota, misia, myszki i królika. Kolorowanki, wycinanki i wiele innych twórczych zabaw przystosują Twoje dziecko do pójścia do przedszkola czy szkoły.

Dziecko siedzi na podłodze w pokoju i bawi się

Zestaw do kąpieli dla małego pływaka

Chcesz umilić swojemu dziecku codzienne kąpiele, a przy tym oszczędzić mu kontaktu ze sztucznymi tworzywami? Możesz wybrać jedną z propozycji firmy Cuddledry – kaczuszkę do kąpieli Codleduck. Jest ona wykonana z naturalnej gumy i ozdobiona nietoksycznymi barwnikami. Dobrze leży w dłoni malucha i na brzegu wanny. Produkt ten jest rekomendowany przez położne i pediatrów, ponadto został ręcznie wytworzony w Hiszpanii.

Dokonując selekcji produktów spożywczych czy ubrań, kierujesz się przede wszystkim dobrem drugiego człowieka i dobrem zwierząt. Natomiast kiedy na świat przychodzi Twój mały skarb, pragniesz mu podarować wszystko to co zdrowe, bezpieczne i naturalne. Wybierając ekologiczne zabawki przybliżasz swojego malucha nie tylko do przyrody, ale także pokazujesz mu zasady, według których sama żyjesz.

19 lutego 2016

1 komentarz do “Kolorowy świat malucha w wersji eko. Ekologiczne zabawki dla dzieci”

  1. Jak najbardziej jestem za. Jako matka szczególną uwagę zwracam na to, jakie zabawki kupuję dla dziecka. Muszą być nie tylko ładne, ale i bezpieczne zarówno dla środowiska jak i dla samego malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.