Motoryzacja

Jak naprawiać małe wgniecenia w karoserii?

Zdarzyła Ci się niegroźna stłuczka, po której pozostało wgniecenie w karoserii? A może ktoś wjechał w Ciebie na parkingu uszkadzając Twój samochód? Nie martw się – jest na to sposób. W szybki i prosty sposób możesz usunąć nieduże wgniecenie w karoserii.

Gdzie usunąć wgniecenie?

Jeśli myślisz, że czeka Cię wizyta u blacharza i lakiernika po każdej stłuczce, to jesteś w błędzie. Musisz wiedzieć, że gdy podczas wgniecenia nie doszło do naruszania struktury lakieru, unikniesz naprawy blacharsko-lakierniczej, która jest kosztowna, czasochłonna i przez którą Twój pojazd traci na wartości.

Najlepiej będzie, jeśli zapoznasz się z ofertami warsztatów, które wykonują usługę usuwania wgnieceń bez lakierowania. Tutaj: http://www.wgniecenia.pl/oferta sprawdzisz w jakich sytuacjach jest to możliwe, jak przebiega naprawa i jakie są jej korzyści. A teraz dowiedz się, jak to w ogóle jest możliwe.

podobne:  Naprawa PDR karoserii – na czym polega?

Małe wgniecenie w samochodzie

Jak usunąć wgniecenie bez lakierowania?

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania jest możliwe dzięki zastosowaniu metody “na klej”, która znana jest również jako technika PDR (Paintless Dent Repair).

Jest to najprostszy, najszybszy oraz najtańszy sposób na pozbycie się wgnieceń. Warunek jest tylko jeden – nie mogło dojść do naruszenia struktury lakieru.

Technika PDR polega na wyciąganiu wgnieceń przy pomocy specjalistycznych narzędzi oraz kleju o określonych parametrach. To co istotne, to fakt, że nie wymaga rozkręcania karoserii oraz może być stosowana w trudno dostępnych miejscach.

Dodatkowo, jest to metoda całkowicie bezinwazyjna. I choć w profesjonalnych sklepach można zakupić zestawy do samodzielnego wyciągania wgnieceń przy pomocy kleju, lepiej postawić to specjalistom, którzy cały proces przeprowadzą tak, że po wgniotce nie zostanie najmniejszy ślad, a auto znowu będzie wyglądać jak nowe.

podobne:  Naprawa PDR karoserii – na czym polega?

Najczęściej usuwa się w ten sposób wgniecenia, które powstały na skutek stłuczki parkingowej, gradobicia, czy przez zsuwający się zimą śnieg z dachu lub przez spadające z drzewa kasztany jesienią.

Zalety techniki PDR

Największą zaletą stosowania techniki PDR podczas usuwania wgnieceń jest to, że nie trzeba ponownie lakierować samochodu. To znacznie skraca czas naprawy, zmniejsza jej koszt oraz nie powoduje spadku wartości auta.

Dzięki temu, że nie jest wymagany demontaż karoserii, naprawa trwa ok. 30 min. I jak zostało to wspomniane, można ją wykonać nawet w trudno dostępnych miejscach.

Niektóre warsztaty umożliwiają również wykonanie usługi usuwania wgnieceń u klienta – dzięki temu oszczędzasz czas. I co może Cię zainteresować, jest to metoda w pełni uznawana przez polskie towarzystwa ubezpieczeniowe.

podobne:  Naprawa PDR karoserii – na czym polega?


Pamiętaj o takiej możliwości, gdy w Twoim samochodzie pojawi się wgniecenie. Nie jest to kosztowna naprawa, a dzięki temu Twoje auto nie straci na wartości, co jest niezwykle istotne podczas jego sprzedaży. A Ty, nawet jeśli jeszcze o tym nie myślisz, będziesz cieszyć się pojazdem, który wygląda jak nowy i nie widać na nim nieestycznych wgniotek.

20 kwietnia 2017

1 komentarz do “Jak naprawiać małe wgniecenia w karoserii?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.